proxy+email a pop

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.02.2016 | 02:05
Avatar otoman123   Návštevník

ako by bolo najlepsie stahovat emaily cez POP aby sa ukadal kazdy odoslany/prijaty nemazali sa aj ked na servery by sa zmazali a dala sa vyuzivat proxy??? proste nieco na ultra backup!!!

    • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 03:20
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Síce neviem čo má s tvojou otázkou spoločné proxy, ale na tom nezáleží.

      V súkromí si nastav aby pri sťahovaní pošty cez IMAP alebo POP3 na disk neboli tieto emajle automaticky mazané.

      Vo firme sa to rieši na strane servra cez BCC.

      V dnešnej dobe je už dávno bežné, že užívateľ dostane aspoň 1G. A neviem si predstaviť ako môže takéto kvantum dát minúť bežný človek (okrem prenosu fotiek a filmíkov ktorých skladovanie v pošte je extrémne nehospodárne). Vo firemnom segmente kde to má význam je toto riešené cez zmluvu s poskytovateľom, alebo upresnením náplne práce správcu IT.

      • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 09:57
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Veľmi jednoducho, ja mám kvótu na maily 3GB a už e zaplnený na 85% za 2roky, a neposielam žiadne videá len výkresy.

    • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 09:01
      Avatar samalama   Návštevník

      vzhladom na to, ze sa nevies ani zrozumenitelne vyjadrit, tak sa na to vykasli a zaplat niekomu, kto ti to urobi. napr. mne... :D

    • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 10:49
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Možno vyzeráme ako momentálne zaostalí, ale stačí nám aj jeden otáznik a jeden výkričník.

      IMAP je výhodnejší než POP, nastavenia, mazania, nemazania pošty na servery máš hádam v každom poštovom klientovi.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 13:12
      Avatar otoman123   Návštevník

      nie nie nie! chcem len aby sa cisto tahal kazdy prijaty/odoslany email teda ked ho zmazem na gmaily tak proste ten email budem mat stale na svojom stroji ospravedlnujem sa ze nepisem bodky ciarky ale polial som si klavesnicu a nefunguje mi cast klaves a nova dojde az dnes vecer tak zatial mozem pisat asi len tak vykricnik !!!

      • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 16:07
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        Tak to skús napísať večer s novou klávesnicou, možno to bude zrozumiteľnejšie. A asi bude aj rozumné ak povieš akého máš poštového klienta.

      • RE: proxy+email a pop 04.02.2016 | 17:00
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Aha, tak použi Gmvault.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org