Raspberry Pi 2 a OMX player

Sekcia: Aplikácie & Desktop 17.05.2016 | 23:00
Avatar abc1   Návštevník

Ahojte, mám Raspberry Pi 2 na ktorom by som chcel v loop-e cez OMX player dokola nonstop spúšťať jeden videosúbor (bez zvuku) .mp4 ktorý má približne 800 MB. Playback a loop samotný fungujú krásne, jediný problém je v tom, že cca po 2 dňoch prehrávač spadne, zamrzne playback alebo zamrzne celý OS a je nutný reštart a znovu manuálne spustenie. Vedeli by ste mi poradiť ako predísť týmto pádom playeri alebo OS aby to playback bol nepretržitý? Neviem či to nejako súvisí ale napríklad pri každom štarte systému pri nabootovaní do X sa mi zobrazí nasledovná hláška:

GDBus.Error:org.freedesktop.DBus.Error.ServiceUnknown: The name org.freedesktop.PolicyKit1 was not provided by any .service files
Ďakujem

    • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 18.05.2016 | 08:30
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      neviem síce pomôcť ale mne raspi2 (s osmc - kodi) tiez obcas mrzlo a vyriesilo sa to vymenou zdroja za kvalitnejsi (nezobrazuje sa nahodou v pravom hornom rohu taky duhovy stvorcek ? alebo pri boote na celu obrazovku ?)

      rovnako by tiez mohol byt zadrhel v karte na ktorej je to video (teda ak je na karte kde je OS), skusal si ho loopovat cez siet (DLNA, NFS) alebo z usbcka ??

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 00:02
        Avatar abc1   Návštevník

        Takto, pôvodná idea bola spúštať video cez sambu zo servera na lokálnej sieti ale kvôli rýchlosti implementácie je ten súbor s videom momentálne uložený na SD karte so systémom.

        Áno pri bootovaní sa mi zobrazuje v pravom hornom rohu dúhový štvroček (čo to znamená?).

        Vieš mi konkrétne odporučiť nejaký lepší zdroj?

        • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 05:58
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nerozmýšľal si nad tým, že HDMI Stick vyjde ako prehrávač lacnejšie jak RPi s krabicou a dostatočným zdrojom? A je to aj hotové od výroby. Ak nie, nie si sám. Ja som išiel inou cestou, k plnej spokojnosti.

        • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 09:04
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ten duhovy stvorcek signalizuje nedostatok napatia (slaby zdroj) - teda to som sa docital ked som to riesil ja

          ja pouzivam nabijacku z tabletu samsung ktora ma 2,1 A - silnejsie pokial viem neorbia

          ale ak ti blikne len pri starte na par s to je podla mna OK lebo pri boote sa snazi nasat co najviac, ja som to riesil lebo mne sa ten stvorcek zobrazoval pravidelne aj pocas prehravania videi

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 11:00
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Neuveríš ale robia sa aj silnejšie zdroje, inak by si nemohol napájať napríklad notebook. Žiaľ RPi si vybralo MicroUSB ktoré neviem či vie pretlačiť aspoň 2.5A pri 5V pričom štandardný okrúhly konektor 5.5/2.1 to dá bez problémov. Ten MicroUSB bol dobrý nápad v časoch keď stačilo do 2A, ale tie časy už skončili.

            Kedysi som riešil podobný problém na routri. Zmekol mi 2.5A zdroj pre Router s štandardnou koncovkou 5.5/2.1, tak som si kúpil za cca desinku 4A a fungujem na ňom dodnes. Ale nikde som nevidel redukciu z 5.5/2.1 na Micro/MiniUSB, i keď som ju ani nehľadal.

            • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 11:15
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Teda, dal som si tú námahu. Je ich viac typov, aj s USB samicou. Len naozaj neviem posúdiť či sa koncovka neprizvára k konektoru pri vvyššej spotrebe.

              • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 12:53
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                ako nie som uplne mesuge veim ze sa robia zdroje vsetkych moznych parametrov, tych 2,1A som myslel na zdroje vhodne pre RPi

                z toho co mam odskusane tak zdroje klasifikovane na 2,1 (ktore realne daju tie 2A) eliminuju objavovanie sa toho farebneho stvorceka uplne - u mna na oboch RPi (v2 aj v3)

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 13:32
                  Avatar WlaSaTy   Návštevník

                  To mi je jasné. Narážal som však na odchýľky v parametroch spínaných zdrojov, a ich výkon ak majú na priamo nacvaknutú akúkoľvek USB koncovku. Zohnať niečo také čo funguje spoľahlivo s 2A až 2.5A je takmer nemožné. Pri tej okrúhlej koncovke ktorú nepoužili by sa tento problém nevyskytol. Takže aj keby chalan nepoužil krabičku, tak ho to už teraz vyšlo drahšie ako hotové riešenie s HDMI lízatkom.

                  Pokiaľ koláče budú mať stále vyššiu spotrebu a výrobca nezmení napájací konektor, tak si odreže konár pod zadkom. Či už v primárnom segmente (výužba automatizácie a kolektovanie údajov) alebo v alternatívnom segmente (prehrávače multimédií). Ale to je už mimo záber pôvodnej otázky.

                  • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 14:19
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    kolega pouziva toto, na napajanie RPi + nabijanie GPS hodiniek + 2 LED svetla za telkou a bezi mu to bez toho stvorceka

                    http://www.aliexpress.com/item/2-1A-4-Port-USB-Charger-Universal-USB-Wall-Charger-AC-Mobile-Phone-Charger-For-Home/32262203582.html

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                    • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 14:30
                      Avatar WlaSaTy   Návštevník
                      • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 22:50
                        Avatar abc1   Návštevník

                        Ďakujem za radu, vyskúšam ešte iný zdroj. V každom prípade ale tento dúhový štvroček mi zobrazuje iba pri boote nachvíľu. Počas používania systému alebo prehrávania videa som ho ale nikdy nezaznamenal, že by sa zobrazil.

    • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 18.05.2016 | 09:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Aké tam máš distro?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 19.05.2016 | 23:59
        Avatar abc1   Návštevník

        Beží tam originál Raspbian JESSIE (posledná verzia).

        • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 08:49
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Čo ti vypíše

          systemctl status polkit.service
          a

          systemctl --failed
          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 20.05.2016 | 22:48
            Avatar abc1   Návštevník

            "systemctl status polkit.service" mi zobrazí nasledovné:

            Loaded: not-found (Reason: No such file or directory) Active: inactive (dead)

            systemctl --failed mi zobrazí:

            0 loaded units listed. Pass --all to see loaded but inactive units, too. To show all installed unit files use 'systemctl list-unit-files'.
            • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 21.05.2016 | 15:00
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Nebeží ti polkit, skús ako root:

              systemctl start polkit

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 23.05.2016 | 09:17
                Avatar abc1   Návštevník

                Pri zadaní príkazu (aj cez sudo) mi to vypíše iba:

                Failed to start polkit.service: Unit polkit.service failed to load: No such file or directory.
            • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 21.05.2016 | 15:08
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Inak aké DM ti tam beží? XFCE, Mate ...

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 23.05.2016 | 09:18
                Avatar abc1   Návštevník

                Ako to zistím?

                • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 23.05.2016 | 09:20
                  Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                  Ved musis vediet ake prostredie pouzivas...

                  Pastni sem screen tvojej obrazovky.

                  • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 28.05.2016 | 17:21
                    Avatar abc1   Návštevník

                    Beží tam štandardne to čo sa uz nachádza v Raspbiane.

                    • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 28.05.2016 | 18:07
                      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                      V Raspbiane beží štandardne LXDE, pokiaľ si nenahral nejakú inú verziu.

                      • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 28.05.2016 | 18:32
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                        Pokiaľ to tak je, pre správne fungovanie polkitu musí byť nainštalované, lxsession, libpolkit-agent a libpolkit-gobject.

                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Raspberry Pi 2 a OMX player 23.05.2016 | 09:28
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Ako píše Andrej hoď sem screenshot obrazovky.

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org