Linux v Trafačke 2021

Sekcia: Komunita 14.01.2021 | 18:15
Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

Rovnako, ako minulý rok, vytváram novú tému na tento rok, aby sa obmedzil počet príspevkov na únosnú mieru.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 14.01.2021 | 19:15
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Čím plníš domácu úlohu od vedúceho čo si ceníme :-)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux v Trafačke 2021 14.01.2021 | 19:52
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Keďže som si úlohu od vedúceho splnil, tak mám kliknúť na tlačítko "Nastaviť vyriešené"? :)))

        • RE: Linux v Trafačke 2021 14.01.2021 | 20:02
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Fakt som sa úprimne zasmial :) Nie rozsekal si ma :D

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 08:35
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      teraz spísať bojový plán na rok 2021 :)

      • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 10:12
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        mne staci prist mesiac po 2.vakcine a nechat sa prekvapit, nam to vzdy slapalo aj pri improvizacii. Zname tvare, vsetkym nam pritomnym zaujimave temy, k tomu cap. pivko a iskry v ociach studentiek za pultom, hmmm...

        Pri planovani by to bolo ako na tlac.besedach Krajciho, ked jej blbe novinarky hovoria - pan minister 28.12. ste tvrdili A,B a C a z toho ste nesplnili B a C, kedy sa vzdate min.postu? Hlavne, aby sme sa, najma my starsi, aj dozili tej 2.vakciny.

        • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 10:15
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          samozrejme, ked MU novinarky hovoria.

        • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 12:03
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Nechápem, čo sa všetci tak spoliehate na tu vakcínu. Nie je vôbec jasné, ako dlho a či vôbec ta vakcína za podmienok neustále mutujúceho vírusu bude fungovať. Najme v situácii, keď je známe, že je možné sa vírusom nakaziť opakovane.

          • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 19:02
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Ako dlho? Pevne dúfam, že aspoň rok a potom pomaly prejdeme na systém každoročného očkovania proti chrípke a Covidu 2 v 1. K tomu prakticky permanentne ruska vonku a mašinky na filtráciu a úpravu vzduchu doma /ako v bohatších štátoch Ďalekého východu/. Uvidíme.

      • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 11:47
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Aký bojový plán, tu sa rieši všetko ad-hoc podľa potreby. Len nech už ten Covid skončí, nech sa môžeme stretávať osobne. Takto cez net to nie je ono.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 10:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      Inak ste šikovníci že ste v Nitre niečo takéto dali dohromady. Bo by super, keby sa partička stretla aj v BA. Rád by som sa zúčastnil

      • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 10:37
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Uz ste to tam niektori raz, dvakrat skusali, ale ste asi malo vytrvali a lojalni k Linuxu a opensource. Alebo sa len zeniete za svetlym zajtrajskom a nebavi vas posedenie v panskych kluboch.

        • RE: Linux v Trafačke 2021 27.01.2021 | 12:59
          Avatar 7R7 Debian Stretch a Debian Sid  Používateľ

          Hej dávnejšie som sa stretával v ružinove s Vxmery a s eMdim ale zakapalo to. A už sme to nedokázali oživiť.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 10.02.2021 | 23:38
      Avatar trogar2 android  Používateľ

      prechod na staršie . . .

      • RE: Linux v Trafačke 2021 11.02.2021 | 08:24
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Ako dieťa som dostal knihu/výkladový slovník počítačových termínov, a práve takto tam bola vysvetlená nekonečná slučka:
        Nekonečná slučka: viď Slučka, nekonečná.
        Slučka, nekonečná: viď Nekonečná slučka.

        • RE: Linux v Trafačke 2021 11.02.2021 | 09:15
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          :-D

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trafačke 2021 24.03.2021 | 15:36
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Ahoj vsetci, v uplynulych dnoch som urobil inventuru medzi starsimi Linuxakmi z Trafacky /55+/, vsetci sme /Milan, Marian, Livan a ja/ zatial ok, aj ked Livan, po prekonani tazsej verzie Covidu sa este regeneruje. O mladsich chlapcoch nemam informacie, dufam, ze aj oni toto celosvetove nestastie zdarne zvladli. Kedze uz aj slovenske cisla prestali rast, tak sa nadejam, ze po vakcinaciach sa opat vsetci stretneme, mozno, ze uz v maji. Dovi a dovtedy sa ozvite sem, ze na com pracujete.

    • v zime 25.03.2021 | 03:04
      Avatar trogar2 android  Používateľ

      v zime to bolo smutnejšie

      • RE: v zime 25.03.2021 | 07:38
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Martin, dakujem za video, uz sa ani nepamatam, ze kedy som tade isiel naposledy. O Milosovi nemas spravu?

        • RE: v zime 26.03.2021 | 00:44
          Avatar trogar2 android  Používateľ
          dakujem za video

          to bol liveStream ( z vtedy )

    • RE: Linux v Trafačke 2021 27.03.2021 | 11:11
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Sedím si v altánku a mám tu 3-4G + x wifi staníc v okolí, aj také dačo, že UPC wifree. Zatiaľ by mi stačilo prihlásiť sa pod Androidom, ale v lete by to chcelo aj pod W10 a Linuxom. Aké sú moje "legálne" možnosti?

    • RE: Linux v Trafačke 2021 28.04.2021 | 11:31
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Martin, ty si taky volny strelec, otvorili terasu Trafacky?

      12.maj je celkom pekny datum na nase pocovidove? stretnutie, s radostou pozyvam vsetkych znamych aj neznamych Linuxakov z NR a okolia. Dufam, ze sme vsetci zdravi a plni elanu na klabosenie o open source svete a minanie drobnych na gastro sluzby Trafacky. Zaial 14? dnovy test, prekonanie Covidu ci 2. vakcina su povinne, teda v ramci slusnosti a dobrej vychovy by sa voci kamaratom patrilo. O 2 tyzdne uz to bude zrejme volnejsie. Asi.

      Tesim sa, ani neviete ako.

      • RE: Linux v Trafačke 2021 29.04.2021 | 01:10
        Avatar trogar2 android  Používateľ
        otvorili terasu Trafacky?

        14. mi zo streamu prežil iba kúsok :-(

    • RE: Linux v Trafačke 2021 10.05.2021 | 15:39
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Volal mi Milos a potvrdil, ze terasa Trafacky funguje, on pride, detto aj Livan, takze uz sme traja - streda, od 16.00 plati.

      • RE: Linux v Trafačke 2021 11.05.2021 | 09:26
        Avatar kimb Kubuntu  Používateľ

        Prídem aj ja, takže budeme aspoň štyria

        • RE: Linux v Trafačke 2021 13.05.2021 | 07:47
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Prislo nas 5, az na kimb-a vsetci tak ci onak zmeneni, ale tiez spokojni, ze sa opat vidime. Livan prezradil, ze uz ma pripraveny clanok o Archlinuxe, porozpravali sme, co nas to za posledny rok postihalo, dvaja pivari, dvaja cajickari a jeden nekonzument /o ktorom vieme stale menej a menej/ pri paletovom sedeni, fajn pocasie, vela tem, zopar dalsich hosti a pekna mlada casnicka, no, dobre bolo, mne po tretej 11-ke az vyborne. Aj vxmery-ho sme ohovorili, ze ako admin je dost utajeny, nehlasi sa, neozve sa. A pridem rad aj nabuduce, dufam, ze sa zastavi aj admin ubuntu.cz, ked bude v Nitre. Cez neho by sme mohli konecne rozsirit nase rady aj o VS a VS-cky, volnych sedeni bolo este dost.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 13.05.2021 | 07:25
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Takže večera sme sa v Trafačke po dlhšej dobe stretli piati. Bolo to ako návrat strateného syna. Už nám tie stretnutia viacerým chýbaly. Pil sa čaj a pivko, konzumovali sa koláčiky a celkovo bola dobrá nálada. Rozhovory sa viedly rôzne, niektoré aj o covide, testovaní a opatreniach. Reč sa samozrejme viedla aj o linuxe. Okrem iného som prezentoval ntb s nainštalovaným Arch Linuxom s KDE, čo by samo o sebe nebolo nič výnimočné, tu však išlo o inštaláciu pomocou grafického inštalátora na báze FrameWorku Calamares. Však chystám o tom aj článok, v dohľadnej dobe ho pošlem.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 27.05.2021 | 08:20
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      S mojim NB HP EliteBook 2540p som v tom nasom IT obchode nepochodil, ze je to uz starsi typ /ma procesor i7 a 6 GB RAM, bateria vydrzi min. 4 hod., na cestovanie vo vlaku sikovny a perfektny/ a servisman teraz stale chodi po firmach a nema cas na taketo veci, atd.,atd..

      Mam v talone este jedneho zachrancu, mozno, ked bude mat volnejsi cas spomedzi tolkych aktivit, sam sa mi ozve, kedy mozem prist.

      Inak, telefonoval som s Milanom, vraj velmi sa uz nudi a necakal, ze by sme uz tolki prisli, preto sa nedostavil. Teda, vazeni Linuxaci, my starsi a neperspektivni sme uz vacsinou ockovani a nateraz chraneni, tak sa otvarame socialnym interakciam, najblizsie vas ocakavame /aj Tylnesh-a/v Trafacke 9.juna od 16.00.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 10.06.2021 | 08:56
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Vcera v Trafacke sme zacinali 4 a potom prisiel Kamil so svojim 5 rocnym syncekom. Toho vsak zatial viac zaujimaju vlaciky. Temy take aj onake, pekne teplo ale pod stromami sa to dalo zniest, akurat sme len horsie videli na displeje. Capovali aj desinu Bernarda, o 6.tej sa striedali casnicky a dost to odvtedy viazlo, aj pri obsluhe aj pri plateni.

      Martin vybavoval u prevadzkarky, aby nas opat zaradovali do mesacnych programov Trafacky, musel to emailom, tak si zalozil jednu jednorazovu emailovu schranku. Preto to pisem, lebo by nam admin vxmery mohol poskytnut jednu oficialnu, napr. nitra(zavináč)linuxos.sk, aby sme v pripade potreby vystupovali v buducnosti pod nasimi farbami.

      • RE: Linux v Trafačke 2021 10.06.2021 | 20:33
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Pekne to tam v Nitre kutíte, keby tak pracovali tí vaši cestári tak, by ste tam mali už všetko hotové :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 07:46
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          To vies, jedno z najstarsich miest na uzemi dnesneho Slovenska, aj cesty musia byt prastare. Dnes je to najhorsie, ak prichadzas od TO, lebo obchadzas priemyselny park /v sucasnosti asi najvacsi v republike/ so zatial nedobudovanymi pripojmi. Obchvat Nitry dost pomohol, ale ked prichadzas z juhu, tak je uzkym miestom okolie cermanskeho mosta, kde uz aj mimo spicky stojis v zapchach. Ovela horsie su vsak vlakove spojenia, ako v jedinom krajskom meste tu nebol ziaden rychlikovy spoj, ale uz nam pomohla ceska Arriva, ktora zabezpecuje spoj Praha-Nitra.

          bedna, ty si tiez admin, co hovoris na tu nasu nitriansku emailovu adresu u linuxos.sk ? + davno sme nemali "linuxovu konferenciu" v Nitre, mohli by ste sa tu opat zastavit.

          • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 10:11
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Ten nový dvojprúdový kruháč s tými vyvýšeniami máte pekný, ten starší dvojprúdový, tam sa do ľavého pruhu dávam asi len ja :) Čakám kto ma tam raz zostrelí :)

            Na budúci týždeň dáme telekonferenciu a niečo dohodneme.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 10:39
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

              Mňa už v Nitre smere z BA na centrum na kruháči skoro jeden maník zostrelil, človek si musí dávať za volantom sakra pozor. Ale v najbližšej dobe si idem rozšíriť C o CE tak ma čaká výzva a ak všetko pôjde ako má pred koncom roka kamión a Taliansko, potrebujem zmenu :-)

              • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 10:47
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Dávam si bacha keď idem z ľavého kruhu do pravého, že vychádzam z kruháču. Raz sa mi tam stalo, že som musel hamovať, ale inak zatiaľ pohoda, klop, klop.

                Čo vidím kamionistov, tak každý má pohybové problémy, tak bacha na to.

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 14:07
                  Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

                  Kruhac pod Zoborom je veru povestne miesto, ak z BA chces do centra, je jedoduchsie a bezpecnejsie odbocit skor, smer Hypertesco. Vo vlastnom zaujme, lebo pod Zoborom situaciu riesi kazdy sofer inak.

                  • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 20:14
                    Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                    Je tam aj slušná premávka, z toho kruháča ide strach už na pohľad :)

                    Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 13:18
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        nitra(zavináč)linuxos.sk

        Konzultoval som to s Mirecom a zistili sme, že nemáme človeka, čo by to spravoval. Tak keď o niekom vieš/viete, daj vedieť.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 13:31
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Spravovať e-mailovy server je strašná práca. Ja som rád, že vôbec funguje odosielanie e-mailov. Príjem by teoreticky mal fungovať, ale tam je to také, že pri každom update systmu sa to rozbije, antispamové filtre sú síce nastavené, ale prechádzajú cez ne stovky spamov denne. Príjem mailov som aj tak nastavoval len preto, že správca domény má e-mail @linuxos.sk (transfér domény na mňa bol príliš zložitý).

        • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 13:56
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Tak nic chlapi, ak treba k tomu komplikovane zalezitosti, zvladneme to tak ako doteraz, cez nase sukr. emaily. Islo mi len o vyssi a ofic. level.

        • top antiSpam 11.06.2021 | 22:40
          Avatar trogar2 android  Používateľ
          prechádzajú cez ne stovky spamov

          Stačilo by akceptovať iba e-maily s platným digitálnym podpisom ( PKI + naše )

          • RE: top antiSpam 11.06.2021 | 23:22
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Tak vidím prvú prihlášku o uchádzača na správu emajlového serveru.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: top antiSpam 11.06.2021 | 23:45
            Avatar samalama   Návštevník

            a povedzte, kefaline, co vy si tak predstavujete pod akceptovať iba e-maily s platným digitálnym podpisom ( PKI + naše )...?

            • RE: top antiSpam 12.06.2021 | 19:10
              Avatar trogar2 android  Používateľ
              co vy si tak predstavujete pod akceptovať iba e-maily s digitálnym podpisom
              1. príde email
              2. nemá žiadny podpis -> vymazávam

              Spamov s aspoň neplatným podpisom som videl iba málo

              • RE: top antiSpam 12.06.2021 | 22:17
                Avatar samalama   Návštevník

                a povedzte mi, kefaline, kolko ludi dnes podpisuje svoje maily...? alebo este lepsie, kolko ludi vobec tusi, co je to podpisany mail...? alebo este skor, kolko ludi vobec tusi, ze take nieco existuje...?

                • RE: top antiSpam 13.06.2021 | 09:51
                  Avatar trogar2 android  Používateľ
                  kolko ludi vobec tusi, co je to podpisany mail

                  Veď tá adresa ( Nitra@linuxos.sk ) nemá byť určená pre verejnosť ( už vôbec nie laickú )

                  Navyše odosielateľ nepodpísaniny môže dostať automatickú odpoveď , že bol vymazaný ( + odkaz na fórum )

                  • RE: top antiSpam 13.06.2021 | 22:17
                    Avatar samalama   Návštevník

                    ... Veď tá adresa ( Nitra@linuxos.sk ) nemá byť určená pre verejnosť ( už vôbec nie laickú )...

                    skus si precitat prvy prispevok v tomto vlakne...

                    ... Navyše odosielateľ nepodpísaniny môže dostať automatickú odpoveď , že bol vymazaný ( + odkaz na fórum )...

                    krasa. spameri sa potesia a prijemcovia dsn bounce mailov zaplacu...

                    • RE: top antiSpam 14.06.2021 | 14:27
                      Avatar trogar2 android  Používateľ
                      napr. nitra(zavináč)linuxos.sk, aby sme v pripade potreby vystupovali v buducnosti pod nasimi farbami.

                      To " v prípade potreby " som pochopil ako NIE pre verejnosť

        • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 23:50
          Avatar samalama   Návštevník

          Spravovať e-mailovy server je strašná práca...

          tak urcite...

          ... tam je to také, že pri každom update systmu sa to rozbije...

          to vam to tam bezi na window$och...?

          ... antispamové filtre sú síce nastavené, ale prechádzajú cez ne stovky spamov denne...

          no ono treba ten spamfilter aj obcas nakrmit spam-om a ham-om...

          • RE: Linux v Trafačke 2021 11.06.2021 | 23:59
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Uchádzač číslo dva ...

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trafačke 2021 05.07.2021 | 17:44
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Moj zatracovany HP EliteBook 2540p funguje. Dnes poobede mi napadla myslienka ho hodit na dock, ktory k nemu mam. Ide zapnut a slape bez problemov. Ok, pojde ako pevny stroj vedla tlaciarne. Bez docku je skapaty, zeby predsa len haprovala materska doska?

      • RE: Linux v Trafačke 2021 11.07.2021 | 12:18
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Ma teda niekto (asi skor hardverista) ake-take vysvetlenie na spominany problem? Kde je mucha schovana?

        • RE: Linux v Trafačke 2021 11.07.2021 | 12:54
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          no bolo by fajn specifikovat co znamena skapaty

          nespravi nic ? (moze byt chybny gombik alebo nabijaci port) alebo nebootuje (hodi nejaku chybu ? v akom bode zastane? alebo len nejde obrazovka ?

          bolo by fajn vylucit co najviac možností

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Linux v Trafačke 2021 11.07.2021 | 14:21
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Ak som pripojil adapter, akurat zasvietila ledka nabijania, najprv na zlto a po dlhsom case a po uplnom nabiti na zeleno. Dalej uz nereagoval na ziaden gombik, ani bez kabla, ani s demontovanou bateriou, proste ani tuk. Ked dostava stavu zo spodu z docku, tak vsetko ok. Takze, ak len gombik ci kondenzator, oprava by ma nemusela vyjst draho, skusim tentokrat servis Microcompu na Kupeckej. V stredu si to este prediskutujeme na stretku, skoda, ze uz nechodia medzi nas machri radioamateri Maros a Lojzo, oni by to urcite zvladli.

            • RE: Linux v Trafačke 2021 11.07.2021 | 14:34
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              no z tvojho popisu to vyzera na komponenty co prevadzaju prud z 220 na to co doska potrebuje (anglicky je to powerdelivery) lebo hp docky (teda aspon ten moj) toto riesia v docku a doske dodavaju uz konvertovany prud

              sikovny elektrikar by ti to mohol opravit za par eur (ak zoženie vhodne nahradne komponenty)

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Linux v Trafačke 2021 11.07.2021 | 13:03
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Najskor problém s napájacím konektorom, alebo problém so súčiastkami hneď za ním, ako nafúknuté kondík a tak.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Linux v Trafačke 2021 15.07.2021 | 08:57
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Vcera sme sa v Trafacke zisli siesti, novym bol Tylnesh /cize Michal/, admin ubuntu.cz, ktory mi hned na uvod predviedol svoje 2 mobily s linuxom. Su celkom dobre pouzitelne, zial, ja vo svojej zbierke stale nemam vhodny a podporovany model. Telnysh je sikovny mlady muz s hlbokymi IT znalostami a urcite bude pre nasu minikomunitu prinosom. Dokonca, aj Martin sa s nim zdrzal dlhsie, ako hodinu. Mali sme aj meninoveho oslavenca, Kamila, s ktorym sme si buchli - nie sektom, ale pastami, pred odchodom bol velkorysy a zatiahol ucet celeho stola. K mnohym odbornejsim veciam ja sice uz neviem zaujat patricne stanoviska, ale citil som sa v dobrej nalade a pohode. Milan sa mi pochvalil s novym objavom rychlej distribucie, ide o Hos OS a vysvetlil mi, preco sa oplati pouzivat ninite, revounistaler a sumatrapdf.

      Michal slubil, ze na ubuntu.cz, v nasom nitrianskom vlakne, da zo vcerajska foto, s cim sme vsetci suhlasili. Martin vtedy uz tam nebol, preto sme hlasovat nemuseli. Tolko z mojej strany, dufam, ze ma doplnia aj ostatni.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 00:52
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Dnes sa mi stal zaujímavý zážitok. Zastal som sa v Veľkom Kýre ma pumpe. Vystúpil som z auta a pohľadom som sa stretol z nejakým malaďasom, pozrel sa na mňa ja na neho a obaja sme sa zasekli v tom, že sme chceli niečo povedať, ale povedali sme nič. Poste pootvorené ústa, že nejaká otázka padne ale povedalo sa nič. Chvíľu som rozmýšľal kto to je a čo sa vlastne stalo. Potom som si uvedomil, že som na sebe mal triko KERNEL ULTRAS a bol som pred Nitrou, tak to bol asi niekto s úderky. Nespomenul to niekto? 🙂

      Keby to bola ženská, určite by zo mňa nejaká otázka vyliezla, ale toto ma zaskočilo, ako keď niekoho zbadáš a máš chuť niečo povedať a nechceš trafiť vedľa.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 10:57
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Mal si povedať "Čo čumíš do pííp?!" a z reakcie by si to pochopil :-)

        • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 11:20
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak ja ani neviem čo som chcel povedať, lebo mal som pocit, že on mi chce niečo povedať 🙂 Potom mi dopalo to triko KU. Proste ide oproti mne a pozeral sa na mňa ako by ma poznal a úplne som videl, že ma ide pozdraviť, alebo čo 🙂

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 13:24
            Avatar Richard Antix  Používateľ

            ... a pritom ťa len balil... a ty hneď, že linuxák :)

            • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 14:55
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Ja ti neviem, ja som mal tiež pocit, že ho odniekiaľ poznám. Mno a boli tam s ním dve kočky, fakt pekné tie som zbadal ako prvé a jeho kámoš. Bolo to v oddychovej časti.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 15:15
                Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                Obzeral si mu ženské, tak na teba zazeral, si ich chránil pred Kernel Ultras :-)

                • RE: Linux v Trafačke 2021 17.07.2021 | 17:23
                  Avatar Richard Antix  Používateľ

                  ... a dobre robil... možno si myslel, že sa jedná o nejaký Slovan ultras, či aká ultras existujú ;)

    • RE: Linux v Trafačke 2021 11.08.2021 | 20:59
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      V Trafacke dnes sme sa zisli 4, Martin, Milos, Kamil a ja, temy od retro veci, pocitacov a hier az po politiku, covid, ileg.migraciu a rozsirenu reprodukciu. Dobry, capovany Bernard a sikovna spolupracujuca slecna-casnicka, pre mna fajn. Musel som odist trochu skor, tak mozno ma Milos este doplni.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 07.09.2021 | 08:25
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      A opat a zas, zajtra /8.9./ od 16.00 sa kona tradicny miting v Trafacke.

      • RE: Linux v Trafačke 2021 08.09.2021 | 17:26
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Založil som o vás Wiki stránku.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Linux v Trafačke 2021 09.09.2021 | 07:19
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Tak to sme poctení (dúfam, že môžem hovoriť aj za ostatných). Včera prebehla ďalšia schôdzka, avšak boli sme tam len traja. Distefano, Milan a ja. Debata bola široká, neskôr sme sa dostali aj k linuxu a hardvéru. Predvádzal som Milanovi jeden zo svojich ntb s LM 20.2 XFCE, ktorý som mu potom predal. Distefano zasa chcel vyskúšať linuxfx, tak sme mu ho na malý MSI ntb, kde mal starú verziu LM 18.3 nainštalovali. Milan zasa ukazoval novinky vo svete linuxu, s ktorými sa hral za posledné obdobie. P.S. za posledné obdobie tu dosť vzrástli ceny. Predtým som za rovnakú objednávku dal 5€ aj so slušným tringeltom, teraz bolo 5€ málo, ešte som musel loviť drobáky v peňaženke.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 14.10.2021 | 10:06
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Včera, aj keď to spočiatku vyzeralo, že z dôvodu zhoršujúcej sa epidemiologickej situácie, zo stretnutia nič nebude, nakoniec sa konalo. Zúčastnili sme sa 4. Milan prezentoval nové distribúcie, ktoré skúšal. Riešil sa oznam o stretávkach v Trafačke a neposlednom rade nám Milan ukázal, že sa mu podarilo nainštalovať Win11 na ntb bez TPM čipu s nevhodným procesorom a s iba 2 GB RAM (vyžaduje sa min. 4 GB). Kupodivu to fungovalo a celkom dobre.

    • RE: Linux v Trafačke 2021 10.11.2021 | 20:20
      Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

      Aj dnes sme sa stretli štyria aj keď tentokrát pred Trafačkou, pretože otvárali s polhodinovým až hodinovým oneskorením. Navyše som sa ponáhľal, pretože som nechcel zmeškať Online konferenciu LinuxOS. Zdá sa, že po neprítomnom Bedňovi prirodzene prevzal štafetu Tibor Repček. Vonka bolo dosť chladno, takže dúfam, že to nebude mať neblahé následky. Ku koncu síce začali nosiť vankúše ale to sme už boli na odchode. Témy sa tentokrát motali okolo hardvéru a nainštalovaných OS.

    • do 2022 . . . 12.01.2022 | 17:29
      Avatar trogar2 android  Používateľ

      pokračovanie bude asi na https://linuxos.sk/forum/24893

    • druhý pokus 12.01.2022 | 17:32
      Avatar trogar2 android  Používateľ

      link link