PHP a MYSQL IDE

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.10.2015 | 18:55
peterpan   Návštevník

Ahojte, zacinam programovat v PHP+Mysql. existuje dake IDE kde by som mohol spustat a testovat aj moje skripty? napr. ak mam generator dat. tak aby som to mohol spustit a  zaroven si pozriet,ze co sa mi napr. dopisalo do databazy a tak podobne?

    • RE: PHP a MYSQL IDE 08.10.2015 | 20:12
      Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

      Nainstaluj si LAMP, pripadne este lepsie a efektivnejsie, sprav si virtualku so samostatnou instalaciou linuxu a tebou preferovaneho web serveru + databazy. Virtualku si mozes nakopirovat kolkokrat budes potrebovat, taktiez mozes takto jednoducho zalohovat a obnovovat vyvojovu cast projektu a navyse kazdu virtualku si dokazes upravit na specificke potreby serveru, na ktory budes nasadzovat live.

      git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
    • RE: PHP a MYSQL IDE 08.10.2015 | 20:43
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Samozrejme že existujú prehliadače databázy, ale ja si píšem vlastné debugerské časti kódu čo mi vracajú čo chcem preveriť a odporúčam to aj tebe.

      Takže vložím niečo do databázy a napíšem si dotaz čo to odtiaľ vytiahne a cez PHP echo (); mi to vyhodí napäť.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: PHP a MYSQL IDE 08.10.2015 | 22:47
        Avatar samalama   Návštevník

        niekomu, kto sa uci programovat, navrhujes, aby si nieco naprogramoval. dobreee...

        • RE: PHP a MYSQL IDE 08.10.2015 | 22:57
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Pokiaľ vie spraviť "SELECT" a vložiť niečo do databázy, tak si ten "SELECT" pre náhľad na uložené dáta bude vedieť spraviť. Pokiaľ nie, môže tu dať ďalší dotaz a preberieme syntax MySQL "SELECT".

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: PHP a MYSQL IDE 08.10.2015 | 23:25
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Spraviť insert už podľa jeho slov vie. A spraviť select je ľahšie ako insert. Keby si mal odvahu niekedy v živote pracovať s databázou, tak pochopíš ako sa veľmi mýliš. A možno by si v selecte už zvládol inner alebo left join.

          • RE: PHP a MYSQL IDE 09.10.2015 | 08:56
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Na pikaču som to napísal, toš máš pravdu.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: PHP a MYSQL IDE 09.10.2015 | 09:40
            Avatar samalama   Návštevník

            A spraviť select je ľahšie ako insert <-> selecte inner alebo left join

            sam si protirecis...

            • RE: PHP a MYSQL IDE 09.10.2015 | 11:49
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Pre Teba je to rovnako nemožné. Preňho, nie.

              • RE: PHP a MYSQL IDE 09.10.2015 | 12:59
                Avatar samalama   Návštevník

                zase odpoved k veci, ked dojdu argumenty. nema zmysel...

    • RE: PHP a MYSQL IDE 14.10.2015 | 15:45
      Avatar peterpan   Návštevník

      dakujem za rady.