veľa zvukových výstupov (duplicitných)

Sekcia: Aplikácie & Desktop 18.03.2021 | 14:37
Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

nazdar

mám taký divný problém, po uspatí mi manjaro (s KDE) v nastaveniach zvuku (aj v lište aj v samotných nastaveniach) zobrazí  asi 7 krát tú istá zvukovku (vstavanú na doske)

pri normálnom štarte mám na výber 3 zvukovky (screen v prilohe):

1. HDMI/DisplayPort 2 (TU106 High Definition Audio Controller Digital Stereo (HDMI 2))

2. Digital Output (S/PDIF) - externá zvukovka zapojená cez optický kábel

3. PulseEffects Sink - to pribudlo poslednou aktualizáciou a je to nepodstatné

 

ale ak pc uspím a zobudím, stále mám voľby 2. (S/PDIF) a 3. PulseEffects Sink, ale voľba jedna sa premenuje na:

TU106 High Definition Audio Controller Pro 

a mám ich niekoľko, každú s iným číslom (vid screen 2)

reálne mám DP z nvidia grafiky zapojený do monitora, cez ktorý ide aj zvuk do reprákov monitora (nikdy to nepoužívam) ale fungujú všetky tie TU106 zvukovky (aj po normálnom štarte aj po uspatí) a zvuk ide z repro monitora

do vstavanej zvukovky mám zapojený len analógový mikrofón a optický kábel (pre tú externú zvukovku)

 

nebol by som si to ani uvedomil, ale všimol som si to preto že občas večer prepínam na BT sluchadla (keď sa chcem izolovať a uzavreté slúchadlám mám len BT) a problém je len ten že v tej kope zvukoviek ich musím dlhšie hľadať (problémy moderné sveta, že?)

BT sluchadla aj USB zvukovka ktorú som teraz testoval sa správajú korektne a aj po uspatí sa zobrazia len raz, rovnako ako ten optický výstup na externú zvukovku

zaujímalo by ma čím to môže byť ? nestretol sa stým niekto ?

skúšal som hľadať aj na fórach ale nič podobné som nenašiel, len problémy s nefungujúcim alebo miznúcim zvukom (čo nie je môj prípad)

prípadne viete mi poradiť ako odstrániť tiez duplicitné zvukovky aby mi ich nezobrazovalo 

Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 18.03.2021 | 15:28
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Dobre to KDE vyzerá.

      Skús tie systémové nastavenia spustiť z príkazového riadku, či tam nehádže nejakú chybu.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 18.03.2021 | 17:08
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        skúsil som otvoriť systemsettings cez terminál po normálnom štarte a po uspatí a prepnúť sa k zvukovým výstupom a obidva krát vypísala toto:

        $ systemsettings5  
        file:///usr/share/kpackage/genericqml/org.kde.systemsettings.sidebar/content
        s/ui/SubCategoryPage.qml:157:9: QML Connections: Implicitly defined onFoo pr
        operties in Connections are deprecated. Use this syntax instead: function on
        Foo(<arguments>) { ... }
        file:///usr/share/kpackage/genericqml/org.kde.systemsettings.sidebar/content
        s/ui/SubCategoryPage.qml:147:9: QML Connections: Implicitly defined onFoo pr
        operties in Connections are deprecated. Use this syntax instead: function on
        Foo(<arguments>) { ... }
        file:///usr/share/kpackage/genericqml/org.kde.systemsettings.sidebar/content
        s/ui/introPage.qml:109:27: QML IntroIcon (parent or ancestor of QQuickLayout
        Attached): Binding loop detected for property "minimumHeight"
        file:///usr/share/kpackage/genericqml/org.kde.systemsettings.sidebar/content
        s/ui/introPage.qml:109:27: QML IntroIcon (parent or ancestor of QQuickLayout
        Attached): Binding loop detected for property "minimumHeight"
        QQmlEngine::setContextForObject(): Object already has a QQmlContext
        file:///usr/lib/qt/qml/org/kde/kirigami.2/private/globaltoolbar/PageRowGloba
        lToolBarUI.qml:65:9: QML RowLayout (parent or ancestor of QQuickLayoutAttach
        ed): Binding loop detected for property "maximumWidth"
        file:///usr/lib/qt/qml/org/kde/kirigami.2/private/globaltoolbar/PageRowGloba
        lToolBarUI.qml:65:9: QML RowLayout (parent or ancestor of QQuickLayoutAttach
        ed): Binding loop detected for property "maximumWidth"
        file:///usr/lib/qt/qml/org/kde/kirigami.2/private/globaltoolbar/PageRowGloba
        lToolBarUI.qml:65:9: QML RowLayout (parent or ancestor of QQuickLayoutAttach
        ed): Binding loop detected for property "maximumWidth"
        
        
        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 18.03.2021 | 17:47
          Avatar samalama   Návštevník

          skor dmesg pred a po...

        • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 18.03.2021 | 21:01
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tu žiadna chyba nie je.

          Skús mrknúť na to čo hovorí Samo.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 18.03.2021 | 21:05
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Ešte doplním, týmto som chcel vylúčiť chybu v KDE, evidentne to produkuje Lennartovina. Ono to väčšinou funguje OK ak sa to nejakom HW nerozsype.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 19.03.2021 | 14:20
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            tak dnes malo manjaro veľkú aktualizáciu (vyše 300 balíkov) a už to nerobí

            len ak by sa niekto veľmi nudil (alebo ak to zacne robit znovu) prikladam vystupy z dmesg

            jeden po celodennej praci (to ešte ukazovalo tie duplicitne zvukovky a bolo to pred aktualizáciou) = poniekolkychupstiach.txt

            druhý po normalnom štarte (už po aktualizácii)

            a tretí po uspatí a zobudení (po aktualizácii bez duplicitncýh zvukoviek)

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
            • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 19.03.2021 | 22:53
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Nič zaujímavé tam nie je. Takže na systémovej úrovni všetko OK, Najskôr sa to vrství v KDE, skúsil by som to nahlásiť tam ako bug.

              Prípadne skús čo vypíše:

              pactl list short cards

              pri rôznych stavoch.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
            • RE: veľa zvukových výstupov (duplicitných) 20.03.2021 | 00:11
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

              Aha, už to nerobí, no tak fajn.

              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org