samba cestovny profil

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2016 | 15:09
tomy   Návštevník

Zdravim, (konfiguracia - Samba ako ADDC) Server som chcel zaradit do prevadzky, ale zistil som, ze cesta k cestovnym profilom je z Win7 nedostupna (chyba 0x80070035). Vypise iba comment, ktory je v "profiles" (win7 computer management)

[Profiles]

comment = Profily pouzivatelov

path = /var/samba/profiles/

read only = No

create mask = 0600

directory mask = 0700

profile acls = Yes

csc policy = disable

Vdaka za rady

    • RE: samba cestovny profil 22.01.2016 | 20:48
      Avatar lko   Návštevník

      samba ako cokolvek je nefunkcny hnoj takze stracas cas.

      • RE: samba cestovny profil 22.01.2016 | 21:44
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Čokoľvek zložitejšie bez prečítania dokumentácie alebo iného typu zaškolenia produkuje len ... A to aj napriek tvojmu chabému pokusu o urgovanie. Holt, komerčná sféra vyžaduje obete.

        • RE: samba cestovny profil 23.01.2016 | 09:17
          Avatar tomy   Návštevník

          wlasaty - to si myslíš, že som to urgoval pod iným menom? Nie, používam jediné, i keď nie som registrovaný. Dokumentáciu samby som síce preštudoval, ale je toho veľa a tak sa snažím aj o nejakú pomoc zvonku. Som samouk a pre niektorých sa môže zdať problém primítívny, ale možno chcem príliš

          • RE: samba cestovny profil 23.01.2016 | 09:43
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Možno sa Ti to bude zdať zvláštne, ale som o tom presvedčený. Obrátil si sa s otázkou ohľadne komerčného riešenia firemnej topológie, nedal si sem info o návode z ktorého si čerpal, nedal si sem verziu samby, nedal si sem ani dokonca informáciu či sa iné verzie windows na ten AD s cestovnými profilmi dostanú. Teda nedal si sem nič, čo si vyskúšal. Dal si sem len výňatok z jedného konfigu. A do toho sa tu zjavil bump s klasickou frázou čo mala niekoho vyprovokovať aby Ti naservíroval výsledok na striebornom podnose ako hlavu Jána Krstiteľa.

            Nemyslým si že si samouk, pretože cestovné profily v sambe vyžadujú viac ako pár riadkov v jednom konfigu, a to je pekne popísané v návodoch. A tak isto si nemyslím že táto otázka má význam. Bežná podpora Windows 7 skončila týžden pred založením tvojej otázky, a rozšírená podpora stojí viac ako je TCO pri upgrade na podporovanú verziu. Samozrejmosťou je, že Windows 7 nie je kôli tomu public domain, takže mi to vychádza aj na veľmi pravdepodobný warez.

    • RE: samba cestovny profil 23.01.2016 | 10:09
      Avatar tomy   Návštevník

      Prajem ti príjemný deň. Vždy som bol zástancom toho, že čo pochopím a naučím sa sám je to najlepšie. Po tvojom komente si ma v tom len a len utvrdil. Inak je to Samba 4, Ubuntu server 14.04 a už mi to chodilo, bohužiaľ neviem zistiť čo sa stalo. Na toto riešenie si mi pred krátkou dobou poradil "využi diskové kvóty". Aspoň si mi dal jednu radu - motiváciu. A ten idiotský príspevok som tam nedal, nemám vo zvyku nadávať. A ešte že warez ...

      • RE: samba cestovny profil 23.01.2016 | 11:02
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Skús pozrieť logy, ak to išlo a prestalo ísť, tak by tam niečo malo byť.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: samba cestovny profil 23.01.2016 | 11:12
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      A čo firewall, antivír a ping.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: samba cestovny profil 24.01.2016 | 15:00
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Podľa toho ako tú otázku položil mu to predtým nikdy nefungovalo. Tá chyba síce poukazuje na problém s FW, ale môže to byť aj absenciou uźívateľov. Ale, ajtak si stojím za tým komerčným pokusom. Cestovné profily sa mimo komerčnej sféry zdieľaných desktopov nepoužívajú, Windows 7 je pre bežný plebs už nepodporovaný, a upgrade na Windows Spyware edition je stále zdarma. Takže z mojej strany je to škoda rozoberať. Či tou Sambou chcel navyše nahradiť Windows server 2003 (kompletne mimo podpory) alebo 2008 (mimo mainstream podpory, doplnková podpora za doplatky je ešte možná) je vedľajšie i keď chvályhodné. Poplatky MS sú vysoké, a ich spôsob výpočtu je neznámy aj pre MS.

        • RE: samba cestovny profil 25.01.2016 | 07:03
          Avatar tomy   Návštevník

          Vždy hovoríš, že nemáš kryštáľovú guľu - podľa môjho názoru a som o tom presvedčený asi máš, ale má chybu v kóde.

          • RE: samba cestovny profil 25.01.2016 | 10:38
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            TakŽe podľa teba má tie Win7 pokryté podporou, no tak to máš chybu v kóde ty.