Zdravím ALL, rád by som vyskúšal na starom PC nejakú distribúciu linuxu, ktorú mi poradíte na túto konfiguráciu ? P4 3GHz, 512ram, 256 radeon x1600pro.Počítač by mal zvládať bežné domáce použitie, poštu, web, hudbu a filmy.
Zdravím ALL, rád by som vyskúšal na starom PC nejakú distribúciu linuxu, ktorú mi poradíte na túto konfiguráciu ? P4 3GHz, 512ram, 256 radeon x1600pro.Počítač by mal zvládať bežné domáce použitie, poštu, web, hudbu a filmy.
Server debugpoint.com zverejnil oznámenie o dostupnosti MX Linuxu pre Raspberry Pi aj s inštalačnou príručkou.
TensorFlow je end-to-end open source platforma pre strojové učenie.
Bola vydaná nová verzia Linux Mint 20.1 Ulyssa s LTS podporou - v troch vydaniach s desktopmi Cinnamon, MATE a Xfce. Bližšie informácie ako aj linky na download nájdete na domovskej stránke a na stránkach DistroWatch.com
Na vyše 100 tisíc firewall, VPN gateway a access point controller zariadeniach značky Zyxel bol nájdený účet s administrátorskými privilégiami, ktorý bol zapísaný priamo v kóde firmvéru. Tento účet zabezpečil útočníkovi root prístup či už cez ssh, alebo cez webadmin interface.
Dnes bol vydaný Quassel 0.14-rc1. Quassel IRC je moderný multiplatformový distribuovaný IRC klient.
Projekt Common Voice je iniciatíva Mozilly, ktorá pomáha strojom učiť sa, ako rozprávajú skutoční ľudia.
Zhromažďujeme hlasové vzorky nielen pre najpoužívanejšie jazyky, ale aj pre jazyky s menšou populáciou hovoriacich.
Publikovanie rôznorodého súboru hlasov umožní vývojárom, podnikateľom a komunitám aby túto medzeru riešili sami.
Popri dátovom súbore Common Voice taktiež budujeme aj open source nástroj na rozpoznávanie reči s názvom Deep Speech.
Odteraz môžete darovať svoj slovenský hlas a pomôcť nám tak vybudovať open source hlasovú databázu. Tu potom môže použiť ktokoľvek na tvorbu inovatívnych aplikácií pre zariadenia a pre web. Čítajte vety a pomôžte strojom naučiť sa, ako hovoria skutoční ľudia. Skontrolujte prácu ďalších dobrovoľníkov a vylepšite jej kvalitu.
O projekte: https://commonvoice.mozilla.org/sk/about Často kladené otázky: https://commonvoice.mozilla.org/sk/faq
Amazon, Alphabet - dcérska spoločnosť Google a Microsoft používali fotografie ľudí na trénovanie technológii pre rozpoznávanie tváre bez získania súhlasu dotknutých osôb. Fotografie boli súčasťou IBM databázy Diversity in Faces. Fotografie boli anotované parametrami ako napríklad symetria tváre, dĺžka nosa, výška čela, atď. Zber, uchovávanie a používanie biometrických údajov bez výslovného súhlasu dotknutej osoby je v štáte Illinois protizákonné.
Na vývojárskych stránkach IceWM (GitHub) sa odštartovala možnosť diskusie s vývojármi a komunitou okolo IceWM.
Open source ktorý naučí váš HW porozumieť hovorenej slovenčine, alebo rozprávať slovensky. Na spustenie slovenčiny su potrebný dobrovoľníci na zber a schvaľovanie obsahu https://commonvoice.mozilla.org/sentence-collector/#/
Prehľad dostupných jazykov https://commonvoice.mozilla.org/sk/languages
Výsledkom je open-source balík
STT = Speech-to-Textengine https://voice.mozilla.org/stt
TTS = Text-to-Speech https://voice.mozilla.org/tts
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
http://linuxos.sk/forum/22941/
Viac menej takýto počítač som mal a bežalo na tom prvé Ubuntu s Unity myslím že to bolo 11.04, takže môžeš skúsiť Mint, Xubuntu, Lubuntu, Greenie, čokoľvek čo má ľahké desktopové prostredie ako XFCE, LXDE, Mate alebo nejaké Boxy.
Jedine čo by ťa asi bude brzdiť je málo RAM. Predsa len 512 je na dnešný rozožraný net málo.
Ak by si doplnil RAM tak ti tam pôjde aj Linux Mint normálne. Procesor nieje až taký starý.
Ale ja osobne by tam dal jednoznačne Lubuntu. Je to krásny, jednoduchý systém bez zbytočností čo zožerú celú RAM. Dával som ho už aj na staršie počítače.
Na 512 MB RAM mi uspokojivo behalo LXDE (Lubuntu; Greenie; Debian LXDE). Tiež doporučujem rozšírenie aspoň na 1GB, potom bude chodiť aj Xfce alebo MATE. Ako bolo spomínané, najväčší nenažranec je internet.