Zvláštne správanie thunderbirdu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.10.2016 | 10:55
Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

Zdravím.

Mám takýto problém. Po spustení beží Thunderbird normálne do momentu, kým nechcem otvoriť nejaký odkaz priamo alebo cez externý prehliadač. Potom začína sranda.

Nastane chaos s jeho procesmi, pripájam ukážku výpisov, pričom som nič medzi výpismi s Thunderb. nerobil- pozri priložený súbor.

  1. Spustenie bez doplnkov nepomohlo.
  2. Vymazanie profilu považujem za poslednú možnosť.
  3. Thunderbird ver. 45.3.0 build1.
  4. Mint 18 Xfce.
  5. Aj samotné použitie príkazu <kill> je pre meniaci sa PID problematické.
  6. Internet. prehliadač je nastavený Palemoon.
  7. Predsalen som skúšal nový profil, ale robí to to isté.
  8. Neotváranie odkazov som pozeral aj na podpore Mozilly.

Až doteraz som bol s Thunderb. veľmi spokojný. Netuším, čo sa s ním stalo.

Čo potrebujem:

  1. Ako ho v tomto štádiu normálne vypnúť (provizórne používam pkill thunderbird- asi nie najlepšia možnosť)
  2. Čo môže spôsobovať toto správanie a ako by sa dalo odstrániť.

Vďaka.

ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 11:19
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Silno odporúčam vyskúšať čo to robí len ak otváraš tie linky z emailu cez Pale Moon.

      • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 11:58
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Keď som dal kopírovať odkaz a vložil do prehliadača, normálne ich otvorilo (úplne bez problémov).

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
        • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 12:41
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Po kliknutí na odkaz v pošte. Ide o to, či si ten prehliadač nainštaloval korektne, a či sa mu korektne nahodilo obhospodarovanie linkov kliknutím z akejkoľvek aplikácie. V tvojom prípade, z pošty.

          Nepredpokladám že si ten prehliadač inštaloval z repozitárov distribúcie. Takže nemusel mať nahodenú danú časť konfigurácie.

          • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 14:56
            Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

            Ono to blbne práve po kliknutí na odkaz v pošte. Zmenil som predvolený prehliadač na Firefox a je to to isté.

            Skúsim ešte odinštalovať Palemoon a reštartovať noteboook. Uvidím, čo to spraví.

            ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
    • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 13:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Toto si pozeral?

      No a nastav si default web prehliadač:

      sudo update-alternatives --config gnome-www-browser
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 15:17
        Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

        Super, funguje. Ale aj tak niečo nie je v poriadku. Podľa správnosti som mal na toto prísť už podľa návodu Mozilly, kde sa píše:

        In some circumstances, a normally hidden preference gets changed, resulting in Thunderbird trying to handle these links internally. One of these circumstances appears to be after you uninstall the ThunderBrowse add-on, although the upgrade process to V5 appears to have caused it for some people as well. To check if this might be the cause, open the Troubleshooting Information in the Help menu and under the Important Modified Preferences heading, look for a preference called network.protocol-handler.external-default or any other preference beginning with network.protocol-handler.warn-external. If any of these are present and set to false, then this is your problem.

        Podľa tohoto sa na to prísť nedelo, lebo nastavenie tých handlerov neukazovalo, a tak som predpokládal, že to nie je príčina.

        Čiže, tie handlere boli skutočne zle nastavené- na hodnotu false. Ale zároveň ich ukazovalo, ako keby boli tak nastavené od inštalácie. Ale možno mi niečo uniká.

        A tiež mi nie je jasné, prečo to teraz nefunguje, keď predtým mi to fungovalo.

        ASUS x550vb, Xubuntu 18.04
        • RE: Zvláštne správanie thunderbirdu 19.10.2016 | 15:27
          Avatar Michal Gregorík Xubuntu 18.04  Používateľ

          Keď nad tým tak rozmýšľam, kedysi som to tiež nastavoval. Potom som už len prenášal profily, a tak som na to zabudol.

          Pri poslednej inštalácii som zabudol zálohovať profil, preto som vytváral nový a to nastavenie sa už neprenieslo.

          V každom prípade ďakujem obom (Bedňovi a Wlasatému- pardon, ale nepamätám si veľkosti písmen v nicku) za pomoc.

          ASUS x550vb, Xubuntu 18.04