Stretávka v Bratislave

Sekcia: Komunita 18.04.2018 | 07:51
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Ahojte. Pohrávam sa s myšlienkou, že by sa urobilo stretnutie linuxákov v Bratislave. Len tak, bez nejakého spešl programu. Poznám napríklad peknú kaviareň pri Zochovej, takže by to asi pre nikoho nebolo ďaleko.

Moja otázka je jednoduchá - bol by záujem? A ak áno, lepšie by bolo pre vás v bežný deň, alebo cez víkend?

    • RE: Stretávka v Bratislave 18.04.2018 | 09:17
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Nie som kávičkový typ ale prečo nie, som skôr na kino ale tam by sme si asi veľmi nepokecali :-) Za mňa víkend, možno by bolo načim zaviesť nejaké Linux stretká pri pive,,,

    • RE: Stretávka v Bratislave 18.04.2018 | 09:23
      Avatar redhawk75   Používateľ

      hm preco nie, skor mi vyhovuje prac. tyzden.

    • RE: Stretávka v Bratislave 18.04.2018 | 10:22
      Avatar wheel   Návštevník

      moze byt.. tiez pracovny tyzden.

    • RE: Stretávka v Bratislave 18.04.2018 | 16:34
      Avatar WlaSaTy   Návštevník

      Túto sobotu je Bratislava OpenCamp 2018. Je nutná kaviareň, piváreň, čajovňa alebo iný podnik?

      • RE: Stretávka v Bratislave 19.04.2018 | 14:11
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Ja túto sobotu budem na OpenCamp 2018, som zvedavý kto sa z tejto komunity ešte zastaví

        • RE: Stretávka v Bratislave 19.04.2018 | 15:59
          Avatar redhawk75   Používateľ

          ja pridem, tak na 75% som do ut na Slovensku

    • RE: Stretávka v Bratislave 18.04.2018 | 18:13
      Avatar hombre   Návštevník

      Progres bar už nefunguje či ako to máte v BA

      • RE: Stretávka v Bratislave 19.04.2018 | 14:13
        Avatar wheel   Návštevník

        progress bar je fajn, ale tam sa stretavaju ludia tak 15 rokov +- 2 :D aspon ked som tam bol ja. Myslim, ze taketo nieco ma vacsi zmysel.

    • RE: Stretávka v Bratislave 19.04.2018 | 07:23
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      2-3 krat ste sa uz v BA stretli, tak staci nadviazat, stanovit fixny termin a miesto. V Trafacke sa stretavame vzdy v 2. stredu bezneho mesiaca, v stredu preto, ze uz nie je taky frmol, ako na zaciatku tyzdna, vikendy zas, prevazna vacsina, ma ine zaujmy alebo aj rod.povinnosti. Ak sa to da v NR, tak v Bratislave urcite tiez, len to netreba vzdat po prvych prakticky nulovych ucastiach. A po roku uvidite, resp. aj v priebehu roka urobite zmeny tak, ako to pozaduju ludia, ktori tam pridu a nie ti, ktori vam budu radit cez forum a aj tak nepridu.

      • RE: Stretávka v Bratislave 19.04.2018 | 14:12
        Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

        Hej bol som tam ja, wxmery a EmDi potom to zakapalo na pracovných povinnostiach :-)

    • RE: Stretávka v Bratislave 20.04.2018 | 14:21
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Bolo by moc trúfalé skúsiť niečo podobné pod tatrami?

      • RE: Stretávka v Bratislave 20.04.2018 | 14:42
        Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

        Priam by to bolo žiadúce ak by si poradil ubytko za rozumnú cenu. Vyskúšal by som konečne úseky 160km/h na ceste ohnivého koňa

        • RE: Stretávka v Bratislave 20.04.2018 | 16:08
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Ak som pod Tatrami, vzdy sa ubytujem vo Svite, v internate SOS, Stefanikova 39, p.Mgr.Voscekova, 0903 806868. Je lepsie ozvat sa aspon par dni vopred, pomerne casto tam chodia autokary s turistami z Madarska aj Ceska. Klasicke bunky s 2 a 3 postelovou izbou + WC a kupelna, a 9€ za osobu. Nedaleko, asi 100m je Spolcentrum s dobrou restikou a wifi, blizko tiez AS, Billa a Lidl. 23.4. tam prave opat idem a 24. spat, vlakom. Z AS PP ide kazdu chvilu autobus do Svitu, za hodinu aj 2-3 spoje za 75 centov. Inak, zo Svitu je perfektny vyhlad na tatranky masiv, vlavo Krivan, vpravo Lomnicak a presne oproti v strede Gerlach. Jednoducho, almazia. vxmery, najkrajsi vyhlad na tatranske stity je ale prave z restauracneho vozna, sadni si na lavu stranu a mozes sa kochat az po PP.

          • RE: Stretávka v Bratislave 20.04.2018 | 18:35
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Páni, mať cestovku tak Ti dám džob píjár manažera Distefano. Vďaka za komplet informáciu, uvidíme, či a čo sa z Mirecovho námetu vyvinie :)

            • RE: Stretávka v Bratislave 21.04.2018 | 08:02
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              vxmery, za malo. Uz to mam v krvi, za tie roky som 100x v tom intraku nebol, ale 30x urcite.

          • RE: Stretávka v Bratislave 23.04.2018 | 06:18
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

            Hmm Svit je celkom fajn. Mylím, že ani zo SNV by nemal byť problém, či?

    • RE: Stretávka v Bratislave 20.04.2018 | 20:07
      Avatar Kiith-Sa   Návštevník

      Pod tatrami by bolo pre mna dokonale (som v SNV).

      BTW v Kosiciach uz 'linux stretnutia' funguju - dvojtyzdenne stretnutia vo v01de su prevazne o linuxe / open source, niekedy sa presunieme aj niekde inde na pivo (ale mame aj chladnicku) .

      https://www.v01d.sk/pages/kalendar.html - najblizsie v utorok na dalsi tyzden

    • RE: Stretávka v Bratislave 20.04.2018 | 22:59
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ak chcete niekto len tak pokecať vonku pri cige po filme, zajtra sa chystám o 15.30 do kina - Polus Cinema City, ponuka dňa Ready Player One: Hra sa začína, samozrejme 3D :-) Kdyby neco dajte vedieť a zabeštelujem lístky,,,