pridavanie komentaru (a utrapy)

Sekcia: Komunita 17.08.2015 | 22:12
d_   Návštevník

Robi sa teraz nieco dewelopery s kodenim linuxos.sk ... lebo aktualne pridavat koment, kde text je v bielych fontov, je utrpenie ...

a poprosim, nech oramovanie je viac vyraznejnesie pri pridavani komentov (textarea vo formulare pre pridavanie komentu)

Vdaka.

    • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 17.08.2015 | 22:17
      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

      jj, font je taký svetlý ale u mňa je to dané tým že mám tmavú tému a LinuxOS nasilu tlačí len farbu pozadia a neprispôsobuje farbu textu, pretože "väčšina" ľudí používa zrovna takúto kombináciu.. takźe si túto nedokonalosť návrhu LinuxOS nevšimnú a naopak im to vyhovuje

      ja som si ako riešenie spravil štýl pre Stylish a mám pokoj :)

      Happy falling
    • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 17.08.2015 | 23:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Je to útrapa a s Mirecom nepohneme. Všetky tie JS frameworky nahádžu do kódu kopec hnusu, to by som ti doprial editovať správičku, alebo článok.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 01.09.2015 | 12:56
      Avatar Tux   Návštevník

      Ahojte, pekné prostredie majú bratia češi na: http://www.linux-mint-czech.cz/. Dalo by sa to prostredie upraviť podobne??.

      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 01.09.2015 | 13:00
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        ktore prostredie?

        • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 01.09.2015 | 21:40
          Avatar d_   Návštevník

          asi mysli dizajn .... pouzivaju WP s temou Mantra

          • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 11.09.2015 | 00:20
            Avatar Tux   Návštevník

            tak, tak

      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 11.09.2015 | 02:59
        Avatar www   Používateľ

        Pekné? Čo si sa zrazil s koňom? :) Vôbec sa mi nepáči grafika tej stránky, je pochmúrna.

        • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 11.09.2015 | 14:18
          Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

          Asi vec názoru, mne sa to celkom páči.

    • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 15.09.2015 | 12:45
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Je to na new.linuxos.sk lepšie?

      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 15.09.2015 | 20:24
        Avatar tomy   Návštevník

        to sa mi viac páči :)

      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 18:07
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Keď porovnám ten nový a starý editor, tak vidím zmenu len pri podkladovej farbe a rámčeku na odstavec. Avízovanú chybu farby písma som nikdy nezaregistroval. Je mi preto divné, že sa neozvali s testom ľuďia čo tú chybu nahlasovali.

        PS: tento JS editor je takmer nepoužiteľný na 2x1.2GHz Androide. 

        • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 18:35
          Avatar d_   Návštevník

          Ta farba pisma bola sposobena GTK temou ...

          P.S.: ... navrhujes nieco lepsie?

        • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 18:39
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Jop, CKEditor je hovado škaredé veľké, ale vie filtrovať obsah, takže by sa nemalo stávať, že to zmrví pastnutý kód. Samozrejme bude aj obyčajný text editor s možnosťou doplniť kusy html kódu ako teraz, len ho musím dopísať.

          • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 18:52
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Skoro som sa zľakol, že si budem musieť kúpiť nový mobil aby som sa sem mohol pozrieť. To by som radšej zdrhol robiť kšefty na mimibazár. Dúfam, že sa tu nebude pretláčať dlaždicový web v JS, tak ako sa testuje na rootovi.

            PS: takže z urgentného problému nečitateľného textu v editovacom poli sa stala vlastnosť grafickej témy ktorú si vybral poškodený. Stať sa toto mne, neviem či by som dokázal zachovať tak chladnú hlavu ako ty. Odo mna máš obdiv. Uvidíme čo budeš mat od ostatných.

            • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 18:55
              Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

              ono problém ani nie je v tej téme ale v tom že keď nastavuješ farbu písma na "čiernu" tak logicky by si mal nastaviť aj farbu pozadia na "bielu" len bohužiaľ všade sa nastavuje len farba písma a pozadie sa nechá také aké je...

              Happy falling
              • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 19:26
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Obávam sa že si pletieš inverzné zvýraznenie a nastavenie farby písma. To nie je bug. Ale je pravda že by taká zvýrazňovačka mohla pomôcť. Ale neverím že príliš silné zvýrazňovanie pomôže čitateľnosti.

                • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 19:43
                  Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                  OK ja nemyslím zvýrazňovanie ale normálnu farbu textu, kvôli tmavej téme FF a GTK mám text skoro nečitateľný keď ho píšem (opravil som to cez Stylish) ale aj tak keď niekto vynucuje farbu pozadia/písma mal by vynútiť aj to druhé tak aby mu to sedelo do dizajnu, pretože kedykoľvek môže prísť taký blbeček ako ja čo má rád tmavé témy a nič tu nebude vidieť pretože niekto chytro nastavil farbu pozadia na bielo a farbu písma nechal takú akú má užívateľ nastavenú ako "default"

                  k novej verzii:

                  v tom novom šialenom editore sa text zobrazí pekne ale v obyčajnom textovom poli je stále podľa témy užívateľa, v mojom prípade svetlý na bielom pozadí...

                  áno viem tento "problém" sa týka 1% užívateľov Linuxu a to sa neoplatí linuxovému portálu pridať jedno pravidlo do CSS :)

                  Happy falling
                  • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 19:58
                    Avatar WlaSaTy   Návštevník

                    Takže, keď si vynucuješ farbu témy grafického prostredia v prehliadači (téma pre GTK ak so m ťa správne pochopil), tak má táto stránka ošetrovať nedokonalosť témy kde tá téma prehlási všetko okrem pozadia?

                    Skús radšej opraviť tú grafickú tému, a ozvi sa jej autorovi že si mu tú chybu odstránil. Tá chyba sa ti s tou témou môže objaviť hocikde. A upravovať kôli tomu XY rôznych webov je blbosť.

                    • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 20:27
                      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                      Myslím, že tu nemáte pravdu ani jeden ;)

                      Na vine je w3c. Podľa w3c nie je definované ako má prehliadač renderovať inputy. Prehliadač môže aplikovať časť štýlov z témy, časť z css a stále to bude ok aspoň podľa w3c. V každom prípade na tento problém s tmavou témou budem myslieť.

                      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 20:44
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Dúfam, že MLP ostane.

                    • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 21:34
                      Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                      téma je tmavá a defaultne používa pekné tmavé inputy, tj tmavé pozadie a svetlé písmo

                      no a teraz príde ten problém

                      táto stránka zmení len pozadie na biele (hnus velebnosti) a písmo nechá také aké je, v mojom prípade svetlo sivé, je chyba tvorcu témy že nejako nezabezpečil zmenu farby písma keď nejaký chytrák zmení farbu pozadia alebo nevedomosť tvorcu vebu ktorý sa spolieha na nejaké defaultné správanie ktoré ale nie je vždy zaručené??

                      Happy falling
                      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 22:06
                        Avatar WlaSaTy   Návštevník

                        Takže téma prepisuje css stránky, a stránka prepisuje tému. Obávam sa, že za týchto podmienok bude chyba vždy na druhej strane. Chceš pomôcť s prekladom keď to budeš reportovať autorovi témy, alebo ti bude príjemnejšie kôli tej chybe nahlasovať XY stránkam niečo čo posrihuje pod jedno percento ich užívateľov?

                        • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 22:34
                          Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                          takže opäť sme sa nepochopili

                          chcem tmavú tému, tak ako systémovú tak aj vo Firefoxe.

                          príklad: vytvorím stránku na ktorej bude pozadie input boxov čierne a text nechám tak, mne to bude zobrazovať pekne a ty uvidíš len čierny text na čiernom pozadí, ako riešenie ti budem navrhovať aby si napísal tvorcovi tvojho prehliadača aby sa on prispôsobil

                          teraz mi budeš oponovať: keď nastavím tmavé pozadie tak mám "logicky" nastaviť aj svetlé písmo...

                          rovnako to platí aj tu, ak si stránka vynucuje svetlé pozadia, nech si nastaví aj odpovedajúcu farbu textu, zase až tak veľa práce to nedá :)

                          Happy falling
                          • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 22:48
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            +1

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                          • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 23:21
                            Avatar WlaSaTy   Návštevník

                            Keď raz nehám prepisovať grafický návrh, tak to nehám prepisovať vždy. Ak by som to nehal prepisovať voliteľne, tak sa mi to zmixuje a bude mi to vadiť. A budem sa rozhodovať či napíšem anglický bugreport, alebo slovenské chybové hlásenie. Viac sa o tom neoplatí baviť.

                            • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 23:26
                              Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

                              OK

                              kde je bugtracker pre LinuxOS.sk ??

                              Happy falling
                              • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 23:35
                                Avatar borg Fedora  Administrátor

                                http://linuxos.sk/portal-vyvoj/ -> hlasenie chyb

                              • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 17.09.2015 | 08:17
                                Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

                                Toto by malo riešiť problém ale ešte riešim ďalšie drobnosti ktoré som medzitým rozbil.

                      • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 16.09.2015 | 22:10
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Máš pravdu, dnes už treba robiť kompexné CSS pre pozadie aj písmmo, aby sa s tým prehliadače aplikujúce tému dokázali vysporiadať. S týmto problémom som sa stretol na viacerých sránkach, kde na toto nemysleli a preto som si natvrdo vložil štýl do about:config čo nieje ideálne, pretože to zas potláča štýl čo autor chcel do stránky vložiť.

                        Áno defaultne autori CSS spoliehajú na svetlú tému a my čo si šetríme oči máme problém skoro všade.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 17.09.2015 | 12:42
          Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

          Premýšľam trochu nad vhodným editorom ... nejaký tip na niečo pomerne ľahké nemáš? Teoreticky môžem použiť aj nejaký komerčný editor (väčšina má licenciu s ktorou môžem v open source projekte). Froala má napríklad asi polovičnú veľkosť, ale či sa to prejavuje aj na čase inicializácie neviem posúdiť.

          • RE: pridavanie komentaru (a utrapy) 17.09.2015 | 15:10
            Avatar d_   Návštevník

            Nech si uzivatel vyberie. Defualne ziaden, volitelne user-friendly. Nech bere podla nastavenia profilu ....