Linux v Trafačke 2021

Sekcia: Komunita 14.01 | 18:15
Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

Rovnako, ako minulý rok, vytváram novú tému na tento rok, aby sa obmedzil počet príspevkov na únosnú mieru.

• RE: Linux v Trafačke 2021 14.01 | 19:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Čím plníš domácu úlohu od vedúceho čo si ceníme :-)

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux v Trafačke 2021 14.01 | 19:52

Keďže som si úlohu od vedúceho splnil, tak mám kliknúť na tlačítko "Nastaviť vyriešené"? :)))

• RE: Linux v Trafačke 2021 14.01 | 20:02
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Fakt som sa úprimne zasmial :) Nie rozsekal si ma :D

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 08:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

teraz spísať bojový plán na rok 2021 :)

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 10:12
        Avatar distefano LinuxMint s XFCE  Používateľ

mne staci prist mesiac po 2.vakcine a nechat sa prekvapit, nam to vzdy slapalo aj pri improvizacii. Zname tvare, vsetkym nam pritomnym zaujimave temy, k tomu cap. pivko a iskry v ociach studentiek za pultom, hmmm...

Pri planovani by to bolo ako na tlac.besedach Krajciho, ked jej blbe novinarky hovoria - pan minister 28.12. ste tvrdili A,B a C a z toho ste nesplnili B a C, kedy sa vzdate min.postu? Hlavne, aby sme sa, najma my starsi, aj dozili tej 2.vakciny.

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 10:15

samozrejme, ked MU novinarky hovoria.

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 12:03

Nechápem, čo sa všetci tak spoliehate na tu vakcínu. Nie je vôbec jasné, ako dlho a či vôbec ta vakcína za podmienok neustále mutujúceho vírusu bude fungovať. Najme v situácii, keď je známe, že je možné sa vírusom nakaziť opakovane.

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 19:02

Ako dlho? Pevne dúfam, že aspoň rok a potom pomaly prejdeme na systém každoročného očkovania proti chrípke a Covidu 2 v 1. K tomu prakticky permanentne ruska vonku a mašinky na filtráciu a úpravu vzduchu doma /ako v bohatších štátoch Ďalekého východu/. Uvidíme.

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 11:47

Aký bojový plán, tu sa rieši všetko ad-hoc podľa potreby. Len nech už ten Covid skončí, nech sa môžeme stretávať osobne. Takto cez net to nie je ono.

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 10:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

Inak ste šikovníci že ste v Nitre niečo takéto dali dohromady. Bo by super, keby sa partička stretla aj v BA. Rád by som sa zúčastnil

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 10:37

Uz ste to tam niektori raz, dvakrat skusali, ale ste asi malo vytrvali a lojalni k Linuxu a opensource. Alebo sa len zeniete za svetlym zajtrajskom a nebavi vas posedenie v panskych kluboch.

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.01 | 12:59
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

Hej dávnejšie som sa stretával v ružinove s Vxmery a s eMdim ale zakapalo to. A už sme to nedokázali oživiť.

• RE: Linux v Trafačke 2021 10.02 | 23:38
      Avatar trogar2 android  Používateľ

prechod na staršie . . .

• RE: Linux v Trafačke 2021 11.02 | 08:24
        Avatar Richard Antix  Používateľ

Ako dieťa som dostal knihu/výkladový slovník počítačových termínov, a práve takto tam bola vysvetlená nekonečná slučka:
        Nekonečná slučka: viď Slučka, nekonečná.
        Slučka, nekonečná: viď Nekonečná slučka.

• RE: Linux v Trafačke 2021 24.03 | 15:36

Ahoj vsetci, v uplynulych dnoch som urobil inventuru medzi starsimi Linuxakmi z Trafacky /55+/, vsetci sme /Milan, Marian, Livan a ja/ zatial ok, aj ked Livan, po prekonani tazsej verzie Covidu sa este regeneruje. O mladsich chlapcoch nemam informacie, dufam, ze aj oni toto celosvetove nestastie zdarne zvladli. Kedze uz aj slovenske cisla prestali rast, tak sa nadejam, ze po vakcinaciach sa opat vsetci stretneme, mozno, ze uz v maji. Dovi a dovtedy sa ozvite sem, ze na com pracujete.

• v zime 25.03 | 03:04

v zime to bolo smutnejšie

• RE: v zime 25.03 | 07:38

Martin, dakujem za video, uz sa ani nepamatam, ze kedy som tade isiel naposledy. O Milosovi nemas spravu?

• RE: v zime 26.03 | 00:44
          dakujem za video

to bol liveStream ( z vtedy )

• RE: Linux v Trafačke 2021 27.03 | 11:11

Sedím si v altánku a mám tu 3-4G + x wifi staníc v okolí, aj také dačo, že UPC wifree. Zatiaľ by mi stačilo prihlásiť sa pod Androidom, ale v lete by to chcelo aj pod W10 a Linuxom. Aké sú moje "legálne" možnosti?

• RE: Linux v Trafačke 2021 28.04 | 11:31

Martin, ty si taky volny strelec, otvorili terasu Trafacky?

12.maj je celkom pekny datum na nase pocovidove? stretnutie, s radostou pozyvam vsetkych znamych aj neznamych Linuxakov z NR a okolia. Dufam, ze sme vsetci zdravi a plni elanu na klabosenie o open source svete a minanie drobnych na gastro sluzby Trafacky. Zaial 14? dnovy test, prekonanie Covidu ci 2. vakcina su povinne, teda v ramci slusnosti a dobrej vychovy by sa voci kamaratom patrilo. O 2 tyzdne uz to bude zrejme volnejsie. Asi.

Tesim sa, ani neviete ako.

• RE: Linux v Trafačke 2021 29.04 | 01:10
        otvorili terasu Trafacky?

14. mi zo streamu prežil iba kúsok :-(