QR kód Pay by square

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.01.2017 | 08:39
Avatar Michelozzo   Návštevník

Ahojte, už nejaký čas existuje takýto projekt PAY by square a mňa by zaujímalo, akým spôsobom môžem vystaviť faktúru s generovaným QR kódom v tomto štandarde.

Našiel som doplnok do LibreOffice, ale ten negeneruje tento špecifický typ QR. Tiež viem o jednom online nástroji, ale viac by sa mi páčilo mať to u seba doma aj bez pripojenia.

Existuje nejaký program, doplnok, niečo slobodné? Prípadne čo odporúčate/používate?

Ďakujem.

  • RE: QR kód Pay by square 06.01.2017 | 12:34
   Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

   V špecifikácií protokolu je napísané, že môže developer použiť ich knižnice, ktoré ovšem niesu nikde voľne na stiahnutie. Najskôr sa budeš musieť zaregistrovať a potom si tam môžeš aj niečo posťahovať. To bude také open source po slovensky. Samozrejme takúto buzeráciu nikto nezakazuje, ale u otvorených štandartov by som čakal otvorenejší prístup.

   Čo je verejne dostupné, tak to je dokumentácia a XML súbor ktorý treba vyplniť, zabaliť s LZMA a z toho vygenerovať QR kód.

   Keď chceš zaregistruj sa a pozrieme sa na tie knižnice čo tam majú.

   Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
   • RE: QR kód Pay by square 06.01.2017 | 13:06
    Avatar WlaSaTy   Návštevník

    Niekto si tu pletie zdokumentovaný formát a obslužnú programovú rutinu.

    PS: Niečo takéto by malo význam v elektronickej kase. V tabuľkovom procesore ktorý sa nehodí ani na jednoduché účtovníctvo by som to neočakával mimo generovania falošných platobných rozkazov typu prelepka na plagáte.

   • RE: QR kód Pay by square 06.01.2017 | 19:40
    Avatar Michelozzo   Návštevník

    Tak som sa zaregistroval, vraj musia overiť zadané údaje, potom sa ozvem.

    Wlasaty, nepotrebujem kasu ani nič zložité. Možno by mi stačil takýto generátor v PC (ak sa nebude dať inak, tak ho skúsim skopírovať cez HTTrack :)

   • RE: QR kód Pay by square 10.01.2017 | 17:28
    Avatar Michelozzo   Návštevník

    Dnes mi odtiaľ telefonoval človek a nechcel mi tie knižnice poskytnúť na voľné šírenie (moja myšlienka bola implementovať QR do LibreOffice nejakým skriptom).

    Takže nič. Vďaka za ochotu.

    • RE: QR kód Pay by square 10.01.2017 | 20:15
     Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

     Takže niekto vymyslí užitočnú jednotnú špecifikáciu a potom to obalí do uzavretej šmejďárny, stále nechápem postup niektorých firiem.

     Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
     • RE: QR kód Pay by square 10.01.2017 | 20:25
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Vlastník určuje podmienky užívania. Ak dielo nebolo predané alebo vyvíjané za úplaty, tak vlastníkom je autor. Vybrali si podľa seba. Napríklad účet v banke si si vyberal tiež podľa toho ktorá banka zverejnila bankový systém pod open source licenciou?

      • RE: QR kód Pay by square 10.01.2017 | 20:31
       Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

       Čakal som že sa ozveš, ale štandardy by mali mať otvorené aspoň knižnice aby uľahčili používanie daného štandardu. Je to samozrejme len môj súkromný názor a rozmýšľam že SBA oslovím, či s tým niečo nespravia.

       Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
       • RE: QR kód Pay by square 10.01.2017 | 20:42
        Avatar WlaSaTy   Návštevník

        A zdroják ku obslužnému programu podpisového čipu na električenke, alebo k riadiacej elektronike auta si stiahol kde?

        Majú to uzavreté ešte z jedného dôvodu. Ochrana pred nesvojprávnymi ľuďmi. Vieš si predstaviť koľko takých QR kódov by bolo povylepovaných napríklad na plagátoch ku koncertom s falošnou informáciou o vstupenkách? A to je len jedna z ukážok. To uzavretie má v sebe aj povinnú registráciu subjektu pre ľahšie stopovanie. Predsa len, ten QR kód je vstupom do medzibankového clearingového centra, a niekto tomu musí zodpovedne zabezpečovať stopovanie. Proste, jedná sa o využívanie platobnej brány ktorú niekto zabezpečuje.

        Môžeš to nenávidieť, môžeš na to prskať. Ale to je jediné čo s tým urobíš.

        • RE: QR kód Pay by square 11.01.2017 | 07:13
         Avatar Michelozzo   Návštevník

         Ja som si myslel, že QR kód PBS nie je nič iné, iba platobné údaje poskytnuté formou obrázku. Čo je na procese jeho vytvárania tajné? Ide len o to, aby bankový systém (alebo aplikácia v mobile?) správne načítal číslo účtu atď., nech to nemusím pracne vypisovať. A aby som QR nemusel zakaždým generovať cez uzavretý software alebo online. Či?

         Nemal som čas rozprávať sa s tým človekom dlhšie takže neviem, či ide o uzavretý kód. Z nejakých dôvodov ale tie knižnice nechcú dať von iba tak. Síce takému postoju dobre nerozumiem, ale je to ich vec.