slackware a zavadzac

Sekcia: Konfigurácia 05.11.2005 | 13:32
Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
nainstaloval som si sclackware a nejak nemam ziadny zavadzac ... pri startovani mi pise grub error. nemozem sa dostat ani do jedneho operacneho systemu. Slackware som nabootval z CD ani neviem sam ako :) . Mozete mi poradit ako nainstaloval LILO ?
    • Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:05
      mlp   Návštevník
      http://rastos.org/docs/slackware/slackbook-8.0/index.html prosel jsi celou instalaci?behem instalace se pridavaji do lila jine operacni systemy win vetsinou /dev/hda1
      • Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:26
        Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
        ano, presiel som celu instalaciu ... problem moze byt v tom ze som mal predtym kubuntu a grub ... kubuntu som odstranil a mam pocit ze grub sa nejak neodstranil a Lilo sa nenainstalovalo ...
        • Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:29
          mlp   Návštevník
          mas skype nebo icq....?
          • Re: Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:33
            Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
            icq 244225576
        • Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:38
          mlp   Návštevník
          nebo strc prvni cd a kdyz se obevi boot obrazovka opis ten radek: bare.i root=/dev/hda_cislo particie tveho slackware noinitrd ro tim se pripojis a muzes opravit svoji instalaci , opravis /etc/lilo.conf (treba pomoci mc) a pak zadas jen: lilo a pak zkus restartnout
          • Re: Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:43
            Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
            tento riadok som napisal a som teraz normalne v grafickom reyime KDE , skusam instalovat lilo cez liloncofig a pise mi uz asi 10 min. ze instaling lilo ... a stale nic ... mam popic ako keby to zamrzlo ...
            • Re: Re: Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:49
              mlp   Návštevník
              icq (jsi offline ) a v /boot/grub/menu.lst to nemuzes opravit?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 12:56
                mlp   Návštevník
                jestli zkusis ten slackware instalnout znova, melbys lilo instalnout do mbr a pridat si tam ostatni systemy (dela se to v prubehu instalace) precti si ten slackbook /instalace jsou tam i obrazky a jeste doporuceni instaluj jako expert, aspon si vse zvolis jak chcesvcetne vyberu balicku.... (po vlozeni 2cd si oznac balicky kde _cs a koffice_cs)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: slackware a zavadzac 05.11.2005 | 13:32
                  Avatar daimonion kubuntu  Používateľ
                  konecne sa mi to podarilo :) , spravil som ti cez nastroj liloconfig a dal som mbr a potom uz len pridal bootovacie disky. Diq moc za rady.