Online konferencia LinuxOS 2021

Sekcia: Komunita 17.06.2021 | 14:04
Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

Super pokec v utorok len vo dvojke z Richardom, mno v stredu sme sa stretli šiesti a bolo veselo :)

Fotky 1 a 2 Takže zúčastnili sa: Vxmery, Richard, LUcoRP, Livan, Distefano, Bedňa.

Hlasovalo sa o zavedení povinnej registrácie, nie na očkovanie, ale na kecanie vo fóre a nikto nebol proti.

Trochu diskusie o automatických linkách, AI, Covide, Americkom futbale, Putinofiloch, politike a LOS. No a ešte sme sa bavili o tom ako často to budeme opakovať. Predbežne sme sa dohodli, že raz za mesiac.

Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 14:51
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      teší ma že sa to bude opakovať lebo ani tentokrát som to nestihol (aj keď tentoraz len pre moju zábudlivosť)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 17:31
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ja si dávam pripomienky v mobile, dosť to pomáha :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 16:13
      Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

      Pretoze sa mi na chalupe nedarilo moj system rozbehat /vsetkych som videl a pocul, oni nic/, tak som sa vcera prihlasil mobilom. Na jednom obrazku od bednu sa chvastam prave napecenym chlebikom z dom.pekarnicky.

      Co sa tyka povinnej registracie, bol som jednoznacne za, kvoli blbom, ktori sa anonymne /alebo poloanonymne prihlasovali a casto len provokovali/ sa uz odtial stiahlo dost ludi, na skodu nas vsetkych. Takto bude mozne stvacov a nevychovancov, aj ked niektori boli casto aj odborne na vyske, odstavit na par tyzdnov, podla zvazenia adminov. Bude to ich pravomoc a smitec. Mna uplne dorazil exot, ktory zacal predcverom s bednom a Richardom chatovat pod mojim nickom, ze neide mu zvuk a obraz. Za nieco sa asi hanbil, alebo bol len zbabely vyjadrit svoj vlastny nazor pod svojim menom, neviem, je to jeho problem, ktory by uz ale mal aktivne riesit.

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 19:18
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        jediná škoda povinnej registrácie je že už nebude prispievať samalama, čo mi naozaj bude chýbať

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 19:31
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Musím s chalanmi súhlasiť a po rokoch dementismu čo tu Samalama & Co predvádzal, je mi už úplne jedno čo vie. Ako povedal Linus, radšej má nerda ako arogantného geeka.

          Rád sa učím od ľudí čo už niečo v živote dokázali.

          Samozrejme sa môže regnúť a vytvárať homorný a hodnotný obsah.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 12:31
        Avatar samalama   Návštevník
    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 17:30
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Kua, zas som jedného zbudol LUcoRP, alias Pištík :) Sorry, zas :)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 19:19
      Avatar redhawk75   Používateľ

      tak dufam ze aj nejaky kontent zacnete vytvarat. okrem fora sa tu nic nedeje

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 19:26
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Jak budete, hádam budeme :)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 08:00
          Avatar redhawk75   Používateľ

          Jak budete, hádam budeme :)

          ja som ochotny max. nejaku spravu. inak nikde inde nemienim prispievat.

          ja chcem len citat. pisem si u seba

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 20:37
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Tak toto ma zaujíma. A čo presne si predstavuješ, že sa tu má diať? Sú tu články, informácie o novinkách, zaujímavostiach a akciách. Odpovede na otázky a riešenie problémov. Čoho sa Ti tu nedostáva, čo inde majú?

        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 20:50
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Čo majú, Lem platených chujkov čo stokrát skopírujú to isté z iných portálov. To je pre mňa nulová hodnota.

          Ja píšem len o tom čo mňa sebecky zaujíma a v tom sme jedinečný, Nenájdeš tu skopírovanú správičku.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 07:59
          Avatar redhawk75   Používateľ

          no malo clankov.

          posledny co ma zaujal bol o audio a teraz to nahravanie plochy v ffmpg.

          Inak nic, ok sem tam novinka vacsinou ju ale vidim tak 1--3 dni vopred. inde.

          No chybaju mi tu veci ktore chybaju aj inde. Napr. kedysi bolo viac zaujimavych clankov aj na abc.

          • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 09:48
            Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

            No tak áno. S počtom článkov je problém. Bohužiaľ tu nieje nik podobný Satapouchovi, ktorý v minulosti, než ho niektorí trolovia znechutili, na linux-mint-czech chrlil články pomaly obdeň. Zopár autorov sa tu nájde, avšak je ich málo. S tým sa však asi nedá nič robiť. Proste ľudí, ktorí sú ochotní zadarmo písať články a potom zniesť prípadnú zdrvujúcu kritiku je obmedzené množstvo. Každý len čaká, kedy niekto niečo zaujímavé napíše ale sami neprispejú. Taká je bohužiaľ dnes doba.

            • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 10:23
              Avatar redhawk75   Používateľ

              tak ano  Libor bol extrem. ale zase na lm czsk sme dvaja za 1,5 roka vyprodukovali 600 clankov (mojich je necelych 100

              pokial ma niektori tam nerozculili.

              tak autorov by bolo, ale niektori, vratane mna, tu publikovat nechcu....

               

              • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 11:00
                Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

                Mňa tu drží hlavne komunita.

                tak autorov by bolo, ale niektori, vratane mna, tu publikovat nechcu....

                Jasne tak píšeš na web kde chodíš len ty a nepindáš si na to. Red mám ťa rád, ale už s tým humorom brzdi :-)

                Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 16:02
                Avatar samalama   Návštevník

                sorry, ale pokial si tam pisal take clanky ako na tvojom webe...

                presiel som si ich niekolko z rozneho casoveho obdobia a nic. bud len nejake blaboly (Bezpečnosť a anonymita na internete), alebo somariny typu rozbehat distribuciu x na y rokov starom srote...

                a hlavne je to necitatelne, kedze tam nie su ziadne odstavce ani ine logicke rozdelenie...

                • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 19.06.2021 | 01:02
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Ajaj, názorná ukážka potreby registrácie,,,

                • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 19.06.2021 | 01:07
                  Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                  Mne skôr vadí že na svojom blogu má práveže učesané príspevky a tu je problém (alebo lenivosť) pridať správu s diakritikou,,,

              • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 22.06.2021 | 13:13
                Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                A ak sa smiem opýtať, aký je dôvod tej neochoty publikovať? Azda kritika od diskutujúcich?

            • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 11:25
              Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

              Bývavali časy keď som písal viacej, aj na abclinuxu, ale v poslednej dobe mi tam troling moc vadí (napriek tomu, že si nepamätám priamo útok na mňa, ale pod inak kvalitnými blogmi mi to jednoducho vadilo)

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 21:51
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Noo páni v najlepších rokoch, žiadny dorast ako pozerám :-)

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 21:53
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

      Ale spoznal by som len Braňa ktorý tam nie je a Mária, k ostatným neviem priradiť mená.

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 09:04
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Ja som ich všetkých spoznal v Nitre, tak sa tam choď niekedy pozrieť :-)

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 17.06.2021 | 23:11
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ

      hoďte mi info keď niečo bude na FB, ak to bude možné tak rád prídem :)

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 07:48
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Netreba žiť full-Stallman, ale presda len, FB je prisilná káva...

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 01:05
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      a vxmery nic?

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 07:47
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        bol v stredu

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 15:12
      Avatar Štyridsiatka   Návštevník

      Páni, no ja neviem. Ale vždy sa smejem, keď sa ozve záhradkár. Nie je to troll? Ináč tá distro turistika, čo tu niektorí predvádzate je podľa mňa na návštevu pána v bielom. Prosím vás, koľko máte rokov? Ja mám 40 a takéto veci ma prešli v mojich 30. Ja potrebujem stabilný systém a mám ho. Radšej sa venujem prospešnejším veciam než po večeroch odlaďovať (za niekoho iného) distrá. Nehľadáte náhodou svätý grál?

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 15:51
        Avatar samalama   Návštevník

        ked oni nic ine nevedia...

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 16:20
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        každý má svoje hobby, niekto distro turistiku (tiež tomu nie úplne rozumiem, ake každý nech si robí čo ho baví)

        už som to tu viac krát písal, pre mňa je OS sluha nie hračka, má fungovať nie potrebovať starostlivosť, ale to je tiež skôr osobný postoj

        mne skôr vadí ak sa namiesto riešenia problému hned odporučí reinstalacia alebo ine distro

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 16:30
          Avatar samalama   Návštevník

          ... mne skôr vadí ak sa namiesto riešenia problému hned odporučí reinstalacia alebo ine distro...

          ale to je prave pricina aj dosledok. pouzivaju kadejake one-man-show distribucie, ktore su este k tomu prerabky prerabiek (debian -> ubuntu -> xyz), pridavaju si kadejake 3rd party repozitare a sw, ale hlavne nevedia so systemom poriadne robit na nizsej urovni a vsetko si potom rozbijaju...

          a tiez vobec nechapem tej turistike. mne pridem, ako keby vlastne ani nevedeli pc na nieco pouzit, tak si to stale preinstaluvavaju na kadejaku somarinu, co sa mihne na nete...

          • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 18.06.2021 | 18:56
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Takto, máte pravdu a nemáte pravdu, záleží kto a ako robí distro turistiku. Je rozdiel si rozbíjať zakaždým hlavný pracovný komp každým druhým distrom lebo je nové a nadávať čo všetko funguje a nefunguje (to máš samalama pravdu) a skúšať distro, ktoré zaujalo nejakou pridanou hodnotou (lepšia podpora hardware, vlastné gui, programový výber) napr. len z kľúča alebo na vyhradenej partícii. Skúšaním sa človek učí nové veci, ja viem že je napr. jadro a desktop v podstate rovnaký v každom obdobnom distre, ale ak je tam nejaká pridaná hodnota prečo by také distro nestálo za vyskúšanie? Takže pre mňa je optimálne riešenie mať vyladený hlavný komp a ak sa človek nudí a nájde niečo zaujímavé tak prečo neskúšať aj iné, netreba byť zase prehnane konzervatívny a svet Linuxu je pestrý. Ale musím súhlasiť aj s tým, že nie je to pre každého a nejaké tupelo to môže považovať dokonca za diagnózu,,,

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 19.06.2021 | 08:55
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Mirec dnes ráno nasadil povinnú registráciu.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 19.06.2021 | 13:08
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Konečne,,,

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 19.06.2021 | 15:44
        Avatar redhawk75   Používateľ

        super

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 21.06.2021 | 18:12
      Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

      Prečo sa rozhodlo a aplikovalo zrušenie možnosti pre používateľov môcť priamo anonymne pridávať komentáre a vytvárať nové témy?

      človek z Prešovského kraja
      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 21.06.2021 | 19:28
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        lebo správcovia portálu sa tak rozhodli

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 21.06.2021 | 19:28
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Jednoducha odpoved - pretoze na slusne vedenych forach je to samozrejmost a standard. Naviac, ako neprihlaseny nedokazes vymysliet a vypotit zo seba nic lepsie, krajsie a mudrejsie, ako ked sa prihlasis. Funguje to sice aj naopak a preto plati prax a standard pre slusne vedene a riadene fora. Ked nieco chcem, najprv sa prihlasim a nehanbim sa za svoj nazor, nefalsovany, jedinecny nick a meno.

      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 21.06.2021 | 20:23
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Pretože prílišná sloboda, tak, ako ju chápali niektorí jedinci, viedla k anarchii. Predsa len aj keď nutnosť registrácie nezabráni niektorým jedincom vkladať nevhodné príspevky, tak ich alespoň čiastočne obmedzí pre prospech ostatných.

        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 21.06.2021 | 20:34
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          a admin ho elegantne da na lad vychladnut, na kratsiu alebo dlhsiu dobu.

          • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 22.06.2021 | 07:00
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            A toho Surnyho mozete dat dole hned. Jeho heslo na konci prispevku dokonca prekracuje aj zakon.

            • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 22.06.2021 | 07:46
              Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

              Fakt vazne, za hanobenie .... a naslednu akceptaciu je paragraf aj pre bednu a dalsich.

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 22.06.2021 | 10:32
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor

      ja len dodam, ze som si dotycneho pomylil s jednym vyvojarom. tento nim ale nebol.

    • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 29.06.2021 | 18:58
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Zajtra, 30. júna o 18hodine roku 2021 si prídite pokecať kto chcete.

      Hlavná téma, na čo sa budeme sústrediť s LOS.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 30.06.2021 | 08:38
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        vcera sa zrejme nikto neprihlasil, ani mne to nevydalo, tak to skusim dnes. Dovi.

        • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 30.06.2021 | 12:01
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Včera bolo moc teplo :-)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 30.06.2021 | 12:11
            Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

            ja dnes tiež môžem, už len musím nájsť mikrofón

            Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 30.06.2021 | 14:43
            Avatar redhawk75   Používateľ

            dnes je streda, vecer sa maju robit ine veci :D

            osobne sa vrhnem na Zaklinaca po 2 rokoch

            • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 30.06.2021 | 15:16
              Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

              knihy ? hry ? serial ?

              Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
              • RE: Online konferncia LinuxOS 2021 30.06.2021 | 16:06
                Avatar redhawk75   Používateľ

                hru, 1. diel 

                serial sa mi nepacil. knihy detto do Vez vlastovky.

                Uz sa mi zdalo ze nadstavuje kasu.

    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 01.07.2021 | 14:02
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      A jeden vtip na štvrtok. Kto uhádne autora, môže si kúpiť pivo. Áno bol tam.

      • 1) uplne neprofesionalne - toto nie je konferencia, len online stretnutie (konferencia ma vopred program, formalny uvod, zaver, sprievodcu) ... nehovoriac o linku na tento meeting
      • 3) vytvorit stranku o stetnutiech ako novy typ na stranku ku blogom, clankom, fore ... mat teraz v diskusie je to neprehladne a trosku kamuflovane pre neznaleho ...
      • 4) maju kompetentny linuxos.sk vyziu, ci ju hladaju
      • 5) v oficialnom oznameni pouzivat plne nazvy, nie skratky (narazka na LOS)
      • 6) nebyt nelen egoisticky, ale trebars 10% energie venovat investicii do novej generacie (vid. ze naj clanku su tie take no jednoduche - prikazy v linuxe, hry)
      • 7) vedenie by mohlo vytvarat "new of year"
      • 8) hm, vidiac fotku päťky 40+, mlady asi k tomu necuchnu
      • 9) Bedna, ak si nevazis ludi, tak si nebudu ani vazit Teba resp. portal (nemusis vsetkemu rozumiet, ale ked nerozumies, tak neutoc na druhych; nevyvybijaj si zlost na ludoch)
      • 10) Mlcat je niekedy zlato. Kto ma blbe reci, sam prestane, ked zisti ze je viac menej prehladany. A ne este provokovat.
      • 11) https://linuxos.sk/blog/dusan_krehel/detail/moj-pohlad-na-linuxossk/
      • - dodnes som serioznu odpoved nedostal od portal spravcov (a do som pisal slusne) ... ok, mozne jedine sa vyjadrilo ku cookies baneru
          ------------------------------------------------------------------------------------------------
          Hľadá sa súdny znalec, psychiater aby nám to vysvetlil.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 01.07.2021 | 14:16
        Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

        pre nezainteresovaných len doplním že Kreheľ alias debilian sa prihlásil (samozrejme bez videa a audia) a hento vložil do chatu stým že po odpoveď si príde o hodinu a hneď sa odhlásil

        všetkých nás pobavil a keď sa pokúsil prihlásiť o hodinu rovno bol vykopnutý

        ja som to skúšal dať aj do google translatora ale nie je tam možnosť zvoliť ako jazyk "mentálne postihnutý" ani "s koliečkom navyše" tak som to vzdal

        Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 08:20
          Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

          Nemam skusenosti s jednotlivymi psychofazami ludi, ale styl pisania, odvrknutia na dobre mienene rady, sustavne asertivny a arogantny sposob jeho komunikacie mi nasepkava, ze aj tck patri k tejto skupinke roztrojenej mysle, ku ktorej sa netreba ani vyjadrovat resp. ani jej odpovedat. Staci mazat, ked je to uz zu viel, alebo nasadit ban a jeho nove nicky pred schvalenim podrobit analyze. Bud sa prisposobi tunajsej svorke, aj so sivymi vlkmi, alebo si najde inu.

          • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 09:04
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

            Úplný súhlas, ja som už rezignoval nad ním,,,

            • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 10:07
              Avatar redhawk75   Používateľ

              tak uvidime ako to bude dalej, ja som pomaly rezignoval nad LOS, vdaka tym exotom.

              • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 10:56
                Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

                Citácia "ja som pomaly rezignoval nad LOS, vdaka tym exotom". Bolo by škoda s vaničkou vyliať aj dieťa. Tým dieťa myslím LinuxOS.

                • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 11:40
                  Avatar redhawk75   Používateľ

                  suhlasim, ale okrem komentovania a niecoho na fore tu nemienim nic robit, teda ak mi neprdne v bedne a neurobim to ako na redite a lm fore a vyprdnem sa na to, 

                  • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 12:01
                    Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

                    Len tak ma napadlo, ako funguje IRC, tam nevieme mať nejaký kanál? Prípadne nejaký iný obdobný kecálek? Predtým som používal Jabbera ale začalo mi naň chodiť plno spamu tak som ho zrušil. Priznávam sa že kvôli známym používam len Messenger a WhatsApp.

                    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 12:26
                      Avatar redhawk75   Používateľ

                      myslim ze irc ide na kernelultras, 

                      Ja som zabil vsetky mesengery okrem polovicku a svokra na hangouts a zvysok do prcic. Taktiez twitch, mastodont, telegram. Prave uvazujem, po najnovsich zmenach kde uz novinky nie su podla casu ale podla ich algoritmu, zrusit aj twitter

                      Linked in mozno casom tiez.

                      Uz toho bolo moc.

                    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 12:50
                      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

                      neviem či by to bolo akokoľvek prínosné, na fórum pribudnú 3 komentáre denne a so všetkými 10 ľuďmi čo by boli na tom kecálku si môžme vymeniť tel. čísla založiť skupinu v SIGNALe ;-)

                      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 20.07.2021 | 20:59
        Avatar Dušan Kreheľ Debian  Používateľ

        Pani, to ste nevideli ešte niekoho poznámky?

        človek z Prešovského kraja
    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 14:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      30. júna 2021 v stredu, sa zúčastnili Richard, Lucorp, Livan, Distefano, Braňo, Bedňa + humorné vystúpenie od Dušana K.

      Vyriešili sme kulové, ale pokecali sme si :-)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 14:54
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Ja si už musím konečne kúpiť webku, potom sa pridám. Mám v zozname takýto základ :-)

        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 16:02
          Avatar Richard Antix  Používateľ

          Hm, full hd môže odhaliť i neželané detaily. :)

          (To keď rodičia začali pozerať HD vysielanie, naraz sa im zdali všetci nejakí zostarnutí :) )

        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 19:12
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          alza mala asi 2 tyzdne doazdu akciu na tuto kameru https://www.alza.sk/c-tech-cam-11fhd-d6252752.htm

          mali ju za 15 ci 16 eur

          tak som ju kupil cestou domov z práce, ja som spokojný

          nech sa zvysok osadenstva vyjadri ako dobre ma videli a poculi kedze som ju používal aj na poslednom stretnutí

          aj ked free jitsi meet limituje rozlisenie na max 420p myslím (alebo tak nejak)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 20:15
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
            nech sa zvysok osadenstva vyjadri ako dobre ma videli a poculi kedze som ju používal aj na poslednom stretnutí

            Podľa mňa úplne v pohode.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 20:14
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          No fajn, ďalší do partie na kecanie :-)

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 02.07.2021 | 16:02
        Avatar Richard Antix  Používateľ

        Vxmery mal pravdu, ak navrhoval stanoviť nejaké témy, čo však nie je zárukou, že sa diskusia neuberie iným smerom. ☺

    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 19.07.2021 | 21:46
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Príde mi ako najvhodnejší termín na opakovanie Pokecu/Konferencie raz za cca tri týždne na https://meet.jit.si/linuxos.sk.

      Ako stanovil Vxmery, mali by sme si vždy vymedziť nejaké témy.

      Takže najbližšie témy na 21.7. (streda) 2021 o 18:00 hodine budú:

      1. Prečo používam (nejaké) WM/DE a ako mi zlepšuje život. Aké tam mám vychytávky a prečo je najlepšie na svete.
      2. Na chvíľu by som sa zastavil pri softvérových správcoch siete, či niekto používa nejakého iného ako má "by default" pre distro a prečo.
      3. Niečo zaujímavé zo sveta IT s čím sa niekto v poslednej dobe stretol a mali by sme o tom vedieť. (softvér, distro ...)
      4. Pokec o tom, keď je dnes všetko v nejakom druhe kontajnerov, či má ešte niekto dôvod riešiť Debian vs Arch a podobne aby mal najnovší softvér, alebo to už za to nestojí.
      5. Či by bolo zaujímavé, keby sa nejaké stretká vysielali online aka KyberKatovna atď.. Prípadne či si spravíme vlastný Jitsi, BigBlueButton server.
      6. Volná zábava.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 20.07.2021 | 17:56
        Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor

        pridal som aj do spraviciek a kalendara, nech sa to tu nestrati.

        git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 22.07.2021 | 13:09
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

        Včera sa na Konfe ukázali dvaja noví členovia na pokec, teda nie nový z LinuxOS. Kokrétne to boli Mirek Biňas a Patrik.

        Celková zostava bola: Richard, Mirek Biňas, Patrik, Distefano, Bedňa.

        1. Gnome, IceWM, Xfce a asi som zbudol, čo tam padlo. Nejaký pokec o klávesových skratkách.
        2. Okrem mňa to nikto nerieši :-).
        3. Spomínal sa prehliadač ala Lisp - Emacs, Feed na Githube, prototyp NVidie s ARMom, fake Apple hodinky za 25€ ...
        4. Všetci boli len Debian like, čiže toto sme ani nepreberali
        5. Toto sme preberali len s Patrikom, tak sa uvidí.

        Končili sme za desať minút polnoc.

        Inak klasické témy typu, slovenské aplikácie, mladí Slováci a open source. Vyučovanie programátorov a všetko okolo toho. Strojarina, výroba plošných spojov, umelá inteligencia, fašisti, maďarská politická scéna. Bolo to pestré.

        Dík moc všetkým za super pokec. Nabudúce asi spravíme Konfu double. Čiže nejak si pripravíme témy a potom možno nejaký podcast :-)

        Chýbalo nám právne oddelenie LOS, mno nič požiadavku Braňovi pošlem majlom.

        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 22.07.2021 | 15:17
          Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

          Včera som mal návštevu, tak som sa nezúčastnil. Keby som však vedel, že ste boli až skoro do polnoci, tak by som sa okolo 21:30 pripojil. Nečakal som až takú výdrž.

          • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 22.07.2021 | 15:47
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Pred desiatou sme ešte neskončili ani raz :-)

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 26.07.2021 | 11:27
          Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

          ja som bol na okraji civilizacie (ledva signál) trochu oddychovať, takže som sa zúčastniť nemohol ale požidavku som už vyriešil ;-)

          Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
          • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 26.07.2021 | 11:41
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Dík moc, je na teba spoľah.

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 30.07.2021 | 21:20
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Tak ma napadlo, že by som https://meet.jit.si/linuxos.sk zapol každú stredu o 18:00 hodine a ak má niekto niečo na srdci, tak si môžeme pokecať. Proste čiste na pokec mimo to že by sme organizovali nejaký program.

      Napadlo ma to aj popri tom, že by si tu mohol každý vybrať nejaký deň a hodinu, keď má čas. Napr. Pali tu spomínal víkend, že by mu to vyhovovalo. Zatiaľ doma nemám webku, (záhadne sa mi stratila) ale môžem sa pripojiť zvukom.

      Ak máte záujem, tak kľudne napíšte. Nie je ani pravda, že sme len "old club" čo neprijíma mladých, tomu som sa nikdy nebránil, skôr naopak.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 31.07.2021 | 07:35
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Dobre, a v stredu 11.8. sa mozeme prihlasit aj z Trafacky, o siestej sme tam este vacsina. Aspon s kratkou informaciou, ze co sme dovtedy preberali a poriesili.

        • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 04.08.2021 | 16:00
          Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

          Tak o 18:00 čakám, že v Nitre spadne internet, teda minimálne v Trafačke :-) Budem sa tešiť.

          Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 04.08.2021 | 18:05
            Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

            Debilianko nám to blokuje, prídite sem https://meet.jit.si/kernelultras.sk

            Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
          • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 04.08.2021 | 18:16
            Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

            Ale v Nitre je len 4.augusta, ako pisem vyssie, v Trafacke sa zideme az 11.8.

    • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 04.08.2021 | 22:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Zas super pokec. Mno Debilianko zas exceloval, najskôr ukradol kanál na Jitsi, potom emuloval Reda, aby s nami ostal na pokeci. Potom sa snažil urobiť multichat on/oni proti proti nám. Potom jeho uchylná prektika o smrti celej mojej rodine ... proste mu dnes zaz išlo. Jako nechcel by som žiť v jeho hlave. Potrebovali by sme psychológa do partie aby nám to objasnil. Je tu niekto z brandže?

      Okrem tejto malej mušky a uniknutých rozhovorov, to bolo moc super. Ďalší týždeň budem bez kamery a čakám na Debilianka aby sme mali o zábavu postarané.

      Rozhodne sa pripravuje lepšie ako my.

      Preberalo sa toľko tém, že z toho nejde spraviť ani výcuc, možno ho spraví Debilian :-)

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 05.08.2021 | 09:06
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Tak to ste mali celkom "fajn" pokec, vdaka spratkovi, ktory ked sa rozbesni, aj hryzie. Preto nie je nad stretnutie a debatu tvarou v tvar. Keby som sa ja takto spraval v Trafacke, tak v lepsom pripade panstvo z mojej spolocnosti odide a v horsom ma kopnu do zadku a vykazu ma z lokalu.

        No, dovtedy bude provokovat, pokial ho niekto sikovnejsi nevypatra a potom - rozbije mu klapacku.

      • RE: Online konferencia LinuxOS 2021 05.08.2021 | 09:18
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor

        Heh tak ste mali veselo, kedy sa ja dostanem k tej webke, stále riešim iné veci,,,