KDE System Settings

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.07.2015 | 14:09
Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Ahojte,

Objavil som si takúto chybu v KDE a to že mi zmizli položky v KDE system settings viď príloha.

Skúšal som to preinštalovať, ale nepomohlo to, netuším kedy sa to stalo lebo to nepoužívam len som teraz potreboval. Nemáte nejaký nápad čím to môže byť.

Skúsil som to spustiť cez terminál a toto to vypisuje 

Couldn't start kded5 from org.kde.kded5.service: QDBusError("org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown", "The name org.kde.kded5 was not provided by any .service files") , falling back to running kbuildsycoca5

kf5.kservice.sycoca: Trying to open ksycoca from "/home/irs/.cache/ksycoca5"

Dobre to chápem, že sa to tvári že tam nieje KDE5?

    • RE: KDE System Settings 25.07.2015 | 14:10
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      a ešte príloha keď že ju hneď nepridalo

    • RE: KDE System Settings 25.07.2015 | 17:15
      Avatar janek-m Ubuntu 22.04  Používateľ

      S takýmto problémom som sa ešte pri KDE nestretol. Tento sa zvykne objaviť v systémových nastaveniach pri prostrediach Gnome resp. Unity a riešením je preinštalovanie balíka gnome/unity-control-center príkazom:

      sudo apt-get install --reinstall --install-recommends unity-control-center

      Keďže Plasmu 5 nepoužívam (mám stále KDE 4), neviem otestovať, či sa podobný balík nachádza v zdrojoch softvéru aj pre Plasmu 5. Prípadne ma ešte napadá preinštalovanie balíka systemsetting vyššie uvedeným príkazom – teda unity-control-center nahradiť systemsettings, alebo balík systemsettings úplne odinštalovať aj s kongiguračnými súbormi a znovu ho nainštalovať:

      sudo apt-get remove --purge systemsettings
      sudo apt-get install systemsettings
      • RE: KDE System Settings 26.07.2015 | 11:44
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Toto som skúšal a nepomohlo to a podľa všetkého čo som našiel je to bug asi z dôvodu prechodu KDE4 na KDE5 v debian testing, lebo aj ja mám KDE4 a niečo je už asi z KDE5

        • RE: KDE System Settings 26.07.2015 | 13:47
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Skús to nakopnúť do textu a vytvoriť nového užívateľa. Ak to pod ním nebude blbnúť, tak máš len zblbnuté konfiguráky pre starého užívateľa. A ak to bude blbnúť aj pod novým užívateľom, tak daj aktualizovať záplaty. Možno si narazil na okno v ktorom na nepublikovali všetky potrebné novinky, ale na druhú stranu si pochopil čo znamená testing. Tak testuj, keď si sa vybral tým smerom. Stable sa nevolá stable len tak pre nič, za nič.

          • RE: KDE System Settings 29.07.2015 | 13:28
            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

            Tak nové správy, nový užívateľ rovnako rozbitý ale to som čakal.

            Postupne sa pridávajú veci do systémového nastavenia ale najnovšie sa z aktualizoval kwin a to je celkom maso. 

            Pri spustení systému sa kwin nespustí takže ak mám programy ktoré sa automaticky spustia tak sa s nimi nedá nič robiť, takže musím spustiť kwin pomocou konzoly apotom to už nejako ide. Virtuálne plochy sú až po naštartovaní kwin.

            Pôvodné nastavenia nefungujú a neviem či to nová verzia kwin ignoruje alebo sa to prepísalo.  Téma pre kwin je len jedna (osobný pocit veľmi škaredá volá sa plastik) nedajú sa zatiaľ nainštalovať nové.

            Neberte to ako sťažovanie sa vedel som do čoho idem sám som si nainštaloval debian testing, len to píšem ako upozornenie pre iných, že teraz nieje správny čas na debian testing s KDE, je to dosť rozbité. Za tie cca 2-3 roky čo to používam som asi takto rozbitý systém nemal.

            • RE: KDE System Settings 29.07.2015 | 13:33
              Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

              No debian testing s KDE byva rozbity dost casto. Aspon ja som to len latal latal a latal.

              • RE: KDE System Settings 29.07.2015 | 14:49
                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                Pekne, len ja som zatiaľ nič nenašiel ako to zalátať

                • RE: KDE System Settings 29.07.2015 | 20:02
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  A čo tak IceWM a neriešiť zbytočné ptákoviny, hádam sa mi podarí raz dopísať aj ten sľubovaný článok :)

                  K LegaciIce mi tiež už netreba veľa dopísať, mno základ sú Gnome aplikácie, no nič nepadá. Samo by sa to dalo zameniť aj za KDE aplikácie, ale kto chce nech si to prepíše.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: KDE System Settings 29.07.2015 | 21:02
                    Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                    IceWM mi nesadol, a gnome aplikácie hlavne tie ktoré sú GTK3 sú tiež des, ignorujú nastavenia a ešte aj sú škaredé :-).

                    S Fluxboxom som bol najviac spokojný ale tiež to bol pôrod kým som to dal dokopy

                    • RE: KDE System Settings 29.07.2015 | 22:39
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      GTK+ aplikácie sú škaredé v Gnome, no v IceWM by si ich nespoznal, keď použiješ moju tému. Ťažko rozprávať, treba raz vyskúšať.

                      Mno portu LegacyIce aj na KDE aplikácie sa nijak nebránim a uvítal by som to, som ochotný zo všetkým pomôcť.

                      Vieš keď nenapíšeš čo konkrétne ti na IceWM nesadlo tak ti neviem ani pomôcť.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: KDE System Settings 30.07.2015 | 11:15
                        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                        Popravde ani už neviem čo mi tam vadilo, ale viem že som mal testovaciu verziu kde som mal IceWM, PkWM, Fluxbox a Openbox kde som skúšal tých spávcov okien.

                        Dôvody prečo som opustil Fluxbox bol BricsCad jeho bug v ňom v ostatných správcoch sa neobjavil, prešiel som na Openbox kde som zo začiatku škrípal zubami kôli konfigurákom v xml, následne aktualizácie gnome programov v GTK3 ktoré si robili čo chceli a nerešpektovali tému GTK3 čo som mal, s aplikáciami v GTK2 boli super správali sa tak ako mali.

                        Vývoj v Gnome bol aj dôvod prečo som sa začal obzerať po QT aplikáciách, bohužia z KDE sa nedajú povyberať ako z Gnome sú viac napojené na systém. LxQT ešte nieje v stave aby som ho používal

                        A aby som nezabudol  čo zapríčnilo popud aby som opusti správcov okien (FB, OB a ostatné) bolo že v týchto a ani v XFCE, LXDE/LXQT nieje grafické ovládanie pre Wacom grafický tablet, je len pre KDE a Gnome, dá sa to riešiť aj ináč ale nemám chuť a ani čas to spraviť, a čo som pozeral návody nepochopil som to,niesom programátor tak v tom neviem až tak chodiť.

                        • RE: KDE System Settings 30.07.2015 | 13:27
                          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                          OK, len default v distrách býva KDE preplácané, zo stabilitou by pomohlo keď vyhádžeš všetko čo nepoužívaš.

                          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: KDE System Settings 30.07.2015 | 13:56
                            Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                            Ja vždy inštalujem základ aj debian mám tak že len jadro a potom to nabalujem detto aj KDE

                            • RE: KDE System Settings 03.08.2015 | 06:34
                              Avatar filodendron   Návštevník

                              Tiež sa mi to stalo. Chýbali mi položky v System settings a okna nemali titulok.

                              Pomohlo až, keď som priamo pri inštalácii nechal súčasne inštalovať aj celé KDE.

                              • RE: KDE System Settings 03.08.2015 | 09:31
                                Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

                                Ahoj, celé myslíš kompletne so všetkými programami čo ponúkajú? 

                                Ak hej tak toto nechcem, nemám rád zbytočné veci a preto ich eliminujem na najnutnejšie minimum

                                • RE: KDE System Settings 03.08.2015 | 10:02
                                  Avatar filodendron   Návštevník

                                  Ani ja nemám rád takúto inštaláciu, ale dúfam, že sa mi takto podarí zistiť, kde konkrétne je problém, a to porovnaním minimálnej a úplnej inštalácie...

    • RE: KDE System Settings 03.08.2015 | 20:34
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      No po odstránení kde-workspace-bin ktorý držal aktualizáciu sa systém aktualizoval, systémové nastavenia fungujú.

      Sem tam pri nastavovaní v systémových nastaveniach padne aplikácia, a mám pocit že je systém trošku trhanejší ale asi budem musieť preliezť nastavenia a zase to donastavovať nakoľko si to nezobralo nastavenia z verzie KDE4.