prihlasovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.08.2015 | 20:15
Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

Dobry vecer,

Uz asi tyzden sa mi obcas stava toto:

Zapnem PC a vsetko bootuje OK az po prihlasovaciu obrazovku.

Ked zadam heslo, tak sa PC tvari ze nieco robi no po chvile vsetko zastane a nic dalej sa nedeje.Zostane cierna obrazovka so sipkou. Ked restartujem tak sa vacsinou vsetko spusti OK.

Pouzivam Gnome/debian 8.1. Predtym som mal debian 8 a nic take sa mi nestavalo.

Moja otazka je, myslite ze je to chyba v systemd, alebo nieco ine? Zeby napriklad odchadzal HW?

Dakujem za rady!

    • RE: prihlasovanie 10.08.2015 | 20:27
      Avatar d_   Návštevník

      Logy si nepozeral?

    • RE: prihlasovanie 10.08.2015 | 22:54
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Už som to písal inde treba si vždy pozrieť ako postupovať pri prechode na vyššiu verziu. Debian má vždy changelog a doporučený prechod na svojich stránkach pokiaľ si si to nepozrel (a tento krát to bolo fakt závažné) teraz je neskoro a trafil si problém je v najväčšej zmene a tou je nový init systém.

      Nieže by to bola priamo chyba v systemd, ale najskôr tam kolabuje systemd-login, pretože tam ostalo niečo s čím má problém. Buď prelezieš syslog vrátane logov systemd a odstrániš blokujúci proces, alebo si dôležité zálohuj a preinštaluj systém, čo doporučujem.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: prihlasovanie 11.08.2015 | 11:25
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Dakujem za reakcie,

      logy som pozeral,ale neviem co konkretne mam hladat.

      Tato verzia 8.1 bola cista instalacia, cize som nerobil upgrade z 8.

      Napadne vas nieco ine co by to mohlo byt?

      Dakujem

      • RE: prihlasovanie 11.08.2015 | 11:36
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Keď ostaneš v tej čiernej obrazovke so šípkou, prepni sa do konzoly (CTRL+ALT+F1), prihlás sa a zadaj príkaz

        journalctl -b > log.txt
        Pozri sa čo tam bude, alebo ho hoď na Pastebin a pozrieme sa na čom to kľakne.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: prihlasovanie 15.08.2015 | 16:57
          Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

          Ahoj Bedna,

          Tak sa opat objavila ta chyba.Tak som urobil ako si navrhoval.Avsak vyhodilo mi to len toto:

          No journal files were found.

          Tak neviem?Dakujem

          • RE: prihlasovanie 15.08.2015 | 18:28
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Robil si to ako admin/root?

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: prihlasovanie 15.08.2015 | 18:37
              Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

              Nie nerobil,moja chyba.Ale hladal som po nete a nasiel som info,ze by to mohlo suvisiet s Gnome 3 / po update.

              Inak naposledy ked mi spadol system, tak som mal pri prihlasovani tuto hlasku, pozri obrazok.

              Mozno to nejak suvisi. Co myslis? Nabuduce urobim to journalctl ako admin.

              Zatial dakujem!

              • RE: prihlasovanie 15.08.2015 | 19:13
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Za toto by si vývojári zaslúžili nakopať do zadku od predku.

                Tá hláška len hovorí že sa niečo pravdepodobne nenačítalo. Viac možno v logoch od Xiek.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: prihlasovanie 16.08.2015 | 11:12
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Podobnú hlášku som mal pri Gnome ak mi chýbala zodpovedajúca 3D akcelerácia. Vzhľadom na to, že to robí aj na inom distre, tak by bolo naozaj dobré pozrieť do logov a skontrolovať ovládač grafickej karty. Budem hádať, Intel GPU?

                • RE: prihlasovanie 16.08.2015 | 15:25
                  Avatar tomy   Návštevník

                  v mojom prípade je to nvidia gtx 470 ti

                  • RE: prihlasovanie 16.08.2015 | 21:40
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Vzhľadom na to, že to robí aj na inom distre, tak by bolo naozaj dobré pozrieť do logov a skontrolovať ovládač grafickej karty.

                    • RE: prihlasovanie 25.08.2015 | 12:47
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      Niečo podobného mi robilo teraz aj na Manjare, dalo sa prihlásiť iba do admin účtu, po update sa to odstránilo.

                      • RE: prihlasovanie 25.08.2015 | 16:36
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Ono je dosť často vhodné pri podobných prípadoch sa prepnúť do "textového režimu" cez CTRL+ALT+F1 a zadať meno aj s heslom. Potom je rozumné spustiť dva príkazy:

                        sudo apt-get update
                        sudo apt-get dist-upgrade
                        . Ale s tým sa už niekoľko rokov opakujem. Neviem načo.

    • RE: prihlasovanie 15.08.2015 | 20:23
      Avatar tomy   Návštevník

      Robí mi to aj Fedora 22, tam ale niekedy hodí naspäť prihlasovaciu obrazovku a už len "vezmi si tabletku"

    • RE: prihlasovanie 07.11.2015 | 19:33
      Avatar valgan Devuan / amd 64  Používateľ

      Dobry vecer,

      Po dlhom case sa mi na debiane opat objavila chyba.Tak som pouzil sudo journalctl -b.

      V logu bolo toto>

      Nov 07 19:28:42 dnb /etc/gdm3/Xsession[1473]: 211959856 0211959856 0211959856 0211959856 0211959856 0211959856 0211959856 0211959856 0211959856 0211959856

      a toto cislo sa do nekonecna opakuje.

      Viete mi vysvetlit co to znamena?

      Dakujem

      • RE: prihlasovanie 07.11.2015 | 20:00
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Štartuje gdm a zakaždým spadne, skús sa prepnúť cez Ctrl+Alt+F1 do konzoly, prihlásiť sa ako root a spusti ako už písal Wlasoš predtým:

        apt-get update
        apt-get dist-upgrade
        
        Zas nejaký problém s grafickým ovládačom.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: prihlasovanie 07.11.2015 | 21:09
          Avatar tomy   Návštevník

          Robila to aj Fedora, pre toto som musel použiť KDE. Kým nenainštalujem ovládače nvidia, tak je to ok 

          • RE: prihlasovanie 07.11.2015 | 23:31
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Vo fedore sa tuším používa yum a nie apt-get. Ale ak to chovanie zmizlo po nahodení ovládačov, tak si to vyriešil. Ešte by som ale počkal kým to potvrdí ten čo túto tému založil.