ako to je ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2015 | 16:18
tomy   Návštevník

http://thehackernews.com/2015/11/linux-ransomware.html

    • RE: ako to je ? 09.11.2015 | 17:31
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Máš to v linku v linku. Once launched with administrator privileges, the Trojan dubbed Linux.Encoder.1 downloads files containin...

      Kto má zle zabezpečený biznis, a vzdialene sa mu tam niekto dostane aj s eskaláciou práv, ten si dáta nezaslúži. Bez ohľadu na možnosť získania ich s5 cez výkupné. A kto si ten kryptovač nahodí sám, tak ten detto. Oproti minulému tisícročiu sa zmenilo len to, že tie dáta BlackHat nezmaže. Zvyšok je už desaťročia rovnaký. Takže odporúčam používať heslo zo slovníka, služby bežiace s vyššími právami ako potrebujú. A neodporúčam pravideľné zálohovanie. Teda tomu, kto si svoj majetok nedokáže oceniť. A ten čo si svoje dáta cení, ten vie čo a ako má robiť.

      PS: a netreba zabúdať na obvyklú čerešničku. Otázka: ako si nastavím autologin na roota, alebo vypnem pítanie hesla na sudo? Nechce sa mi ho zadávať aj keď ho mám jednoduché.

      • RE: ako to je ? 09.11.2015 | 18:17
        Avatar tomy   Návštevník

        ja s tebou plne súhlasím, na heslo mám vlastný "algoritmus", toto sú zlé návyky z voken, ale i tam admina treba iba zriedka, hoci niektoré programy ... 

        • RE: ako to je ? 09.11.2015 | 18:59
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak Windejsi to kapitola sama o sebe. Nejde ti hra? Spusti ju s právami administrátora a nedajbože že im vstúpiš do diskusie, tak si konšpirátor.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: ako to je ? 09.11.2015 | 19:36
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ten príklad s autoogínom na roota bol z tohoto portálu.

            • RE: ako to je ? 12.11.2015 | 17:54
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              kto chce kam, pomôžme mu tam ?

              či ?

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: ako to je ? 12.11.2015 | 19:03
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Aj auto si môžeš nehávať nezamknuté s kľúčami v zapalovaní, veď tvoje auto je podľa štatistiky neukradnuteľné. To večné hľadanie kľúčov kažého len otravuje. A keď už predsa niekomu ukradli auto, tak nebolo tvoje.

                Na túto tému nemá zmysel viac technicky diskutovať. Ak chceš voľnú diskusiu, tak si ju daj do blogu. Ale neznižuj takými radami povedomie o bezpečnosti východzieho nastavenia OS.