nvidia mx440

Sekcia: Hardware a Drivery 05.11.2005 | 12:46
skywaker   Návštevník
dobry. chcem sa opytat kolko frp asi dava graf. karta GeForce4 MX440 v programe glxgears a ci je tato karta dobre podporovana. chcem si kupit Legend GeForce4 MX 440 za celkom dobru cenu. lukas... (vesi.lukas@post.sk)
    • Re: nvidia mx440 02.11.2005 | 14:06
      ethyl   Návštevník
      konkretne tuto kartu nemam, takze neviem, co cakat od glxgears. moja MSI GF5500/128 mi dava cca 1800 fps. podporovana by mala byt bez problemov nvidia drivermi, aj ked je mozne, ze budes musiet siahnut po starsej verzii, ale mozno pofici aj ta najnovsia. ale MX440... vazne do toho chces pchat peniaze? co je dobra cena za tuto kartu? 200,-?
      • Re: Re: nvidia mx440 02.11.2005 | 16:46
        peter golis   Návštevník
        za 200 by som ju zobral aj ja. mam mx400 a fps sa prejavovala v tisickach. ale zaviselo aj od farebnej hlbky.
        • Re: Re: Re: nvidia mx440 02.11.2005 | 23:19
          ethyl   Návštevník
          pozeram, ze po nainstalovani najnovsich driverov od nvidie mi to kleslo o 500fps... alebo ze by to bola zmena icewm->xfce?
          • Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 02.11.2005 | 23:31
            peter golis   Návštevník
            pozor aj na bitovu hlbku. v xorg.conf sa treba pohrat s parametrom default color depth. mne sa podarilo svojho casu ziskat o 2/3 vyssi vykon. na karte ktora je jej predchodcom.
            • Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 03.11.2005 | 12:26
              meno   Návštevník
              to hej, ale ide aj o kvalitu obrazu, lebo nie je jedno ci ma clovek velky fps a 256 farieb... napr. uz depth 16 je( podla mna ) dost zle, ale este sa na tom da existovat, menej by som uz nedal...
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 03.11.2005 | 13:15
                ethyl   Návštevník
                ja som dal v nvidia-setting sync to VBlank, glxgears mi padli na 85. domnievam sa spravne, ze je to synchronizacia na refresh monitora? UT2004 mi bezi tak ako predtym, ale pozera sa mi na to nejak lepsie... mozno len halucinacia :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 03.11.2005 | 18:25
                peter golis   Návštevník
                256 farieb je 8 bitova hlbka. 16 bitova hlbka je 2^16 co znamena 65535+1 farieb. rozdiel oproti 32 bitovej hlbke pri pouziti jpeg textur nie je velky. ale to uz zavisi od cloveka ci mu ide o fotograficke farby alebo o blikanie. ja pouzivam 16 bit pre 3d hry a 32 bit pre pracu z fotografiami. ale, nech si kazdy vyskusa co mu viacej vyhovuje ;-)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 04.11.2005 | 09:34
                  skywaker   Návštevník
                  takze uz som si ju kupil za liter a som spokojny lebo mi ide pod nou Battle of middle earth (windows) a tiez GLEST (open source warcraft ale zatial len pod win)
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 04.11.2005 | 13:08
                    ethyl   Návštevník
                    za liter? to nie je bohvieaka dobra cena...
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx440 04.11.2005 | 16:09
                      peter golis   Návštevník
                      ved tolko stoji nova v ageme. ale manli.
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia mx4 04.11.2005 | 17:18
                        ethyl   Návštevník
                        no hej, ale on hovoril, ze ju vie zohnat za dobru cenu, co pre mna znamena nizsiu ako v obchode.
                        • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nvidia 04.11.2005 | 17:57
                          Meldo   Návštevník
                          Podla mna super karta. Kupil som si ju asi pred 3 rokmi a mam ju dodnes. Spuspim na nej akukolvek hru vratane GTA SA, DOOM 3 a pod. Ale chcem sa spytat, chcem prejst na linux. Nainstaloval som si Debian 3.1 , stiahol som si najnovsi ovladac na www.nvidia.com a ked som ho skusal instalovat tak mi vypisalo nieco ze ho nepodporuje kernel ci co. Som zaciatocnik tak skuste polopatistycky. Dik.
                          • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nv 05.11.2005 | 12:46
                            meno   Návštevník
                            v prostate to nic neznamena, dolezite je mat akurvat nainstalovane neco ako kernel-sources, to akurat povedalo ze nema predkompilovany driver vzhladom na dany kernel( tusim ), ale ak mas nainstalovany kernel-sources( alebo tak nejak sa to tusim vola ) tak si to skompiluje sam, inak ti da tusim vyber ze moze skusit stahnut z ftp.neconeconeco.neconeco ale aj tak povie( zvacsa ) ze nepochodil, takze musis mat prosto a skratka a tak nejak nainstalovane kernel-sources( alebo tak nejak sa to tusim vola ) a potom si to on sam skompiluje vramci instalacie nvidia-driver-toho...