Mint a Skype

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2017 | 17:00
Avatar Peter Mint  Používateľ

Ahojte, neviem ci priamo vcera alebo este nejaky den predtym- skype sa pri prihlasovani zrube, ma niekto rovnaky problem? Aktualne vsetko, zaujimave je ze za posledne dni som ziadnu aktualizaciu nerobil vsetko islo a zrazu nic... Nejaka rada? (prosim nie typu nepouzivat skype a pod) dik

Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
    • RE: Mint a Skype 09.11.2017 | 18:35
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      S tým y si sa mal obrátiť na podporu MS. Dôvod.

      • RE: Mint a Skype 09.11.2017 | 19:40
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Presne, so záchodovým sofvérom sa treba obracať na komerčnú podporu a neobťažovať s tým komunitu.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 14:53
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Pánové kus vychladnite a nepretláčajte silou svoje názory, prečo by sa nemohol opýtať či s tým má alebo mal niekto problémy?

          • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 18:56
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Pavel nechápem tieto tvoje osobné útoky, dostal si konkrétne odpovede a je otázka kto by mal schladnúť, ale pokiaľ môžem vyhýbam sa osobným útokom.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Mint a Skype 12.11.2017 | 11:35
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              Presne, so záchodovým sofvérom sa treba obracať na komerčnú podporu a neobťažovať s tým komunitu

              Mário toto nie je nič osobné, ja som sa vždy zastával začiatočníkov aj za cenu že som si všetkých Linuxových "guru" proti sebe pobúril, som v tomto rebel. Skús si prečítať ešte raz po sebe tvoju odpoveď, ono sa to dá napísať aj inak a nie hneď zhodiť tých druhých,,,

              • RE: Mint a Skype 12.11.2017 | 13:19
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Pavle OK, ale bolo to mienené na softvér, nie na niekoho. Pri podobných produktoch mám problém sa zdržať, ale budem sa snažiť.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Mint a Skype 09.11.2017 | 22:04
      Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

      Akú máš verziu, ak 4.3 tak tá je odstrihnutá a už nebude fungovať, prečítaj si to na ABCLinuxu

    • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 00:34
      Avatar kominar   Návštevník

      mal si napísať, akú verziu máš nainštalovanú, ak je to 4.3 tak platí, čo napísali predrečníci a tiež platí, že dementné bláboly si netreba všímať, nenechaj sa odradiť, inak nový skype je fajný ;)

      • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 01:47
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Neviem čo je dementné na tom, spýtať sa na podpore pokiaľ ide o komerčný softvér. Na danom mieste by som mal dostať technicky najlepšiu odpoveď na svoju otázku, robím to tak úplne bežne.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 09:06
        Avatar redhawk75   Používateľ

        odporucit na podporu MS je rozumne, dovod je, ze aspon maju spatnu vazbu. (staci komentovat https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/skype_linux-skype_startms-skype_installms/end-of-life-of-skype-for-linux-43/70fe7036-ddf3-4fa3-9c06-1bca3ec0226c)

        Totiz komunita poradi novu verziu ale nedokaze prinutit autora komercneho SW nieco zmenit. Pre MS je linuxova a iVerzia Skype konkurenciou a preto tam robi ofuky.

        • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 09:53
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Komunita dobrovoľníkov nemá prečo radiť novú verziu a ani obhajovať rozhodnutie komerčného subjektu.

          • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 22:16
            Avatar redhawk75   Používateľ

            no ale to je zrovna pri Skype jedine riesenie. prejst na Skype for desktop (8.9)

            komunita ine nevie spravit, pokial nechce prejst na inu sluzbu

            • RE: Mint a Skype 10.11.2017 | 22:34
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              To ale radil výrobca. Komunita okolo otvoreného software nemá prečo opakovať slová výrobcu tohoto uzatvoreného software. Skús si na budúce pozrieť ten link, na ktorý som kedysi dávno odkazoval.

    • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 12:14
      Avatar Peter Mint  Používateľ

      Ahojte, sledujem toto forum roky, dovolte mi dnes predniest posledny prispevok na tejto stranke. Dakujem vsetkym za dobre rady, pomoc ked bola potrebna. Coraz viac mi vsak casom zacala vadit debata stylom....my tu mame forum a nas komunitu neotravuj blbymi otazkami. Dobre majte si ju, ak vsak nemam niekomu pomoct tak naco druhych znervoznujeme dementnymi hlaskami (narocky pisem vseobecne, naozaj nechcem aby sa to dotklo tej vacsiny ktora rada pomohla hoci aj s dementnou otazkou). Este raz dakujem a prajem tomuto portalu vela vela rokov. Prosim zaroven aj o vymazanie konta. Peter

      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 12:38
        Avatar kominar   Návštevník

        bol si jeden z tych normalnych ale som rad ze sa posunies na iny portal kde su linuxaci normalni priatelski privetivi a mentalne vyzreti .. linuxos uz opustilo a opusta mnoho dalsich inych, a ten bude tvorit iba tato banda tulpasov. nech predstavuju odstrasujucim priklad pre ine fora iny zmysel tohto portalu v skutocnosti neexistuje:)

      • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 13:23
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Tiež mám podobné pocity z tohto portálu, pár ľudí tu rozbíja atmosféru a nakoniec nebudú mať do koho vŕtať. 10 rokov dozadu tu bola úplne iná atmosféra, riešili sa tu problémy a zdieľali informácie, dnes je to pomaly one man show,,,

        • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 13:35
          Avatar WlaSaTy   Návštevník

          Ak ťa správne chápem, tak sme ti mali v priateľskej atmosfére vysvetľovať že rozhodnutie komerčnej firmy o zrušení funkcionality starej verzie špehovacieho software bolo správne, a mali sme ti poskytnúť pomoc s inštaláciou novej verzie.

          Vedel by si potvrdiť či si čakal presne toto, alebo niečo iné (čo opíšeš)?

          PS: Ak si chcel vedieť prečo ti to prestalo fungovať, tak si dostal odpoveď v prvom príspevku. Ten link bol síce na vyjadrenie výrobcu v angličtine, ale ak by si mal problém s prekladom, tak si sa mohol ozvať.

          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:27
            Avatar dwfejkcvnejkn   Návštevník

            Saty, pozrel si si jeho profil?

            E-mail: ps ZAVINÁČ alphaconsult BODKA sk

            alphaconsult.sk, nezisková organizácia, ktorá poskytuje servis PC za 20€ atď...

            • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 15:41
              Avatar Peter   Návštevník

              Predstav si ze s nimi mam asi spolocne iba tolko ze je to znamy a mam u neho vytvoreny mail...

            • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 20:14
              Avatar WlaSaTy   Návštevník

              Áno, pozrel. A preto dostal jednoduchú, stručnú a slušnú odpoveď bez invektív. To, že sa mu to akože nepáčilo mi pripomenulo JBakošovcov čo sem občas chodia troliť. Je mi z nich smutno.

          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:31
            Avatar dwfejkcvnejkn   Návštevník
          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:40
            Avatar dwfejkcvnejkn   Návštevník
          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:43
            Avatar dwfejkcvnejkn   Návštevník
          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:52
            Avatar dwfejkcvnejkn   Návštevník

            Nie je náhodou piatok? Youtube: A mne nejde Skype!

          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 15:38
            Avatar link   Návštevník

            Ano dakujem, ten link mi pomohol a vsetko vysvetlil, ved do teba som neutocil, tak som si aj nejaku radu predstavoval. Vysvetlim aj preco: mne sa ta aplikacia zhodila, nie ze by ma neprihlasilo, proste sa zdrbala, co je skype a jeho spehovanie mi je uplne jasne, ale zas kamaratov mozem presviedcat ale nemozem im nanutit pouzivat nieco ine... Naozaj prave ty si mi vcera pomohol, nasmeroval si ma praktickym linkom kde ta chyba asi je, tipoval som na mint...dakujem.

        • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 13:47
          Avatar kominar   Návštevník

          presne tak a ešte aj to ako si myslia akí sú frajeri s týmto portálom pritom sú drvivou slovenskou a aj českou komunitou na smiech, tu sa grupujú jak neandertálci v jaskyni a ani nemajú šajnu o tom ako to funguje tam vonku:) dúfam že keď táto stránka raz padne vždy sa bude dať nájsť dakde archív na pobavenie:)

          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 13:55
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            mna by zaujimalo aká je alternativa slovenskeho linuxoveho fora ? prípadne českého ideálne bez desiatok reklám a clickbait článkov. myslím to vážne, rád by som si prečítal nejaké veci aj inde, ale linuxos zatial jediny splna moje poziadavky na "ergonómiu" a "priatelskost" stránky (aj ked velmi aktivne som nehladal) - k prispievajúcim sa nevyjadrujem už som môj názor viac krat písal.

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:18
              Avatar kominar   Návštevník

              na slovensku nehľadaj alternatívu to že na sk nie je na výber svedčí veľa - hlavne neschopnosť pozri len české stránky a tam ich je kopa a aj kvalitných tu sa nedočítaš nič nové čo nebolo napísané na tých českých tu sa na iných chodia tí istí užívatelia len ventilovať z ich smutného a nudného života potrebujú mať nejaké miesto kam by pravidelne chodili a mali pocit virtuálnej moci a linuxos je ich centrom:) naozaj si myslíš že by ich inde vítali s otvorenou náručou?:)

              • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:32
                Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                No a stale si nepovedal tie (aj ceske) stranky.

                • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 14:54
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  tiez realne cakam, lebo abclinuxu je pre mna uplne neprehladne forum - asi tym ze forum je rozdelene do sekcii a ani posledne prispevky nie su pokope, samotna stranka a jej dizajn mi asi vadi

                  root.cz myslim ze vobec nema ani nahlad na posledne prispevky v kategorii fora a na kazdu treba kliknut, samotna stranka s clankami je celkom fajn ale cestinu neoblubujem, potom radsej chodim na anglicke stranky a tych su je vela

                  inak ak mate nejaku zaujimavu jednoduchu prehladnu stranku k IT a linuxu tak sem snou, vzdy si rad rozsirim zalozky

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 15:25
                    Avatar Andrej Lacho Debian, CentOS ...  Administrátor

                    Root od kedy zmenili na dlazdice som tam nebol, neda sa to citat... Abicko je neprehladne. V podstate ked je problem tak sa hlada na eng strankach. Kedysi som nieco malo cital aj na: http:///http://www.linuxjournal.com/

                    • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 10.11.2017 | 16:12
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      ja osobne chodim citat linuxove novinky a clanky najcastejsie na phoronix, a s problemom na google a linuxforums.org a linuxquestions.org pre mna dizajnovo idealna stranka je dsl.sk (ale ta je len okrajovo linuxova - max novinky o vydani ubuntu/mint), tú citam najcastejsie (aj kvoli casto vtipnym komentarom) ale do fora prispievam len tu

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 23.11.2017 | 20:24
                    Avatar gdoja   Návštevník

                    presne tak abicko ma forum neprehladne najlepsie na tom je toto forum .. sak len schvalne porovnaj

                    • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 23.11.2017 | 20:47
                      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                      Abičko vlastní komerčná firma a tu to robia dobrovoľníci, medzi ktorých sa každý môže zapojiť.

                      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                      • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 24.11.2017 | 08:10
                        Avatar gdoja   Návštevník

                        to je veľmi veľmi pekné že sme sa od teba mohli dozvedieť túto mimoriadnu informáciu, ale skús si ešte raz prečítať príspevok, na ktorý reagujem, potom si daj 10 sekúnd ticha a nato si prečítaj svoj koment, takže keď k tomu nemáš čo povedať, radšej nepíš nič, než aby si mal napísať detinský offtopic, s ktorým sa len strápniš keď chceš dačo ututlať

                        • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 24.11.2017 | 08:40
                          Avatar gdoja   Návštevník

                          AHA uz viem ty si vlastne ani nechcel reagovat na moj prispevok preto ten offtopic v tom uzasnom prehlade sa ti omylom stalo ze si sa preklikal, hold ked to neumis s pc nechaj to byt, taketo nieco sa moze stat na abicku ale tuto by to clovek fakt necakal, rob nieco so sebou uz

                          • RE: Mint a Skype-PODAKOVANIE 24.11.2017 | 11:16
                            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                            Pochopil som to ako sarkazmus, tak sorry.

                            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RIESENIE-asi docasne 14.11.2017 | 08:21
      Avatar Peter Mint  Používateľ

      https://github.com/stanfieldr/ghetto-skype/releases/download/v1.5.0/ghetto-skype_1.5.0_i386.deb

      Žijem v krajine, kde aj zajtra znamená predvčerom :-)
      • RE: RIESENIE-asi docasne 14.11.2017 | 08:57
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        názov ghetto skype ma dosť pobavil a nevzbudzuje vo mne dôveru ;-)

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: RIESENIE-asi docasne 14.11.2017 | 09:46
          Avatar zial...   Návštevník

          premenoval som si to na white-skype.deb :-) Ale viem presne naco myslis, nuz ked znama chce mat za kazdu cenu skype... ze budu sledovat viaceri, no nekup to

    • RE: Mint a Skype 14.11.2017 | 17:40
      Avatar mirko70 U_Mate 16:04  Používateľ

      Ahoj...Skype podporuje pre desktop už len 64 bitovú verziu. Ostatné sú odstrihnuté. Ale môžeš sa ešte prihlásiť v Pidgine,poprípade priamo na webovej adrese

      Používam obe verzie..som spokojný

    • RE: Mint a Skype 27.11.2017 | 19:47
      Avatar Pepe_Cheb   Návštevník
      Pokud máš nainstalovanou verzi 4.3.0.37 32bit tak dáš:
      
      sudo su
      
      heslo
      
      
      cd /usr/bin
      perl -pi -e 's/4\.3\.0\.37/8.3.0.37/g' skype
      
      
      Tim se zruší detekce verze a najede ti to.