GnuCash na podvojné účtovníctvo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.06.2021 | 20:19
Avatar tucniak158   Používateľ

Zdravím, je tu niekto kto používa GnuCash ako svoj účtovný program pre podvojne účtovníctvo vo firme? Viem, že je to dobrý program a dosť sa využíva v USA ale neviem ako je to u nás...

Vďaka :)

    • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 15.06.2021 | 06:24
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Môžeš vyskúšať ABRA Flexi na mesiac zdarma.

      Nikto sa nebude srať so zákonmi zadarmo. Účtovníctvo zdarma nebolo a nikdy nebude.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 15.06.2021 | 07:22
        Avatar smejdarna   Návštevník

        myslis ze by mal pouzit radsej uzavretu smejdarnu pred opensource? Divne ze existuje tolko inych veci zdarmo, aj ten linux co pouzivas. Cista schyza tvoje posty.

        • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 15.06.2021 | 08:30
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Sú veci čo fungujú ako open source, pretože nie sú závislé od zákonov a vlády a účtovníctvo medzi ne bohužiaľ nepatrí.

          Čo je na tom schýza? Tebe musí fakt niekto ubližovať.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 15.06.2021 | 09:45
          Avatar redhawk75   Používateľ

          no v pripade uctovnictva by si musel doprogramovat sk danovy system.

          • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 15.06.2021 | 09:57
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Ktorý sa zajtra zmení :)

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 16.06.2021 | 09:38
      Avatar easySolution   Návštevník

      firemne ucto postavene na GnuCash?

      uz si mal tu cest s kotrolormi z danoveho uradu?

      firma si nedokaze zarobit ani na poriadneho uctovnika a na poriadny software?

      firma si nedokaze zarobit ani na pripadny outsorcing uctovnictva a dani?

      ale ano stretol som kaskaderov co pouzivali na ucto excel.

    • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 18.06.2021 | 08:27
      Avatar tucniak158   Používateľ

      Mne nejde o to, ze je gnucash bezplatny... Chcem aby sa pouzivalo co najviac slobodneho softveru, zas ale chapem, ze proste program na uctovnictvo treba pravidelne udrziavat a aktualizovat a to nikto nebude robit zadarmo...

      Bolo by naozaj skvele keby takto viacere firmy (ja tiez :D) podporovali nejaky podobny projekt ako gnucash a mali by sme moznost pouzivat dokonca aj na uctovnictvo slobodny softver :)

      • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 18.06.2021 | 10:38
        Avatar redhawk75   Používateľ

        flexibee bol zdarma. pisal som o nom 19.9.2016 na linux mint cz.

        fungoval mi na tom eshop + firma 

        inak stale funguje online zdarma keepi

    • RE: GnuCash na podvojné účtovníctvo 10.08.2021 | 14:53
      Avatar Koli Gentoo  Používateľ

      Ja som to pouzival niekolko rokov, ale uz si nestiham robit ucto sam tak som to dal firme a ti maju iny software. Mal som to ulozene v SQL databaze a na vykazy som si spravil zopar SQL skriptov, ktore mi natiahli co som potreboval do tabulky v MySQL workbench odkial sa to dalo exportnut do OpenOffice tabulky. Prepojenie na SQL priamo z OpenOffice chodilo biedne, takze som to takto "manualne" preklapal. Vyhodou bolo, ze som tam mal vlastne vsetky obdobia pohromade a za dane obdobie to pocital len filter. Cize som si vedel pekne pozerat rozne casove obdobia nie nutne naviazane na kalendarny rok. Teraz uz GnuCash pouzivam len na domace ucto.