Jedna vec by ma zaujimala. Preco mame twitter??
Ked postneme odkaz na twitter ktory smeruje na facebook. Ja ako stastny nevlastnik fb account sa tam nedostanem a tym padom aj keby som sledoval linuxos twitter tak vlastne nesledujem.
Jedna vec by ma zaujimala. Preco mame twitter??
Ked postneme odkaz na twitter ktory smeruje na facebook. Ja ako stastny nevlastnik fb account sa tam nedostanem a tym padom aj keby som sledoval linuxos twitter tak vlastne nesledujem.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Na rozdiel od KDE, ktoré opúšťa x11 a prechádza na ešte nie úplne doladený wayland, xfce necháva podporu wayland len neoficiálne.
Zdroj: xfce.org
Fedora 40 definitívne opúšťa X a prechádza na wayland spolu s prechodom na Qt 6 a KDE Frameworks 6
Zdroj: Fedoraproject.org
V Auguste 2023 bola v open-source Greenie knižnici vydaná kniha s poradovým číslom 300. S pomocou voľne šíriteľných programov tak vznikli knihy v slovenčine, češtine a ďalších 8 jazykoch vrátane esperanta. Knihy sú v najrôznejších formátoch a dajú sa prečítať na PC či na čítačke jedným kliknutím. Okrem beletrie, poézie či odborných kníh pod knižnicu patrí aj hudobná kolekcia či hry.
Zdroj: Greenie knižnica
na základe uznesenia Európskeho parlamentu o stratégii v oblasti normalizácie pre jednotný trh je prijatá norma na zjednotenie nabíjacích zariadení do 100W v celej EU.
Zdroj: dsl.sk / EU
Nový návrh štandardu Web Environment Integrity API od zamestnancov spoločnosti Google má údajne zaručiť "dôveryhodnosť prostredia klienta". Ide o spôsob, ktorý môže webová stránka skontrolovať, či beží v nemodifikovanom prostredí (napríklad bez blokovania reklám).
Zdroj: github.com
Linus Torvalds sprístupnil prvú verziu linuxového jadra v septembri 1991. No chvíľu trvalo, kým vznikli distribúcie.
V 1992 vyšli binárky MCC Interim, TAMU, SLS, Yggdrasil a DLD, tie však neprežili.
Najstaršími sú Slackware a Debian.
Intel končí s vývojom minipočítačov NUC. Našťastie to nie je úplne stratené, vyzerá to tak, že vývoj a výrobu týchto minipc prevezme firma ASUS.
Zdroj: Root.cz
Pred pár dňami boli vydané nové verzie tejto rozšírenej linuxovej distribúcie s Cinnamon, Mate a Xfce. Prinášajú niekoľko vylepšení, čo sa týka vzhľadu aj funkčnosti.
Zdroj: https://linuxmint.com/
Za prvé dva týždne sa objavili nové verzie, hlavne distier postavených na Debian 12 Bookworm, ale i nové verzie nezávislých distribúcií.
Zdroj: web
Bola vydaná verzia 3.6 LTS modelovacieho nástroja Blender. Medzi novinkami nájdeme napríklad podporu ray tracingu na Intel Arc, simulačné nody a mnoho optimalizácií.
Zdroj: blender.org
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
To si na tom lepšie ako ja. Ja nemám napríklad ani twitter, pokec, google+, pinterest, ... Ale každopádne sa divím že ten twitter funguje keďže link z ľavej skupiny ikoniek mi hlási problém s resolvingom.
No, tak ten pôvodný odkaz na twitter čo išiel cez www.twittags.info je už teda opravený. Danú adresu www.twittags.info mi neresolvoval OpenDNS aani GoogleDNS. Resolvoval mi to až DNS pre LEVEL3.NET. Asi bol na to dôvod.
Zistím čo s tým vieme urobiť.
Na Twittri sa standardne zobrazuju vsetky spravy aj s prelinkovanim na portal. Jedine co sa zobrazuje s prelinkovanim na facebook su obrazky. Je to kvoli tomu, ze twitter mame zaveseny ako automaticky feed z facebooku a ocividne tuto vec nemaju dobre osetrenu. Facebook zaciatkom tohto roku zabranil nahladu stranok neprihlasenym uzivatelom a v krachujucom twittri tuto zmenu asi nema kto riesit.
Zaujímavé, že facebook nezablokoval staré stránky. Ja na fb chodím takmer výhradne neprihlásený s user css ktoré skrýva tie popupy že sa mám prihlásiť.
Zle som sa vyjadril, facebook zabranil nahladu postov zo stranok. Takze fanpage ti zobrazi, ale na popup s postom ti hodi to, co vidi OP.
Cize vidis aj nasu linuxos stranku neprihlaseny, ale na jednotlive posty sa neprekliknes. Bohuzial sme odkazani na to, kym si to v twitteri v ich konektore neopravia.
Andrej ten link na ktorý maš printscreen, by ti nešiel ani s prihlásením na Facebookovi účet - mám s tým trochu skúsenosti
Uvadzane linky po prihlaseni na FB funguju. Tvoje skusenosti su zalozene na chybnych predpokladoch. Znova.
Tentokrát si sa pomýlil určite ty. Ja nemám registráciu na FB, ale FB stránky navštevuje veľmi často, takže mám s tým bohaté skúsenosti. Viem o čom hovorím
Casto si sadnem do odstaveneho vrtulnika, aj ked som ho nikdy nepilotoval a ani v nom neletel. Prave preto som expert na zvladnutie turbulencii a mam s nimi bohate skusenosti a viem o com hovorim. Dunning-Kruger jak vysity.
Ale, nehádajte sa. Niečo podobné som riešil s jedným kultúrnym klubom. Nemali označené príspevky, eventy (a podobne) ako "PUBLIC", a tak sa to zobrazovalo len registrovaným fanúšikom. Ostatným bol prístup k zoznamu kultúrnych podujatí a galérii zamietnutý ako stalkerom. Nepredpokladám, že by LinuxOS.sk urobil podobnú chybu.
Nie. Ako som napisal predtym chyba je v implementacii konektoru na strane twittru, cize je to uplne mimo moju kontrolu. Ak sa chce ktokolvek obetovat a manualne pridavat prispevky na twitter kvoli tym 3-4 obrazkom mesacne, tak mu v tom samozrejme branit nebudem. Mne tych par hodin mesacne za tych 7 uzivatelov nestoji. Ked nechcu byt na FB, vzdy su prispevky uverejnovane aj na Google+, alebo priamo tu na webe. Navyse odkazy na spravicky funguju aj na twittri, jediny problem ktory je, su tie obrazky ktore nam ale na Fb zvacsuju fanbase, takze ich urcite kvoli twittru neprestanem pouzivat.
Preto som spomínal, že nepredpokladám že by ste urobili podobnú chybu. Na FB a G+ sú tie náhľady viditeľné aj bez prihlásenia. Z pohľadu užívateľa je jedno kde je roztrhnuté prepojenie. Z pohľadu správcu nie je jedno kde sa človek prioritne zamerá. Žiaľ, už dlhšiu dobu neprogramujem, takže nemôžem pomôcť.