Problem s www po migracii

Sekcia: Konfigurácia 02.06.2021 | 12:56
Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

ahojte. migroval som meteo.sk na novy stroj. zial, stranka je pisana este pre PHP 5.4-5.6 , preto je na debiane 10 multiple php z repozitara Ondreja Suryho.

Hoci je vacsinou vsetko nastavene OK, i tak mam problem rozbehat cely system na pozadi korektne. najvacsou zahadou je, ze nieco zjavne cacheuje scripty. napriklad som rano o 9:15 ulozil opravy a zmeny, no i napriek tomu stranka stale pise o tych istych chybach ...

takze prva otazka znie: co este okrem opcache moze cacheovat subory?

    • RE: Problem s www po migracii 02.06.2021 | 13:13
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      • nemas aj APC zapnute?
      • html static cache (v appke)
      • cache na urovni web servera / proxy
      • cache ulozena v DB niekde

      - skus spravit strace na ten process co generuje webku, ze odkial nacita obsah

      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • RE: Problem s www po migracii 02.06.2021 | 15:04
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        caf Toms,

        - APC nie je ani nainstalovane - ten isty result vidia aj ludia, ktori to nacitaju prvykrat - /var/cache/apache2/mod_cache_disk/ bolo prazdne a DB cache som nenasiel ... to je este stare meteo z 2009ho ...

        • RE: Problem s www po migracii 03.06.2021 | 10:58
          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

          V prvom rade by som skusil curl-nut problemovu stranku priamo z toho serveru, aby si vedel vylucit problem s proxy cache. Ak sa aj z localhostu serveru nacita nacachovana verzia, tak bude problem v apache, pripadne priamo appke.

          Ak si dobre spominam, tak priamo v kode si necachoval nic co sa tyka PHP. Takze by som sa zameral na vrstvu apache<>php. na pouzite pluginy atd. Dost by pomohlo keby si pastol error.log z apachu, momentalne je na stranke iba 500ka, takze by to mohlo vrhnut trochu viac svetla na problem. 

          Pripadne mi napis, alebo zavolaj a skusim to pozriet.

          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
          • RE: Problem s www po migracii 03.06.2021 | 16:40
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

            no apache je vseobecne cudne nastaveny (ignoruje nastavenia niektore). opcache disabled, ine cacheovanie tam nie je.

            • RE: Problem s www po migracii 04.06.2021 | 15:38
              Avatar samalama   Návštevník

              - zacal by som s apachectl -M a phpinfo() a pozrel sa, ci tam nieco nie je ohladom cache

              - pokracoval by som jednoduchou statickou testovacou html strankou...

              - ... a php strankou

              ... no apache je vseobecne cudne nastaveny (ignoruje nastavenia niektore)...

              - naucil sa administrovat servery, alebo to aspon prenechal na niekoho, kto tomu rozumie...

              • RE: Problem s www po migracii 04.06.2021 | 15:59
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

                neuveris, celkom som to aj zvladal, ale ked riesis asi 5 veci naraz a nevenujes sa tej problematike nejaku dobu ... nuz, ale len som cakal, kedy prides zase podpichovat.

    • RE: Problem s www po migracii 02.06.2021 | 19:38
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja keď som prechádzal z PHP5 na 7 nemusel som prepísať jediný riadok, pretože už pár rokov dopredu bolo známe čo z PHP zmizne a podnes všetko maká.

      Nemáš náhodou nainštalovaný Varnish Cache, alebo nie je pred serverom nejaký proxy čo to kešuje?

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Problem s www po migracii 03.06.2021 | 16:41
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        caf, nie je tam praveze ani varnish. a no hej ... web sa pisal v 2008/2009 ...

    • RE: Problem s www po migracii 02.06.2021 | 19:54
      Avatar +debian+   Návštevník

      Preco nepouzijes webhosting, kde este PHP 5.4 podporuju?

      Hlavne sa menilo PHP, tak si sprav wraper pre 7.X/8.X. Z pohladu API sa len pri DB pridalo "i" v nazve a treba ratat descriptor.

      • RE: Problem s www po migracii 03.06.2021 | 16:41
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

        lebo je to pomerne velky web s velkym trafficom a kopou fce na pozadi, ktore na komercnom hostingu nebudem mat.

    • RE: Problem s www po migracii 03.06.2021 | 16:42
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      pozeram , ze sa z toho vyklulo Administratorske vlakno :D:D:D:D

    • RE: Problem s www po migracii 04.06.2021 | 15:07
      Avatar frodo   Návštevník

      Makaj makaj. Nemam si kde pozret pocasie.