BLUETOOTH help

Sekcia: Hardware a Drivery 12.11.2005 | 02:20
Avatar pvajda Mandriva  Používateľ
Kde by som mohol zistit nastavenia, alebo ako rozbehat pripojenie cez bluethooth a mobil. Vzdialene ovladanie a handsfree mi funguje, ale dial-up pripojenie je za 0 bodov. Je to jedna z dvoch veci ktore mi brania na uplny prechod z windows do linuxu.
    • Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 14:11
      peter golis   Návštevník
      pripojenie cez bluetooth je jednoduche rozbehat. staci ak si clovek uvedomi ze bluetooth nahradza prepajaci kabel medzi zariadeniami, moze byt chraneny heslom, jednotlive zariadenia mozu byt aj pre bluetooth neviditelne a moze ich byt viac ako jedno. viem ze sa jedna o odpoved aku si neocakaval, ale tato odpoved je presne na toju otazku. nic presne. handsfree funguje s pocitacom? vzdialene ovladanie cez bluetooth? funguje bluetooth na tom pocitaci?
      • Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 14:26
        Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
        Co tak napisat aky druh telefonu, aky bluetooth, kto je poskytovatel sluzieb(orange, eurotel....) atd..... Tazko takto pomoct. A este je moznost hladat na www.google.com, toto sa casto riesi, alebo tu vo forach, pripadne vo forach na www.abclinuxu.cz
        • Re: Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 14:33
          peter golis   Návštevník
          no, nakolko mu vadi zejme rychlost na dialupe a cena za nelimitovany vysokorychlostny mobilny internet je viac ako vysoka tak sa asi jedna o cloveka co si moze zaplatit nastavenie aj s malou doprovodnou prednaskou. za tyzden je lugcon, urcite sa tam niekto najde co mu to nastavi. kto si chcete privyrobit?
          • Re: Re: Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 14:36
            Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
            Peto a ty ides na LugCon? Inak by som s tebou aj hodil rec (musel som sa premenovat, bo kvoli clankom, inak som bol menom transport). Btw to pripojenie skuste pozriet tu http://www.abclinuxu.cz/hardware/dir/145
      • Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 15:12
        Avatar pvajda Mandriva  Používateľ
        Telefon je SE K700i. Bluetooth v linuxoch funguje a s telefonom komunikuje, ale nemozem najst nastavenia modemu, no proste cokolvek spojene s pripojenim na internet cez bluetooth nic mi nedovoli dalsie nastavenia aj ked som ako root. Skusal som aj kblutooth.
        • Re: Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 17:21
          Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
          skus pozriet toto http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/98199 alebo exituje program gprs-easy-connect, ktory ti dokaze vygenerovat script na pripojenie pre urcity fon aj operatora, zevraj je velmi dobry a ma velmi slusnu databazu phonov
          • Re: Re: Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 17:25
            Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
            toto ti mozno bude viac platne, je tam aj cez bluetooth http://www.abclinuxu.cz/hardware/show/3775 experimentuj
            • Re: Re: Re: Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 17:32
              Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
              a este je mozne, ze bude treba vypnut routovanie do eth0 (ak mas aj sietovku) a tiez mozno zadat DNS servera do /etc/resolv.conf
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: BLUETOOTH help 06.11.2005 | 17:48
                Avatar Samuel Cengel <b>Archlinux</b>  Používateľ
                Dalsia moznost je pouzit program wvdial, ak bude fungovat s BT (neskusal som). Tu je ako sa konfiguruje http://support.real-time.com/linux/dialup/wvdial.html
    • Re: BLUETOOTH help 12.11.2005 | 02:20
      Avatar tomas9999 mandrakelinux 10.1  Používateľ
      Servas pvajda. Takze najskor si stiahni z netu programi ako su blue libs a blue utils.ZIADNE PATCHE(to je casta chyba)MUSIS BYT ROOT.najdi si subor rfcomm.conf,otvor ho a doisuj svoje udaje o telefone.-IP,meno atd.rfcomm nechaj na 0 linux si tak bude mysliet,ze je ma com0.restartuj ho vytvor si odkaz dev/modem- potom si uz len otvor KPPP a nastav rfcomm0.potom len daj odozvu modemu a ak sa ohlasi mose ist na net.Ak nahodou tobude pre teba tazke .mozes mi napisat e-mail alebo icq(cislo len e-mailom)