PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.09.2015 | 13:53
Avatar donino   Používateľ

Dobry den, mam taky problen ze neviem ako spravit aby programy nainstalovane v playonlinux pod jednym pouzivatelom mohol pouzivta aj iny pouzivtel toho isteho pc? Skusal som presunut priecinok .PlayOnLinux do priecinka /zdielane ktoreho opravnenia citania a zapisu som nastavil pre skupinu "spolocne" (ktorej clenmi su obaja pouzivatelia). U oboch pouzivatelov som vytvoril prepojenie na tento priecinok ako keby bol playonlinux pod domovskym adresarom. Ale programy funguju iba z toho prveho pouzivatela kde boli instalovane v tom druhom mi vzdy PlayonLinux skonci chybov. Prosim Vas neviete mi poradit co moze byt zle, pripadne ako to spravit inak???

    • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 14:17
      Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

      Aka chyba vyskoci?

      • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 17:43
        Avatar donino   Používateľ

        error in POL_wine

        Zdása že Wine spadol.

        • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 20:03
          Avatar Juraj Artix - OpenBox  Používateľ

          som v tom trochu blbý ale tipoval by som to na prístupové práva k jednotlivým súborom

          Happy falling
          • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 20:24
            Avatar donino   Používateľ

            to mi je jasne ze najskor to bude problem, zaujimalo by ma riesenie?

    • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 20:23
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      No keď niekomu pridáš skupinu tak to neznamená že si aj skupine nastavil práva rwx. Treba po každej inštalácií hry spraviť

      chmod 0777 -R /priečinok

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 20:26
        Avatar donino   Používateľ

        dakujem za tip, vyskusam a dam vediet

      • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 20:40
        Avatar donino   Používateľ

        nepomohlo stale to konci chybou POL_wine

        • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 08.09.2015 | 21:58
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Aha, no problém môže byť aj inde. Osobne som to nikdy takto pre viacerých užívateľov neskúšal, ale Wine si robí u každého užívateľa ktorý si Wine nainštaluje skrytý priečinok .wine, alebo to môže byť po novom v .config/wine (neprehliadni tie bodky na začiatku) tak bude asi potrebné každému užívateľovi spraviť link na tú tvoju konfiguráciu wine, prípadne .playonlinux.

          Toto len strieľam ad pásu, nikdy som to takto neriešil a Wine je len prekladač kódu (nie emulátor) ktorý má možno tieto veci na pevno zadrátované, tak mu to treba nalinkovať.

          Až ťa to moc trápi a nepodarí sa ti to spojazdniť, zajtra to môžem otestovať.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 08:13
            Avatar donino   Používateľ

            prelinkovane mam to .playonlinux u oboch pouzivatelov, dokonca tam ide aj menit subory od oboch a tvari sa to ako spolocne, problem vsak mam ze ten druhy pouzivatel co neinstaloval tie programy nevie spustat tie programy :(

            • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 08:47
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Tak aby sme v tom mali jasno.

              Užívateľ "A" má u seba v domovskom priečinku, priečinky .wine a .playonlinux.

              Užívateľ "B" má u seba v domovskom priečinku link na adresár .wine a link na adresár .playonlinux.

              Poprosil by som hodiť na pastebin.com výstupy z

              ls -la /home/A/.wine
              ls -la /home/A/.playonlinux
              ls -la /home/B/.wine
              ls -la /home/B/.playonlinux
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 11:48
                Avatar donino   Používateľ

                skoro ibaze priecinky .playonlinux a .wine su na koreni v adrsari /zdielane a pouzivatel A a B maju spravene linky na .wine a .playonlinux

                • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 12:31
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  Nemáš náhodou pripojený NTFS disk ako /zdielane? To je dosť častá chyba, keď si človek z windowsového D: urobí presýpačku pri dual boote alebo jeho pozostatku.

                  • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 17:38
                    Avatar donino   Používateľ

                    nie nemam mam to cistu instalaciu vo virtualnej masine kde to testujem. je tam len jeden disk sformatovany na ex4 kde je cely system a este swap particia.

                    • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 18:28
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník

                      Skús používať čiarky a diakritiku, potom sa to po tebe bude dať ľahšie vylúštiť. Ja píšem z mobilu, a nemám problém sa s takým niečim zahadzovať.

                      Mimochodom, kedysi dávno pradávno, keď som ešte mal x86 architektúru a mohol som spustiť wine, tak sa takéto niečo riešilo iným spôsobom. Oveľa jednoduchším. Systémový konfig wine bol jednotný pre všetkých užívateľov aj s nahodenými programami. Užívateľia mali vlastné wine programy s vlastnými dodatkami konfigurácie. Takže ak root pod wine niečo nainštaloval a nastavil, tak to bolo pre všetkých. Ale neviem či to už nezrušili v posledných rokoch. Odborníci na windowsové hry pod linuxom môžu potvrdiť alebo vyvrátiť. Možno to bude rýchlejšie ako prestavovať atribúty alebo ACL.

                      • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 21:16
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Spoločné inštalácie pre Wine sú oficiálne neodporúčanou praktikou, ale skôr z iného hľadiska ako chce Donimo. Neodporúčajú sa z hľadiska toho že veľa aplikácií pre Win sú jedno užívateľské a pri paralelnej práci viacerých užívateľov na tej istej aplikácií pri ukončení jedným užívateľom môžu nastať nepredvídané veci. No a registre sú kategória sama o sebe.

                        Musel by som to hľadať, ale je to uvedené priamo vo FAQ wineHQ.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 21:33
                          Avatar WlaSaTy   Návštevník

                          Neodporúčané je skôr spúšťať pod správcom (nelimitovaným kontom) neznáme a neoveriteľné binárky. Ti je ale v jeho prípade vedľajšie. On si chce to zavírené prostredie s hrami nehať zamknuté vo virtuálke. Ale, ajtak mu to bude ťažiť bitcoiny pre niekoho iného.

                          Nad tým tebou uvedeným dôvodom sa uškrnie každý správca terminálových servrov. Bežne sa dodávajú farmy kde na jednom prostredí bežia desiatky tisíc užívateľov, a prenajímajú sa im hoci aj výpočty na grafických kartách kôli CADu. Pprosím ťa, niektoré dôvody si nehaj pre seba. Ich papagájovanie zaváňa ľahko vyvrátiteľným FUDom.

                    • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 21:19
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Skontroluj si prosím ťa či naozaj vypíšu príkazy čo som spomínal vyššie (ls) to isté u oboch užívateľov a skontroluj si či aj ten užívateľ "B" je naozaj v tej skupine čo zistíš príkazom id.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: PlayOnLinux/Wine pre viac pouzivatelov 09.09.2015 | 17:40
            Avatar donino   Používateľ

            to by si mohol cim viac hlav tym lepsie mozno prides na nieco co mi stale unika :)