Linux v Trenčíne

Sekcia: Komunita 15.08.2015 | 00:42
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Takže dnes bolo stretko Linuxákov v Trenčíne, nie len Trafačka tu bude :)

Začiatok 15:20, koniec 22:13. Prebiehalo vo dvojici Robo a Bedňa. Teplota príjemných 50°C. Pozrel som si nejaké HW u Roba vo firme. Riešili sme Gstreamer a ovládače pre kameru. Pár krát skompiloval ovládač, ale jediné čo sme zistili je, kde nastaviť timeout na čakanie pre stream.

Ja som bol z celého dňa fakt uvarený a nič zmysluplné ma nenapadlo. Inak možno by nebolo od veci si aspoň aspoň raz za mesiac sadnúť a pokecať s ľudmi ktorých baví technika.

No a Robovi by sa do firmy hodil nejaký mladý nerd, až máte niekto chuť pátrať a boriť sa s HW problémami pod Linuxom, tak sa ozvite, napr. aj sem pridajte komentár.

Napáchané škody, dvakrát pizza, tri pivá a jedna kofola, z Roba sa nečakane vykľul abstinent :)

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trenčíne 15.08.2015 | 11:22
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      fujha! abstinent! :D

      • RE: Linux v Trenčíne 15.08.2015 | 12:57
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

        Aj ja som a nehanbím sa za dto. Ozaj, kedy zmeníme anketu?

        • RE: Linux v Trenčíne 15.08.2015 | 13:32
          Avatar borg Fedora  Administrátor

          daj navrh na novu anketu.

        • RE: Linux v Trenčíne 15.08.2015 | 15:16
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          No videl som ťa na fotke s pivom ;-)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Linux v Trenčíne 16.08.2015 | 01:07
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            koho, mna? vylucene. ja nepijem. wxmery a 7z7 dosvedcia :)) tomas srnka tiez :)

            • RE: Linux v Trenčíne 16.08.2015 | 02:02
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Myslel som Stana, eMDík s tebou samozrejme pár sudov vypijem :)

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Linux v Trenčíne 16.08.2015 | 18:05
              Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

              Dosvedčujem, lebo sa nejako dohodnúť na stretko je veľký problém, raz nemôže jeden potom druhý alebo tretí :-)

    • RE: Linux v Trenčíne 17.08.2015 | 08:45
      Avatar robertferanec   Používateľ

      Bedna, velka vdaka. Necakal som, ze niekto v dnesnej busy dobe si najde cas sadnut do busu a cestovat aby niekomu pomohol. Potvrdzujem, ze na LinuxOS su cool ludia :) Urcite ti dam vediet, ked sa mi to podari opet rozchodit.

      • RE: Linux v Trenčíne 17.08.2015 | 23:19
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Nieje zač a nieje problém sa hocikedy stretnúť, ja osobne som si to užil.

        Ak sa ti nepodarí ten modul prepísať do použiteľnej formy, môžem si HW zabaliť na víkend domov a spravím to.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trenčíne 17.08.2015 | 09:02
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      No, ked pojdete na buduce tak daj vediet a pridam sa ;)

      • RE: Linux v Trenčíne 17.08.2015 | 10:31
        Avatar robertferanec   Používateľ

        Nieco vymyslime :)

    • RE: Linux v Trenčíne 17.08.2015 | 23:31
      Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

      Fandím Trečnínu. Nosíte poháre z Ameriky tak dokážete Linuxový projekt.

      • RE: Linux v Trenčíne 18.08.2015 | 10:21
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Myslíš veliteľstvo vyššieho vojenského okruhu západ, alebo opravovne vojenskej techniky?

      • RE: Linux v Trenčíne 18.08.2015 | 11:34
        Avatar Peter Fodrek   Návštevník

        Co pohare z Ameriky, oni nosia vedomosti do Silicon Valey v Amerike Free seminar unravels mysteries of ARM hacking Dec 2, 2013 Embedded developer Robert Feranec, founder of Slovakian-based Fedevel Academy, is giving a free seminar on ARM board and software design at the Hacker Dojo hacker community center in Silicon Valley on Dec. 14. The seminar will cover embedded development details ranging from DDR3 layout to building a Linux kernel.

        The seminar, entitled “Learn to Design your own OS booting ARM board,” will be held at the Hacker Dojo community center in Mountain View, Calif. at 5PM, Dec, 14. http://linuxgizmos.com/free-seminar-unravels-mysteries-of-arm-hardware-and-software-hacking/

        • RE: Linux v Trenčíne 18.08.2015 | 14:08
          Avatar robertferanec   Používateľ

          Robim prezentacie aj na SK :) 

          Tato bola minuly rok na FEI - Návrh ARM procesorovej dosky a portovanie OS Linux : http://www.fei.stuba.sk/docs//2014/prednaska_FEI3_3.pdf

          Predtym na FEI - Návrh a realizácia moderných digitálnych systémovhttp://www.fei.stuba.sk/docs//2012/seminar_ORMT_UEF-Feranec.pdf

          Tento rok som robil v Google Campuse - Londyn, ale chystam aj v Ziline, zatial presnu temu ani termin neviem (asi November, Zilinska Univerzita). Par prednasok bude opat aj v San Franciscu (Oktober) - asi nejake Arduino, nieco s ARM alebo s Linuxom.

          • RE: Linux v Trenčíne 22.08.2015 | 19:12
            Avatar Peter Fodrek   Návštevník

            Ja som z FEI a bol som na Vasej prezentacii  u nas.

            • RE: Linux v Trenčíne 23.08.2015 | 08:25
              Avatar robertferanec   Používateľ

              Dufam, ze vas prezentacia zaujala. Vdaka, ze ste sa prisli pozriet. Este studujete?

              • RE: Linux v Trenčíne 25.08.2015 | 14:09
                Avatar Peter Fodrek   Návštevník

                Ucim programovanie v realnom case vratane modulov jadra. 

                A v projektoch mam tvorbu distribucii, modifikaciu AOSP

                 Prave v case prezentacie sme zacinali s U-boot-om a citovany linuxgizmos bol dovodom mojej ucasti spolu s ucenim Architektury pocitacov

                • RE: Linux v Trenčíne 25.08.2015 | 15:09
                  Avatar bodo   Návštevník

                  to co predvadzas nazyvas ucenie? strata casu kazda jedna minuta.

                  • RE: Linux v Trenčíne 25.08.2015 | 15:16
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Ale noo. Kazdy ucitel ma svojich neprajnikov ale skus mu to povedat do oci a nie takto ked nevie kto si. Ci sa bojis zlej znamky?

                  • RE: Linux v Trenčíne 28.08.2015 | 08:28
                    Avatar Peter Fodrek   Návštevník

                    Kedy to malo byt ?

                    Na akom predmete?

                    A uvedte priklad, co bolo zle a zlepsime to... 

                    V Ais taka pripomienka nikdy nebola u mna (nie som jediny Peter Fodrek na STU)

                • RE: Linux v Trenčíne 25.08.2015 | 17:41
                  Avatar robertferanec   Používateľ

                  Peter, skoda, ze som nevedel. Zastavil by som sa pozret vas. Boli sme merat minuly tyzden EMC na FEI. Ak by ste mali nejaky napad na zaujimavu prednasku (moze byt aj o Linuxe a u-Boot), mozeme nieco spravit pre studentov.