Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.12.2020 | 17:40
Avatar laco2 cinamon  Používateľ

Dobrý večer prajem! Chcem sa opýtať ako spojiť PC-notebook k televízoru cez HDMI.Na tv som dal sourse-vybral hadmi,káblom spojil ale ukázalo mi len základnú obrazovku PC-prehrávanie You tube nešlo-chcem pozerať výborný seriál o vás Ajťáci-odporúčam srdečne..

    • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 18:19
      Avatar qw11 ubuntu mate 22.04 HP 17-ca1006nc  Používateľ

      Aky OS? Co je zakladna obrazovka PC?

      Na ntb byva klavesa s dvomi obrazovkami (u mna F6) ktora prepina vystupy obrazu. Ta nefunguje?

      Inak v nastaveni OS najst nastavenia obrazovky a tam vybrat HDMI/TV, pripadne aj v nastaveni zvuku vybrat HDMI.

      • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 07:52
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Tapeta..

    • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 19:25
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Laci čo znamená "ukázalo mi len základnú obrazovku" ?

      Nemáš tam na výber niekoľko HDMI konektorov?

      PS: "Ajťákov/IT crowd" si pozrieť je samozrejme povinné :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 19:44
      Avatar ra100   Návštevník

      na niektorych PC mas klavesu F8, kde sa da prepinat screen na PC a TV do niekolkych modov.

      ak mas problem so zbukom, skus pospekulovat v nastaveniach multimedia.

    • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 19:58
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Cez HDMI bežne pozeráme s frajerkou filmy, ktoré nám neberie telka z kľúča. Distro Linux Mint, stačí zmeniť ovládačom TV vstup HDMI na ktoré je notebook pripojený a tiež musím v nastaveniach zvuku meniť zvuk na HDMI stereo output (tuším, idem z hlavy). A za Partičku IT máš palec hore :-)

    • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 20:01
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Inak teraz ma napadlo, neviem ako u teba ale kombinácia Linux Mint a telka cez HDMI rozširuje plochu. Takže keď chcem pozerať film cez telku musím presunúť prehrávač s videom "napravo" od plochy v notebooku, aby sa mi zobrazilo video na telke.

      • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 21:11
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        99% ma rozsirenu plochu

        laco skus okno videa alebo prehliadaca presunut dolava a doprava mimo obrazovky notebooku ako keby si mal 2 monitory vedla seba

        ak to tak nechces, v nastaveniach sa da zmenit mod, na klonivanie, iba telku, iba ntb akebo rozsirenie ktore mas

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 10.12.2020 | 21:59
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

          Noo len je trochu nepraktické, že musíš meniť zvuk v predvoľbách, že sa výstup nezmení po pichnutí hdmi kábla automaticky. Kým som na to prišiel, a popritom taká blbosť.

      • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 11:25
        Avatar Labeent   Návštevník

        Mělo by stačit v nastavení "Monitor" nastavit klonování obrazu. Tím bude na obou monitorech stejná plocha (i stejné rozlišení). Pak je ještě dobré (u Cinnamonu) nastavit v sekci "Plocha" možnost zobrazovat ikony na všech plochách. Pak máš splněné všechny podmínky pro bezproblémové sledování na dvou monitorech z nichž jeden může být TV.

        Naopak v případě připojení pc jen na TV místo monitoru (když tam monitor není vůbec) je dobré ještě v "Nastavení systému" v nějaké sekci (myslím, že také "Monitor") nastavit ještě zvětšení HiDPI pro příjemné používání TV místo monitoru ...

        • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 15:11
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          ..mám tam v správe- Monitor systému ,to nie je ono,a v predvoľbe Obrazovka tam sa nedá nič nastaviť tlačidlá sú tam neaktívne!

          • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 15:37
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Laci jebni to okno doprava ako písal Braňo.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 18:31
            Avatar Labeent   Návštevník

            Jo, slovensky to bude asi menu Obrazovka. Teď, když jsem doma v Linuxu, tak vidím, že místo monitor se to menu v češtině jmenuje "Displej" ...

            Aktivní je tato volba jen při připojení obou monitorů.

            • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 18:33
              Avatar Labeent   Návštevník

              Obrázek

              • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 17.12.2020 | 14:19
                Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                Ja mám to isté-

                • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 17.12.2020 | 15:02
                  Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                  a nemáš náhodou 4K telku ??

                  lebo ked dáš zrkadliť nastaví ti rozlíšenie tej najmenšej obrazovky a rovnaké rozlíšenie nanúti aj telke

                  skúsil by som zmeniť ten režim na rozšírenie, prípadne tak že len druhá obrazovka (telka) bude aktívna

                  Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
                  • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 18.12.2020 | 15:57
                    Avatar laco2 cinamon  Používateľ

                    Nie!4K nemám iba tú s pripojením na internet-lenže tam v Samsungu je taký vyhľadávač na howno-hneď sa zahltí.

      • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 14.12.2020 | 06:09
        Avatar laco2 cinamon  Používateľ

        Dobrá rada díky!Najprv som nevedel čo myslíš tým posunom vedľa plochy,pozerám z You Tube video,potom som si všimol malý štvorček-klik a myšou vedľa plochy-bingo,ale problém bol so zvukom,ten som nahodil -zvuk HDMI konektor-ok-posledný problém je veľkosť obrázka na TV je veľkosti väčšiej pohľadnice.

        • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 14.12.2020 | 08:26
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          v nastavenicah obrazovky este musis zmenit rozlisenie pre tu druhu obrazovku (pojde ti to len ak mas nastaveny mod rozsirenia a nie klonovania)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 17.12.2020 | 14:12
            Avatar laco2 cinamon  Používateľ

            No hej len kde to hľadať keď aj názvy sa v rôznych verziách volajú inak!

            • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 17.12.2020 | 15:05
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              presne tam kde si sa už rýpal (čo si polal aj screnn vyššie) len najprv zmeň zo zrkadlené displeje na rozšírené (alebo niečo podobné)

              potom sa ti hore objavia 2 obrazovky a u každej budeš môcť meniť rozlíšenie samostatne (ked najprv na ňu kikneš)

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 07:57
      Avatar laco2 cinamon  Používateľ

      Díky!Vyskúšam ,ak nič iné tak sa na to vy-oné!A keď sa už blížime k sviatkom všetkým všetko najlepšie,veľa zdravia-prachov ako ináč a úspešný boj s koronou a ľudskou hlúposťou a HOaxmi-pozrite si jeden diel Ajťákov anglický humor-po Bing Beng Teory zasa seriál ktorý ma berie,inak seriály nepozerám-ešte raz veľa šťastia!

      • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 10:09
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        O korone ani nehovor, už som bol na štyroch testoch a aktuálne čakám doma na výsledky pcr testov, stále mám šťastie na pozitívnych kolegov :-)

        • RE: Haló kámoši mám problém...Pc-Televízor 11.12.2020 | 15:05
          Avatar laco2 cinamon  Používateľ

          Ja som bol na oboch celoplošných,potom čo sa u vnučky objavila Korona ,celá rodina na PCR ,a potom o dva týždne sám v susednej dedine,potom nakazená nevesta-sestruíčťka znova na PCR-všetko negatívne-ale zaujímavé je že aj syn,aj rodičia vnúčky negatívni..