Málo druhov písma Libre office

Sekcia: Aplikácie & Desktop 02.11.2020 | 13:17
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý deň pašáci!Píšem si spomienky starého otca,a chýba mi tam Times New roman-zrejme som to písal vo Windowse,aj Arial Black,mám tam čínske,islámske písmo..dá sa to niekde stiahnúť a ako?

    • RE: Málo druhov písma Libre office 02.11.2020 | 13:25
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Tu máš niečo okolo inštalácie windows fontov do linuxu.

      • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 08:08
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Skúsil som-sudo apt-get install ttf-mscorefonts-installer,,,prebehlo sťahovanie a potom tabuľka s inštrukciami-dole YES ale to tlačítko je neaktívne..výsledok 0bodov-asi som niečo nespravil..netreba reštart?

        • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 08:14
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Prečo sa preboha pýtaš na takú kravinu, či netreba reštart. Však reštartni a uvidíš. A aké, že to tlačítko je neaktívne? Už si konečne uvedom, že my nevidíme, to, čo vidíš Ty. Musíš to presne popísať, aby sme sa vedeli zorientovať. Však skús niekomu radiť, pokiaľ nemáš presný popis situácie.

          • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 17:39
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            ..ukazuje mi- dpkg bol prerušený, musíte ručne opraviť problém spustením „sudo dpkg --configure -a“. ale tento príkaz mi neberie ,,asi som prerušil preberanie súborov blikaním na yes?

            • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 17:44
              Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

              A dôvod prerušenia? Buď ti tam niečo chýba alebo pri preberaní došlo k chybe. Musíš sem dať celý výpis, aby sme z toho boli alespoň trošku v obraze.

            • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 18:05
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              laco, akoze neberie ten prikaz ? zase raz si ho prepisal s preklepom ?

              nakopiruj sem celu tu hlasku co vypise ked zadas ten prikaz, budeme múdrejší

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 08:59
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ak si dobre pamätám musíš šípkou prísť na koniec toho textu a TABulatorom sa potom da prejst na to OK a potvrdiť to treba ENTERom

          to sú ale roky dozadu čo som stym mal na Ubuntu "problém"

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 09:38
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Presne tak, treba potvrdiť licenciu pred inštaláciou MS fontov. "Prekliknúť" sa tabulátorom a potvrdiť,,,

          • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 17:53
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            ..to som skúsil ale asi som mal počkať!

            • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 18:00
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Nie, dobre si spravil, nepočkal si a preto to máš rozbité. To je stav v ktorom máš každé distro čo si skúšal. Fakt nepoznáš nikoho, čo takéto triviálne veci spraví za teba?

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 18:08
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                uz by ste veru chudakovi lacovi mali niekto zriadiť vzdialenu spravu toho pc a poskytovat pravidelnu podporu ;-)

                mozno by to bol dobry predmet na novy clanok o dwservice, nie ?

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 18:09
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                  Dobrý nápad, kľudne sa na to podujmem :)

                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Málo druhov písma Libre office 02.11.2020 | 13:25
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Laci nainštaluj si balíček ttf-mscorefonts-installer

      Ešte môžeš mať problém z kódovaním, v MS bývali historické kódovania v Linuxe je by default UTF-8.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Málo druhov písma Libre office 03.11.2020 | 07:58
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ty si zabudol že som záhradkár a nie IT?Vraj:by default UTF-8.

      • RE: Málo druhov písma Libre office 04.11.2020 | 08:11
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Bingo!Ja vás tak mám rád-ak keď pofrfľete-pohundrete,ale hlavne že pomôžete,dobojováno-idem vymeniť zadné tlmiče na Oktávku jeden mi vytiekol-tak ahóój-ešte raz dík!

        • RE: Málo druhov písma Libre office 04.11.2020 | 10:38
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Myslíš túto?

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Málo druhov písma Libre office 04.11.2020 | 12:18
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Nie-r.v. 1998 Oktávia1-TDI 66kw-už som ťahal za ňou Toyotu zaťovú,synove Volvo to 5 krát-ja poruchy akurát iba zámky a teraz tlmič-vymenil som oba!!

            • RE: Málo druhov písma Libre office 04.11.2020 | 12:24
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Správne. Tlmiče sa majú meniť v páre,,,

              • RE: Málo druhov písma Libre office 06.11.2020 | 06:57
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Hoďku na každej strane pri garáži-už makám u syna na dlažbe-v S a N na záhradke dávam zatrávňovacie betónové panely-a vraj :"Na dôchodku si oddýchneš"-ako kto...

                • RE: Málo druhov písma Libre office 06.11.2020 | 08:02
                  Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                  No to je typický "nič nestíhací dôchodcovský komplex". Vždy sa smejem, keď príde bývalý kolega, ktorý je už na dôchodku, ako vykresľuje, aký je on zrazu zrobený a nič na dôchodku nestíha. Kým bol v robote, stíhal všetko.

          • RE: Málo druhov písma Libre office 04.11.2020 | 12:52
            Avatar vxmery Mint 21.3 Cinnamon  Používateľ

            Na takú 1960 ak si pamätám bolo treba totok.

            • RE: Málo druhov písma Libre office 06.11.2020 | 06:59
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              ..a dva kýble benzínu na 100km?Ja 4.6l nafty na 100km...

    • RE: Málo druhov písma Libre office 06.11.2020 | 17:58
      Avatar gejza   Návštevník

      ...6,4litra...slaby,viac žere...

      • RE: Málo druhov písma Libre office 09.11.2020 | 07:18
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Neviem ako ty-mne 4.6-samozrejme nepretekám spotreba auta záleží aj na šoférovi zo 75%.

    • RE: Málo druhov písma Libre office 09.11.2020 | 19:33
      Avatar gejza   Návštevník

      ...neegzistuje,len ked penzisticky jazdiš,akoze maksimum 75,a 1500 otacok...samozrejme dolu z kopca,castejsie menis spojku,atakdalej...66kw je pre pionierov...a za druhe-spotrebu nikdy neriesim...

      • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 04:41
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Takých ako ty poznám, červená na križovatke a pridáva do posledného metra a potom hamuje. Keď je zelená, to ho tak prekvapí, že to nečakal. Ja som už dávno za križovatkou a tiež robím štyri aj niečo litra. Časovanie semaforov už poznám na sekundu, takže veľa krát prejdem Budapešť, bez toho aby som musel brzdiť a zas sa rozbiehať. Nemať nasraté v hlave je základ.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 07:25
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Veď tvrdím 75% spotreby je šofér-ak máš ľahkú nohu nie je čo riešiť už jazdím 50rokov-bez nehody!Nevesta na ňom jazdila za 5.5l!Na STk zavolal kolegu na emisie-až som sa zľakol, a hovorí podte sa pozrieť na tie výborné čísla..

          • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 11:34
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            nehnevajte sa na mna ale dieslove oktavie (a vlastne cokolvek dieslove od VW) nemali vyborne cisla emisii ani ked boli cisto nove

            tieto takzvane rakovinomety by mali pomaly ale isto zakazat

            lebo len aby sme mali nizsiu spotrebu budeme do tych aut davat aj olej z fritezy

            a druha vec ktoru nechapem naco si niekto kupi preplnovany 2l ked potom jazdi 90 na dialnici aby mal nizsiu spotrebu, robia 1.0 trojvalce idealne pre setricov (na kupnej cene sa ušetrí ovela viac ako na palive)

            pre mne machrovat so 4l spotrebou je rovnaka blbost ako machrovat ako som isiel 200 cez dedinu, oboje zbytocne a odveci

            ak ma trapi 1l rozdiel v spotrebe na 100km tak by som si nemal kupovat auto lebo nemam na jazdenie (poznam jedneho takeho co si kupil Audi a6 a v zime jazdil na letnych gumach lebo uz nemal peniaze na zimne)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 13:28
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Osobne jazdím skôr rýchlejšie, tak tesne za hranou, ale skôr plynulejšie a preto to veľa nežere. Mám aj presne odmeranú skutočnú a tachometrovú rýchlosť. Skutočná 55 je na tachometri 60, skutočná 95 je na tachometri 103 a skutočná 135 je na tachometri 145. Nie je to lineárne, ale zvykol som si. Ja osobne ani na spotrebu nejazdím a neznášam šetrílkov. Dízlové Embéčka proste žerú málo. Keď som sa naháňal z Meďákom medzi Nitrou a Topolčanmi cez Dolné Lefantovce, tak mi to vyliezlo cez 5litrov (5,7 tuším), je to celkom adrenalínová cesta kto to pozná. Čo sa týka škodlivosti, to je škoda reči. Treba sa pozrieť na kamiónovú dopravu a je dohovorené.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 13:43
                Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                ja jazdím na našich rýchlostnýhc cestách (R-kových) okolo 110, nie kvoli spotrebe ale preto že brzdná dráha pri tejto rýchlosti je oveľa menšia ako pri 130

                vnoci aj keď je prázdna cesta idem ešte opatrnejšie, lebo aj s led dialkáčmi by som srnku nedobrzil (a pri R1 a R2 je ich plno) - viem zo skúsenosti jednu som pri 100ke naštastie dobrzdil

                samozrejme ak viem že cesta je dlho rovná a dobre zabezpečená (napríklad vyvýšená ako majú často taliani) tak si na adaptívnom tempomate nastavím bezproblémov 150 a som spokojný (ale tiež nie v noci)

                denne cestujem po Rke 50km tam a späť, a ak idem 110 trvá mi to 35m z domu do kancelárie, ak idem 140 tak sa dostanem pod 30m (lebo gro zdržania je jezda v meste) takže radšej vstanem o 10m skôr a idem bezpečne lebo aj keby že pôjdem 200 pod 20m sa nedosatnem (lebo 2x mesto)

                moji favoriti sú tí čo ma na diaľnici obiehajú 150 a potom vedľa nich na semafore v BB zastanem a bavím sa na tom koľko čau ušetrili ked sa klučkovaním predbiehali

                Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 16:13
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Inak taká kuriozita, pri Žiari mi cez R1ku skočila ženská s dlhým vodítkom so psom na konci, chlapík predo mnou urobil myšičku, zanadával som si že čo robí a ja za ním to isté. Alebo chlapík cúvajúci pre Nitrou v strede, šiel od BA a prepálil odbočku Nitra Západ, skoro som ho zroloval Transitom,,,

              • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 16:07
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Mám to obdobne, nastavujem tempomat tak, aby som necáloval pokuty a jazdím na hrane. Človek si to vie podľa navigačky celkom v poho odkontrolovať, nepresnosť tachometra plus tolerancia v rámci rýchlosti. A pri väčších vzdialenostiach (400-500 km) si neviem predstaviť, že by som sa vliekol 110kou :-) Ale jazdím väčšinou na firmených, spotrebu riešiť nemusím.

                • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 17:37
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  toto si vacsina ludi mysli ze by sa 110 vliekli

                  ak mam cestu z mesta do mesta ktoru 110kou pojdem hodinu, tak ak na dialnici pojdem 150 tak skratim tu cestu mozno o 10 minut (lebo mesto)

                  zato celou cestou riskujem svoje auto a zdravie (najmä ak jazdím vnoci a po cestach kde kvôli zakrutam často nevidim ani 50m)

                  aj keby som bral do uvahy len jadzu po dialnici tak rozdiel medzi 110 a zakonnych 130 je kolko 17% ?

                  ak si to dobre pamatam tak brzdna draha pri 150tke je 150 metrov (vratane reakcnej doby - to je často nasobne dalej ako vidis) pri 130tke je to stale viac ako 100 metrov a pri 110tke je to uz menej ako 70m (čo je stále veľa) to nie je z kalkulacky ale zo skoly smyku (testovane na mojom aute)

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 17:53
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Tak za jazdu v noci súhlasím že je lepšie ísť opatrnejšie, už som zoťal srnu aj diviaka v noci a šiel som max 50 po okreskách. Stalo sa mi aj to, že chlapovi cez deň predo mnou skočil jeleň a sekol ho, rozbil mu predok auta, čelné sklo a preletel cez auto a aj zadné sklo nohami a padol medzi nás, ledva som dobrzdil. Chudák chlap v šoku, pozeral som či nie je krvavý a ešte hovoril že sa predtým rozprával so spolujazdcom, že sú o chvíľu doma. Na cestách sa všeličo pritrafí, niekedy môžeš dať pozor aký chceš,,,

              • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 08:26
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Ja to vždy tuná rozpumpujem..už sme sa dostali až k autám,ale prečo mi nejde automatické prihlásenie na túto stránku mi nik neodpovedal..

            • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 14:35
              Avatar laco2 cinamon  Používateľ

              Branko nikto tu nemachruje a nízka spotreba znamená nízke znečistenie ovzdušia,a mne ide o to aby mali vnúčence čistejší vzduch-na to málokto pamätá!! b,Prečo si stránka nepamätá prihlásenie aj keď zaškrtávam políčko "zapamätať si"?

              • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 15:28
                Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                Keď ti tak veľmi záleží na čistom vzduchu pre vnúčence, tak si nemal kúpiť dízlák ale benzínový motor. Dízlaky produkujú oveľa nebezpečnejšie oxidy dusíka. Preto ich už v niektorých krajinách zakazujú a v niektorých metropolách už ani nesmú vôjsť do mesta.

                • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 08:21
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Livan mal som tri benzínáky-MB105,OLcita,Nissan Primeru-toto je prvý dízel!!Toto mi hovoril aj syn-a automobilky vyrábajú aj nové dízle-prečo?Inak hybrid zožerie 6l a pritom vozí so sebou ťažkú baterku a elektromotory-je komplikovanejší a je drahý-aký to má význam?

              • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 09:00
                Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                Na to, aby Ťa automaticky prihlasovalo, treba mať splnené dve podmienky. Za prvé, treba mať v prezerači povolené cookies a za druhé pri prihlásení treba v prihlasovacom dialógu zaškrtnúť "zapamätať si ma". Potom by Ťa malo automaticky prihlasovať.

                • RE: Málo druhov písma Libre office 13.11.2020 | 07:43
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  Vyskúšam...

                • RE: Málo druhov písma Libre office 13.11.2020 | 07:54
                  Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                  -nepomohlo..

                  • RE: Málo druhov písma Libre office 13.11.2020 | 15:39
                    Avatar liam   Návštevník

                    To vieš, keď si vyčistíš cookies tak to nemôže fungovať.

                    :P

                    • RE: Málo druhov písma Libre office 14.11.2020 | 08:08
                      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                      To Cokies mám zle nastavené-nezapamätá si heslá ,kde to nastavujeme hlavne čo zaškrtnúť mám mozilu.

      • RE: Málo druhov písma Libre office 13.11.2020 | 07:46
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Spojku som ešte za 250 000nemenil,a z kopca uberiem plyn a idem bez nafty..bežne prehadzujem z 2-jky na štvorku-samozrejme zvýšim otáčky...

        • RE: Málo druhov písma Libre office 13.11.2020 | 23:51
          Avatar gejza   Návštevník

          .no prosim,typicky styl jazdy financne slabsich penzistov...dufam,ze do kopca nejdes bez plynu???...a namiesto 250000 nechcel si dat 550000...mam jednotkovu oktavku,facelift 2002-ka,a uz ma 500000,dcera by nezamenila za novu...

    • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 17:32
      Avatar gejza   Návštevník

      ...zaujimavé citanie...ako amatery,a športovo vobec nezalozeny obcania pristupuju k motorizme,k autam a k jazdeniu...pre zaujimavost-neegzistuju len kombiky,a kW neskoncia pri 66-ke...trebalo by to novu temu-pouzivatelia linuxu a auto......

      • RE: Málo druhov písma Libre office 10.11.2020 | 17:40
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Máš pravdu v tom, že sa to troška zvrhlo mimo tému, avšak téma "užívatelia linuxu a auto" by asi tiež nebola zrovna k veci, teda asi by sa to veľmi netýkalo linuxu. Tu sa občas uletenie od témy toleruje.

      • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 08:24
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Ja som vrcholne spokojný-odveziem čo chcem a na okres jazdím 4-5x za mesiac-samozrejme pre iných je iné riešenie leopšie-to akceptujem-to je ako zo ženami-jeden chce blondýnku,iný brunetku,ale kto nemal ryšavú vraj "nevie čo je láska",ja som ju mal na pár noci v prenájme..

        • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 08:36
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Laci vyhrávaš hlavnú cenu Off topic, tá ryšavka to zabila :-D

          • RE: Málo druhov písma Libre office 13.11.2020 | 07:47
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            Pavel si potešil moje starecké srdiečko a spomienky...

    • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 14:10
      Avatar gejza   Návštevník

      ...tak uz mala dost km najazdene,ked si vratil...alebooo rok vyroby nesedel...

    • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 14:33
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Aj PCLinuxOS bol jedného času na dosť popredných miestach u používateľov, také spojenie rpm balíkov a Aptu s KDE desktopom,,,

    • RE: Málo druhov písma Libre office 12.11.2020 | 14:36
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ups zlé vlákno,,,

    • RE: Málo druhov písma Libre office 11.12.2020 | 13:32
      Avatar Ludva   Návštevník

      Jk přidat Win fonty do Linuxu najdeš tady

      • RE: Málo druhov písma Libre office 11.12.2020 | 15:01
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Dík už som to vyriešil vďaka vám.