Casove uspanie (Ubuntu Mate)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.04.2016 | 18:42
Avatar pupkacik   Používateľ

Ahojte,

na Mintoch mi pekne fungoval qshutdown, ale na Ubuntu Mate 16.04 jaksi nechce. Najviac co potrebujem je suspend, mate nejake jednoduche riesenie ako ho spojazdnit alebo nejaky command ktory mi uspi system v danom case resp. s odpocitavanim minut?

Dakujem.

    • RE: Casove uspanie (Ubuntu Mate) 24.04.2016 | 19:07
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Skús skontrolovať aký príkaz sa v tom antibudíku používa. V spomenutej verzii by to mal byť systemctl s parametrom suspend. Alebo ak máš resume swap, tak hybrid-sleep alebo hibernate.

      • RE: Casove uspanie (Ubuntu Mate) 24.04.2016 | 20:01
        Avatar pupkacik   Používateľ

        dakujem, systemctl suspend funguje super .. tiez som si doplnil pod qshutdown aj poweroff, reboot a hibernate.

        • RE: Casove uspanie (Ubuntu Mate) 25.04.2016 | 19:20
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Odporučil by som radšej hybrid sleep. Ak vypadne napájanie, tak sa to prebere z disku.

          • RE: Casove uspanie (Ubuntu Mate) 25.04.2016 | 19:30
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Ono to je HW od HW, niekde to stačí len uspať kvôli malej spotrebe a nemusí sa obnovovať z HD. Napr. Atom takto vydrží pár dní a ta spotreba batérie je minimálna, hlavne keď ho otvorím je do sekundy ready, no nepoužívam systemd, tak tam by mohli byť rozličné výsledky, napr, mne systemd prakticky nefungoval, či už uspávanie, alebo mrznutie zo spánku.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Casove uspanie (Ubuntu Mate) 25.04.2016 | 22:02
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Neviem či som ťa rozumel. Aký Atom prosím ťa funguje aj po odpojení napájania, a neboli tvoje problémy s software spôsobené práve tým?