Ahojte,
chcel by som si skopilovat Hassos pre RPI3 ale neviem aky presne target tam napisat. Ked dam prikaz make help, tak som ocakaval, ze mi vypise vsetky targety, ale nevypise mi nic. Co robim zle. Mam Ubuntu 18.04.
Ahojte,
chcel by som si skopilovat Hassos pre RPI3 ale neviem aky presne target tam napisat. Ked dam prikaz make help, tak som ocakaval, ze mi vypise vsetky targety, ale nevypise mi nic. Co robim zle. Mam Ubuntu 18.04.
Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť.
Priatelia želám Vám do Nového roku 2025 všetko dobré, nech sa Vám vo svete Linuxu darí a z mojej strany ďakujem všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispievajú na tento web. Či sú to už správy o zaujímavých novinkách, komentáre v diskusiách alebo blogy, ktoré niekedy zaberú aj pol dňa klepania na úkor svojho času. O to väčšia vďaka, PF 2025.
3. ročník Bratislava OpenCamp sa uskutoční 5. 4. 2025
Po covidových rokoch a ďalších prekážkach je pred nami tretí ročník, ktorý sa uskutoční v apríli 2025 na FIIT STU v Bratislave. Prvý aj druhý ročník konferencie sa tešil účasti okolo 300 ľudí, veríme že tretí ročník bude ešte lákavejší.
Zdroj: Bratislava OpenCamp
Aj v roku 2025 sa v Bruseli uskutoční podujatie "Free and Open source Software Developers’ European Meeting" (FOSDEM). Viac na jeho stránkach.
Zdroj: https://fosdem.org/2025/
Komerčné riešenie pre virtualizáciu VMware Workstation Pro bolo uvolnené bezodplatne pre osobné použitie približne od mája 2024. Jedná sa o veľmi kvalitný virtualizačný nástroj pre windows aj linux.
Vznikla česká webová stránka venovaná distribúcii EndeavourOS s podporou Arch-Linux.cz. Táto distribúcia je založená na Arch linuxe. Inštalácia je založená na Calamares.
Zdroj: EndeavourOS.cz
V rámci updatov k 1.6.2024 bol vydaný respin MX linuxu pre single board počítač Orange Pi.
Zdroj: Mxlinux org
Vyšla nová verzia rolling-update distribúcie Manjaro, ktorá spája silu Arch Linuxu s jednoduchosťou user-friendly distribúcii. Okrem najnovšieho jadra je k dispozícii pre priaznivcov KDE aj najnovšie rozhranie Plasma 6. Manjaro vychádza vo verziách s KDE, GNOME a XFCE.
Zdroj: Distrowatch
Bola vydaná verzia 0.10 textového editoru neovim. Nová verzia obsahuje množstvo vylepšení LSP protokolu, zvýrazňovania syntaxe pomocou Tree-sitteru a ďalších menších zmien. Kompletný zoznam noviniek je dostupný v oznámení o vydaní.
Zdroj: neovim.io
Retro distribúcia arix prináša prostredie kde 1.1.2 na Debian 13 (trixie).
Zdroj: ariasft.github.io
V Greenie knižnici bola vydaná prvá kniha, ktorá je vytvorená z väčšiny umelou inteligenciou. Pokrýva udalosti Druhej svetovej vojny, vrátane rôznych doplnkových tém. Kniha je v angličtine.
Zdroj: Blog na Denníku N
Ak sa vám táto stránka páči, môžete nás podporiť tak, že si na vaše stránky umiestnite tento banner.
Náš Twitter tag je #LinuxOSsk
Ak spravne rozumiem tomu Makefile-u, tak
zoznam "targetov" je v Makefile definovany takto:
BUILDROOT_EXTERNAL=/build/buildroot-external DEFCONFIG_DIR = $(BUILDROOT_EXTERNAL)/configs
TARGETS := $(notdir $(patsubst %_defconfig,%,$(wildcard $(DEFCONFIG_DIR)/*_defconfig)))
To znamena, ze tu je zoznam targetov
https://github.com/home-assistant/hassos/tree/dev/buildroot-external/configs
podla mna pre 32 bitovu verziu RPI3 potrebujes napisat:
make rpi3
a pre 64 bitovu verziu
make rpi3_64
debi__an, od kedy je rp3 architektura? zase pises bludy...?
To som si aj ja myslel, ale vypise mi No rule to make rpi3. Stop.
Nechce to náhodou nejaký buildroot bez ktorého to celé zblbne a nezoberie definovanú architektúru?
Staci ti toto: https://github.com/home-assistant/hassos/issues/164#issuecomment-558502936
nerozumiem, co mi ma na tom tacit ?
http://linuxos.sk/forum/24272/#link_292864 - ak Ti stacia binarky tej apky, tak mas v tom linku a nemusis si to prekladat. Cize je Tvoj problem vyrieseni, alebo nie. Tj. pripadne snazit sa prelozit zo zdrojakov.
Cize je Tvoj problem vyrieseni, alebo nie?
binarky alebo obrazy
To som uz mal nainstalovane ale chyba tam ovladac pre USB Wifi adapter. Nasiel som niekde na nete, ze staci upravit config a skompilovat to.
Ak si neprekladal kernel, tak mas o zabavu postarane.
Prekladas jadro v /home/dusan/src/hassos/buildroot. Konfiguraciu si daj nacitat tu pred. Povol wifi, ak nie je a prekladaj. Moduly maju priponu .ko.
Da sa prelozit aj len 1 modul. Nemusis cele jadro.
Ja som nasiel toto, tak podla toho som chcel postupovat. Evidentne v tych zdrojakoch je asi nejaky problem,pretoze help pise, ze ked zadam make all,tak by sa mala pustit kompilacia vsetkych targetov. Skonci to vsak rovnakou chybou.
Uz somto vyriesil. Staci precitat navod.
Rad by som pokracoval este v tejto teme. Nedari sa mi to rozbehat na RPI CM3. Hassos je zalozany na Buildroot-e. Tu pisu, ze musim zmenit v raspberrypi3_defconfig EXT4 na EXT3. To som urobil a Buildroot mi bezproblemov funguje. Lenze ked tieto upravy spravim v Hassos, kde som upravil aj raspberrypi3_defconfig a aj rpi3_defconfig v zlozke Buildroot_external/config. Stale ked to skompilujem, tak to je v EXT4. Neviem kde robim chybu.