i3 a plavajuce okna

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.09.2016 | 11:50
Avatar ikaros   Návštevník

Ahoj

Mal by som dotaz na i3 window manager. Aktivne pouzivam Awesome WM a dost mi vyhovuje az na fakt ze ma velke problemi s flow oknami. Neviem preco ale zobrazuje ich bars ako, roztiahnute cez celu obrazovku a podobne (pritom je to male okno napr z eclipsu).

Zacal som preto bastrngovat s i3 WM ako potencialnou nahradou. Niekde som aj cital ze lepsie zvlada dane flow okna. Tak by som sa chel spytat na nazor ludi ktory ho bezne pouizvaju ci to zvlada lepsie ako awesome.

Jednoducho hladam dlazdicovy manazer ktory vie obstojne pracovat aj s plavajucimi oknami ked treba.

Dakujem

    • RE: i3 a plavajuce okna 22.09.2016 | 16:31
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      i3 je výborný správca okien, keď som sa jedného dňa rozhodol, že idem hľadať WM, ktoré bude dobre nastaviteľné, narazil som aj naň. Popravde mi bolo jedno či to bude tiling, alebo float. Problém je, že si budeš niekde musieť nájsť konfiguráky, asi najlepšie na GitHube, pretože v Debian like distrách je nenakonfigurované. Ja som pri ňom už neviem prečo neostal a začal som tuniť IceWM, ktoré vie len pseudo tiling.

      Inak zhodou okolností na Roote vyšiel článok o konfigurácií Qtile (tiling manager), to som v jeho začiatkoch skúšal a viem prestaviť s ním žiť. Je to Python hackable tile manager, no a zakladateľ Harrison, ktorý je dnes minoritným prispievateľom je zábavný človek, viď. video z PyCon, ktoré som pod článkom linkoval v komentároch.

      Hádam každý tile manager je nastaviteľný cez nejaký jazyk, tak možno toto by som bral ako podstatnú vec pri rozhodovaní. Qtile->Python, Avesome->Lua, XMonad->Haskel, i3 konfigurácia v textových súboroch.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: i3 a plavajuce okna 22.09.2016 | 17:29
        Avatar ikaros   Návštevník

        Ano viem. Dany clanok som cital aj par predtym.

        Stale mam ale pocit ze tail managere maju problem s flow oknami. Nemyslim terminalove ale skor popup ktore vyskakuju z hlavnych aplikacii ako firefox ci IDE prostredi eclipse.

        Viem ze awesome s tym problem ma.

        Len som uvazoval nad tym i3 (aj nainstaloval a spustil) a onom som to tiez niekde cital ze s tym ma problem.

        Qtile vyzera super ale unho som sa zas docital ze ma problem s viac monitormi. Neviem co je natom pravdy ale vyzeral zaujimavo.

        Chcel by som len nejake info zo skusenosti ohladom tych flow okien v i3 pripadne nejakeho ineho.

        • RE: i3 a plavajuce okna 23.09.2016 | 18:08
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Práve vyšla nová verzia Microwatt ktoré je založená na i3, tak vyskúšaj.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org