Kdenlive - menuBar=Disabled

Sekcia: Aplikácie & Desktop 08.02.2021 | 12:12
Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

ubuntu 20.04

pouzivam gnome-session-flashback: neviem ako, asi som sa uklikol, ale zmizol mi v kdenlive menubar. jasne - pouzi ctrl+M a vybavene, ale nereaguje to -> ziadna odozva... v kdenliverc sa nachadza nastavenie menuBar=Disabled, ale aj ked ho vymazem/prepisem na Enabled, po spusteni sa tam znovu vrati Disabled. Skusil som aj kompletny reinstall kdenlive s odmazanim vsetkych nastaveni v home - bez vysledku

v ubuntu-default: ctrl+M a pohoda, menubar je spat, ale vo flashback opat zmizne a v configu sa prepise na Disabled

Ma niekto nejakeho tucha v com to je? v ubuntu-default prostredi je kdenlive strasne nestabilne(pouzivam GPU effekty), pod flashbackom som nemal ziadne problemy az na tento...

pri spusteni cez terminal nevidim nic nezvycajne a v oboch prostrediach sa to nelisi

p.s.: pisem to na Dvorak layoute, ktory je u mna este v procese vyuky, tak sorry za diakritiku a tak. (inak Dvorakom to nie je a M je aj tak na M)

    • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 12:26
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      1. ja tipujem že to bude tým sa snažíš použiť Qt aplikáciu (kdnelive) v GTK prostredí a ešte aj to je pomerne neštandardné (classic flashback)

      tam musí byť iný chos v knižniciach

      2. kdenlive je notoricky nestabilné a zabugované a dobre funguje len keď je venuša skrytá za mesiacom

      osobne by som skúsil prejsť na iný stabilnejší editor (shotcut alebo openshot, flowblade, ... alebo možno blender) alebo použiť KDE ako DE

      P.S. stabilita zvyšných spomenutých editorov je tiež často otázna (asi okrem blendera - tam som nikdy nemal problém so stabilitou)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 12:42
        Avatar Zer0 Blbuntu 16.04 gnome flashback | Debian 8 | MIUI 9  Používateľ

        Ahoj

        1. zaujimave je ale to, ze to do soboty(par mesiacov) normalne slapalo... potom sa ukliklo nieco medzi klavesnicou a stolickou a zrazu zmizne menu

        2. s kdevlive som asi nonstop v konjunkcii, az na zmiznute menu

        p.s. ach, blender... no kym sa pustim kamikaze do niecoho lepsieho, tak by som skusil este fixnut, to co mi postacuje a u mna zazrakom drzi stabilitu :|

        • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 15:02
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          neaktualizovalo sa nahodou kdenlive ? lebo mne sa 2 krat stalo ze po aktualizacii som nevedel pokračovať v projekte (jednoducho kdenlive zamrzol pri akejkolvek uprave alebo zmene) a musel som spravit downgrade (preto som kdenlive opustil) pre mna ich aktualizacie 2 chyby odstránili a 3 pridali

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 13:21
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Kdenlive som nepoužil celé roky, tak len taký nástrel, čo pomáha aj pri iných programoch.

      Skús stlačiť F10, či sa náhodou nevyroluje.

      Vždy zaberie: Pri vypnutom Kdenlive, odzálohovať a potom zmazať (premenovať) konfiguračné súbory.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 21:21
        Avatar yonny   Návštevník

        nepomohlo ani zalohovanie configov... no ked som vytvoril noveho uzivatela, tak tam je aj menu bar a aj reaguje na ctrl+M

        • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 21:38
          Avatar yonny   Návštevník

          tak stoji to na .config, len je potreba relog... to si uz poriesim nejako a dam vediet... zatial vdaka za reakcie

    • RE: Kdenlive - menuBar=Disabled 08.02.2021 | 23:21
      Avatar yonny   Návštevník

      tak postupne som sa dopracoval k dconf a zistil, ze zmiznute menu ma na svedomi pritomnost indicator-appmenu v gnome-panel... neviem ako vam, ale mne by to od druheho znelo ako blbost :D...

      to som tam musel aj tak pridat omylom, pretoze 'Indicator Applet Appmenu' mi po vizualnej stranke na gnome-panel nic neprida...

      takze menu v kdenlive je spat a ja nicomu nerozumiem