Meranie prenesených dát

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.02.2016 | 20:00
Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

Ahojte,

potreboval by som nahodiť do Mintu nejaký soft na meranie dát optimálne s GUI v GTK so štatistikou, som odcestovaný a na net sa pripájam cez USB modem ZTE na eth1. Cez O2 mám predplatený objem 5 GB a preto si to potrebujem strážiť, dá sa to kontrolovať cez ich portál ale rád by som mal v tray alebo na ploche nejaký merač so súhrnom dát deň/mesiac od-do určitého dňa.

Ďakujem za info,,,

    • RE: Meranie prenesených dát 13.02.2016 | 21:20
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Pozri na Prepaid Manager.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Meranie prenesených dát 13.02.2016 | 21:37
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ďakujem za tip, pozeral som to ale mám na mysli soft na štýl Windowsáckeho DU Meter, meral by mi dáta z eth1 a robil denný a mesačný súhrn.

        • RE: Meranie prenesených dát 13.02.2016 | 22:41
          Avatar pasi Slackware  Používateľ

          Zdravím,

          neskorý večerný dotaz na alternatívu k "DU Meter" vrátil až dva výsledky. Možno pomôžu.

          P

          • RE: Meranie prenesených dát 13.02.2016 | 22:57
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            KNemo poznám ale je vhodnejší pre KDesktop a Bitmeter OS ide len cez webové rozhranie,,,

    • RE: Meranie prenesených dát 15.02.2016 | 08:06
      Avatar jarek163   Návštevník

      Zkus gkrellm je v repozitáři mintu. Výstup vypadá takto http://s26.postimg.org/4hkv60bix/Screenshot_at_2016_02_15_07_47_11.png

      Program má spoustu pluginů takže můžeš monitorovat i svůj hardware, běžící procesy atd.

      • RE: Meranie prenesených dát 15.02.2016 | 08:22
        Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor
      • RE: Meranie prenesených dát 15.02.2016 | 11:46
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Gkrellm som dakedy používal a úplne som naň zabudol, tá štatistika vyzerá dobre,,,

    • RE: Meranie prenesených dát 15.02.2016 | 12:18
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Nechcem byť pesimista, ale poskytovateľia internetu zo zásady rozdielu technológií zaokrúhľujú dátový objem trochu inak ako akýkoľvek desktop, preto by som sa opieral hlavne o USSD kódy. Teda tie hviezdičkovo mriežkové tel čísla čo po vytočení neurobia hovor ale vrátia správu priamo z ústredne. Preto by som sa prikláňal k tomu prvému programu, ak to poskytovateľ podporuje (a nie si v roumingu). Zvyšok môže dať len orientačné štatistiky ktoré ukážu iba históriu prenesených dát.

      • RE: Meranie prenesených dát 15.02.2016 | 12:21
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Skúšal som ten soft ale aj po nastavení operátora mi nedal spätnú väzbu a v konfigu som nenašiel "info" kód pre O2 SK,,,

        • RE: Meranie prenesených dát 15.02.2016 | 14:30
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ten kód by mal dodať tvoj operátor, v tomto prípade Penta SK. Skús pohľadať v návode na použitie SIM karty, alebo im zavolaj. Ak ho budeš mať, tak ho kľudne pridaj do konfigu a vyskúšaj.

        • RE: Meranie prenesených dát 16.02.2016 | 02:09
          Avatar menom   Používateľ

          U o2 funguje *100*#

          • RE: Meranie prenesených dát 16.02.2016 | 07:57
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Funguje to aj na dáta? Keď prídem domov z práce tak to vyskúšam, vďaka za info,,,

            • RE: Meranie prenesených dát 16.02.2016 | 08:31
              Avatar jarek   Návštevník

              Také ještě existuje grafický výstup z vnstat -- vnstati. Zadáním příkazu

              vnstati -d -i wlan0 -o test.png

              (u mne pro wlanO) se ti v domovské složce objeví tento náhled http://s26.postimg.org/piawqxf15/test.png