Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.10.2016 | 11:31
Avatar bambulko68   Používateľ

ahojte. prosim vas, viete mi niekto poradit nejaky FUNKCNY ftp server s GUI pre linux, ktory netreba instalovat a konfigurovat 4 hodiny? skusal som pureftp, proftp, v...nieco.... ani jeden nejde normalne bez 2-3 hodin browsovania a nastavovania a skusania :-/

    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 11:47
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Ked som daco take jednoduche ku konfiguracii potreboval, tak som pouzival Bftpd. Defaultne zvlada prihlasit vsetkych uzivatelov v systeme. Ich priecinok pre FTP je vychodiskovo domovsky addresar.

      človek z Prešovského kraja
      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 12:02
        Avatar bambulko68   Používateľ

        diky. vyskusam

    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 13:09
      Avatar bambulko68   Používateľ

      tak uz viem, preco sa linux nerozsiruje :-/ 5 hodin trapenia sa s ftp + config a aj tak nejde normalne :-(. vo win otazka 10 min :-/

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 13:16
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Nejde Ti to? ...

        človek z Prešovského kraja
        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 14:12
          Avatar bambulko68   Používateľ

          server ako sa mi tak podari rozbehnut, ale ani 1 NORMALNE GUI nie je funkcne

          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 15:07
            Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

            Ja ako klientov pouzivam hlavne v CLI Midnight Commander (mc) a v GUI gFTP. Pripadne FileZilla (ak win).

            Click-and-drop asi zvlada Nautilus.

            P.S.: Preferujem GTK.

            človek z Prešovského kraja
            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 15:12
              Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

              Prispevok od veci.

              človek z Prešovského kraja
            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 06:09
              Avatar bambulko68   Používateľ

              skusme si precitat otazku a potom odpovedajme. kde hovorim o klientoch?

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 16:16
        Avatar hyde   Návštevník

        A čo sa rozširuje? Technológia FTP? A Windows má trhovú pozíciu len vďaka tomu, že podpláca a kradne.

        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 14:17
          Avatar bambulko68   Používateľ

          nejde o to kradnutie a podplacanie. mna zaujima ci to ide alebo to nejde (alebo kolko hodin trva kym urobim 1 vec vo win a v lin). napr to ftp. vo win trva instalacia a nastavenie cca 10 min: stiahnes, spustis instalaciu, spustis GUI, zaklikas a je. v linuxe 5 hodin a vysledok ziadny office... to iste. jediny office, v ktorom sa ako-tak da nieco urobit je MS office. skusal som skriptovat v libre. staci pridat file browser do dialogu a dokument uz nikdy neotvoris. skus pouzit nejaku bud novu, alebo staru (napr VGA) kartu. vo win - nema problema (na 99%). v linuxe... tyzdne badania a nakoniec to aj tak nejde :-/

          jednoznacne na linux nemozem dopustit co sa tyka stability, ale co sa tyka pouzitelnosti... samozrejme problem su aj vyvojari software - nevedia programovat, a preto je pouzitie win jednoduhsie ;)

          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 16:13
            Avatar samalama.   Návštevník

            poviem ti preto TI nejde linux: lebo si totalna lama, co si o sebe mysli, ze aky som ja heker, ale nezvladas ani primitivne veci. a tento tvoj "problem" je toho dokazom. na ftp serveri nie je co nastavovat. vacsinou to bezi by default. skus v tvojich uzasnych winshitoch povolit/zakazat tls 1/1.2 protokol. hej, mozes si to pekne naklikat... ale v registroch. takze tu nepis blbosti...

            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 06:12
              Avatar bambulko68   Používateľ

              keby som nebol lama asi by som sa nepytal. ale na rozdiel od teba, aspon neodpovedam od veci ked neviem odpoved :-P

              • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 08:45
                Avatar samalama.   Návštevník

                ty vole tak to je super: takze ty nevies varit, ale vinu z prihorenej vody zvalujes na varechu...

              • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 08:50
                Avatar samalama.   Návštevník

                ispconfig

    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 18:07
      Avatar Havran arch linux, debian xfce  Používateľ

      http://techpctricks.com/best-ftp-clients-linux/

      Preštuduj si odkaz a vyskúšaj. Nechce sa mi veriť, že ftp client by robil až také problémy.

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 14:18
        Avatar bambulko68   Používateľ

        nie je problem s klientom ale s konfiguraciou servra. kedze sa mi nechce vsetko robit v terminaly a chcem GUI. nenasiel som ziadne funkcne GUI :-/

        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 15:14
          Avatar Havran arch linux, debian xfce  Používateľ

          Jasne, už rozumiem kde je problém. Poradiť na strane servera neviem, ja som ich len predával 😃

    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 12.10.2016 | 18:39
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      FTP je sa dá bez problémov odpočúvať, vrátane mena a hesla. Ako protokol patril do minulého storočia, a kvôli bezpečnosti by tam mal aj ostať. jediný dôvod na jeho existenciu sú anonymné FTP servere na legálnu distribúciu voľne šíriteľného obsahu, ak samotný web z nejakého dôvodu nestačí.

      Predpokladám že ťa bezpečné alternatívy ku FTP nezaujímajú.

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 14:20
        Avatar bambulko68   Používateľ

        co to ma spolocne s otazkou? to je ako keby som si chcel kupit byt a ty mi povies ze vies co, za to sa musia platit dane a moze ti ho niekto vykradnut... kup si radsej banany. odpoved uplne od veci

        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 17:48
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Nie. Skôr sa to podobá na kúpu dobre vetraného altánku v ktorom chceš mať sklad náradia. Altánok sa nedá zamknúť, a sklady náradia už v dnešnej dobe majú vyššie bezpečnostné štandardy ako "odložiť to do kúta pod strechu".

          Mimochodom, banány mám radšej ako zmetených drobcov.

          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 13.10.2016 | 23:41
            Avatar lamasama   Návštevník

            sem sa opati chodit uz len koli wlasatemu...top odpovede, normalne by som ta chcel niekedy stretnut nazivo to musi byt zazitok.

            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 08:50
              Avatar samalama.   Návštevník

              http://linuxos.sk/forum/23467/#link_275154

              u mna je to naopak. mne sa z neho chce grcat. a cim dalej, tym viac. inac uz aj na abclinuxu mu odporucali navstevu odbornika...

              • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 12:05
                Avatar WlaSaTy   Návštevník

                Tým nezamaskuješ tie tvoje sexuálne návrhy, ale odborníka by si mal navštíviť.

          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 06:14
            Avatar bambulko68   Používateľ

            nezaujima ma, ze sa neda zamknut. chcem iba strechu

    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 06:17
      Avatar bambulko68   Používateľ

      takze nikto nic? ProFTP, PureFTP a vstftpd som skusa. server kezi uplne super po par minutach. problem jke, ze nie je ziadne rozumne GUI :-/ skoda, ze okrem 1 rozumnej odpovede od Dusana ste neporadili :-/ inac... co to sa da nastavit v GUI pomocou webminu (ak by ste sa niekto s tym potykali) ;)

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 08:09
        Avatar rst   Návštevník

        na ftp server naco GUI. v prikazovom riadku je parameter -h na help.

        druh vec chybaju zakladne info: kde to bude bezat, na akom systeme (ano cital som mint 18), co bude spravovat uzivatelov, je nutne mat vlastny ftp server a td.

        ono totiz v pohode funguju v cloude disky a na verejne veci to uplne staci daco k tomu co uz hore ktosi pisal preco nepouzivat ftp

        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 19.10.2016 | 12:57
          Avatar bambulko68   Používateľ

          pretoze (ako som uz pisal) zariadenia, ktore sem budu pristupovat poznaju iba ftp. je to technologicka siet

          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 19.10.2016 | 13:05
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Výplatu dostávaš? Asi by si ju mal vrátiť.

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 09:35
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        neviem co vsetko potrebujes nastavit ale ja som pouzival jednak spominany webmin a este openmediavault (viem ze to nie je nastroj iba pre FTP ale cele riesenie domaceho NAS) v ktorom sa da naklikat vsetko mozne vratane FTP

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 10:01
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        co to sa da nastavit v GUI pomocou webminu

        No a pretože FTP naozaj umrelo, tak okrem Webminu ani nič iné dnes ešte funkčné nezoženieš.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 10:28
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          co je dnes pouzivanou alternativou FTP ?

          cloud ? (owncloud)

          ssh ? (sftp ?)

           

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 12:11
            Avatar WlaSaTy   Návštevník

            Ja by som k tomu pridal ešte aj WebDAV cez HTTPS. Ale pochybujem že by mal bambuľko ochotu čo i len sa pozrieť na to. Jemu by som odporučil router s FTP portom na pripojenie disku ktorý má v sebe od prírody Linux (WRT), a poskytuje zdieľanie toho disku cez FTP/CIFS/DLNA aj s VPN ...

            Teda ak len nechcel trolling, aký je krásne vidno v jeho reakciách.

        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 10:31
          Avatar bambulko68   Používateľ

          takato odpoved staci.nie to ze umrelo FTP. otazka neznela aky protokol ano a aky nie a preco. otazka znela ktory server s GUI. dakujem

          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 10:41
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Teda ešte existuje jedno občasne udržiavané ProFTPd-Admin.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 10:48
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ešte doplním, na Linuxe sa softvér spravidla inštaluje z distribučných zdrojov a pokiaľ sa ďalej nevyvíja, tak proste zo zdrojov softvéru vypadne kvôli bezpečnosti. Ja viem, že na Win si zvyknutý ťahať hocičo z ulož.to, Slunečnice atď., ale toto sa vo svete Linuxu nepoužíva, to je zas ďalší stupeň bezpečnosti. To len tak na okraj, keď s Linuxom začínaš, aby si vedel do čoho ideš :)

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 11:26
                Avatar rst   Návštevník

                trefa.

              • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 12:45
                Avatar bambulko68   Používateľ

                windows nepouzivam zo 4 roky. ked ti ale zakaznik a HW NEDOVOLI nic ine, iba FTP, jasne polozis otazku a cakas ROZUMNU odpoved... tazko sa chodi na fora kde je len plno zakomplexovanych deti... :-/ ...ale diky za info ;)

                • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 13:19
                  Avatar rst Debian, RHEL, Mint, Arch  Používateľ

                  no ono staci vopred specifikovat na co to bude

                  V pripade FTP ale by som u zakaznika nasadil NAS (Synology alebo aj pc s FreeNAS) Totiz robit FTP/sFTP server na MINT 18 ktora ma problemy sama o sebe (ano je dobra, ale ma aj kopec bugov) tak to nie je vyhra.

                  Osobne by som na jeden PC nasadil Freenas ( v najhorsom Ubuntu server) a nastavil FTP na tom, samozrejme samostatny HDD nie systemovy pouzit ako uloziste.

                  Ale osobne by som siel cestou najmensieho odporu - NAS (take Synology DiskStation DS115j + HDD) a aj spotreba krasna a aj sluzby ktore poskytuje, vratane grafickeho managementu.

                  • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 13:33
                    Avatar bambulko68   Používateľ

                    ake mala - take dala ;)

                    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 13:39
                      Avatar rst Debian, RHEL, Mint, Arch  Používateľ
                      ake mala - take dala ;)

                      v tom pripade treba pouzit bez gui, je to jednoduche :-D Nainstalovat vsftpd vyeditovat vsftpd.conf hlavne povolit / zakazat anonymny a lokalny pristup. nastavit chroot a je to.

                      robota na 10 minut

                      predtym nastudovat man pages:

                      man vsftpd.conf

                      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 13:53
                        Avatar bambulko68   Používateľ

                        ale ved jasne. nakoniec som to tak musel urobit. poziadal som o radu, aby som nemusel dlho patrat a skusat. takze po vyskusani vsetkeho mozneho som zostal pri proftp a ten som nastavil. ale... pol dna v prdeli kym som poskusal vsetko, co mi kto poradil. co sa tyka GUI, viacmenej nefunguje ziadne. problem je v tom, ze naucte zakaznika priudavat ludi, prava, ludi do skupin, prava na skupiny,...a to v prikazovom riadku...

                        • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 14:17
                          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                          problem je v tom, ze naucte zakaznika priudavat ludi, prava, ludi do skupin, prava na skupiny

                          sice uz to je dlhsie obdobie co to nepouzivam ale myslim, ze prave mnou spomenuty openmediavault toto vsetko zvladal klikanim vo webovom rozhrani (teda v podstate GUI)

                          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                          • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 17.10.2016 | 06:19
                            Avatar bambulko68   Používateľ

                            maju tam mint 18ku :-/

                            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 17.10.2016 | 08:36
                              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                              ja som openmediavault pridaval do uz beziaceho debianu (z ich repozitaru), tak som myslel (a myslim) že na minte by to tiež mohlo fungovať, aj ked som to nikdy neskusal na desktopovom systeme

                              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 17.10.2016 | 06:20
                        Avatar bambulko68   Používateľ

                        ved ale...hovorim ze zakaznika to nenaucim ;)

                • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 13:46
                  Avatar samalama.   Návštevník

                  no pokial zakaznikovi nevies rozbehnut ftp, tak by ta asi mal vymenit.

                  ...plno zakomplexovanych deti... ano bambulko...

                • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 14:27
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  tazko sa chodi na fora kde je len plno zakomplexovanych deti

                  Tak zrovna oni nie sú deti a nie je ich kopu, ale dvaja :)

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 15:52
                    Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                    +1

                    Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 14.10.2016 | 12:43
              Avatar bambulko68   Používateľ

              diky

    • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 17.10.2016 | 14:17
      Avatar bambulko68   Používateľ

      sorry. uz neviem ktory prispevok je novy. mam upozornenie, ale vsetko je oznacene modrou farbou :-/

      • RE: Funkcny FTP s GUI pre linux Mint 18 17.10.2016 | 14:35
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        podla toho čo mne zobrazuje tak po tom čo si ty napisal:

        maju tam mint 18ku :-/

        už som odpovedal len ja že by to mohlo isť nahodiť aj na mint, takže si nežmeškal žiadnu hodnotnú odpoveď ani príspevok ;-)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment