sietovka SIS900 chyba pri zavadzani GENTOO

Sekcia: Hardware a Drivery 10.11.2005 | 19:28
Avatar xpfighter GENTOO  Používateľ
Zdar vsetkym odbornikom, kupil som si novy NTB a vyskytol sa mi hned po instalacii GENTOO linuxu problem so sietovkou, pocas instalacie z LIFE CD sietovka funguje spravne, je detekovana s IRQ=19 a DMA=1800... Po dokonceni istalacie a spusteni linuxu ho ako modul detekuje s IRQ=3 a vobec nefunguje, nepomohol ani nastaveny parameter OPTIONS SIS900 IRQ=19 ani manualne zavadzanie modulu prikazom # modprobe sis900 -o irq=19 rovnako ho zaviedlo s IRQ=3, nepomohla ani prekompilacia jadra aby sa sietovka zavadzala nie ako modul ale integrovana v jadre. V distro Mandrake ide v poho. Fakt neviem v com je problem. Dikes.
    • Re: sietovka SIS900 chyba pri zavadzani GENTOO 06.11.2005 | 22:42
      peter golis   Návštevník
      co takto pouzit jadro aj s modulmi z daneho liVe cd? a pozriet si konfig daneho jadra... a samozrekme porovnat s tym svojim.
      • Re: Re: sietovka SIS900 chyba pri zavadzani GENTOO 07.11.2005 | 12:14
        xpfighter   Návštevník
        no to by mohlo pomoct, skusim ulozit konfig jadra z life cd a pouzit ho pri kompilacii mojho. alebo hlavne pozriet rozdieli. Ale stale nechapem preco prideluje najblizsie prerusenie ktore je volne ked by to malo fungovat spravne. ( Na tom NTB nemam seriove porty, preto to suplo aj irq=3 ), co sa tyka konfigu mojho tak ja som to gentoo instaloval v duchu toho navodu na tejto stranke ziadne zmeny v menuconfig kernela som ani nerobil. Zaujimal by ma nejaky jednoduchy sposob instalacie jadra 2.16.13 gentoo r5, skusal som to ale po nabehnuti jadra nemohlo najst root ... asi som spravil niekde chybu pri kompilacii.
        • Re: Re: Re: sietovka SIS900 chyba pri zavadzani GE 07.11.2005 | 15:12
          peter golis   Návštevník
          problem s prerusenim mohol byt sposobeny vynechanim apic (irq routing table) alebo nejakeho rozsirenia co je specificke pre dany HW. ak chce clovek pouzit standardne predkompilovane jadro, tak musi definovat parameter root. ci uz ako parameter v lilo/grub alebo cez (ak si spominam) program rdev. config by mal byt potom pristupny ako /proc/config.gz
          • Re: Re: Re: Re: sietovka SIS900 chyba pri zavadzan 09.11.2005 | 09:06
            Avatar xpfighter GENTOO  Používateľ
            Neviem stale sa k tomu nemozem dopracovat, budem musiet pockat na gentoo live cd s novym jadrom :(
            • Re: Re: Re: Re: Re: sietovka SIS900 chyba pri zava 09.11.2005 | 14:06
              peter golis   Návštevník
              k comu? skopirovat jadro a moduly z cdcka? alebo rozbalit /proc/config.gz do /usr/src/linux/.config (aj so zalohovanim stareho konfigu)?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: sietovka SIS900 chyba pri 10.11.2005 | 14:10
                Avatar xpfighter GENTOO  Používateľ
                no s jadrom v linuxe toho moc neviem narobit, zaujimal som sa pretym len o tcp/ip, bol by som rad ak by si mi stym pomohol, na opratku mozem pomoct s PHP, MySQl ci photoshopom, robim webstranky
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: sietovka SIS900 chyba 10.11.2005 | 19:28
                  peter golis   Návštevník
                  konfig: nabootovat z toho cdcka, napisat ls -l /proc/conf* a ak tam je, tak staci pripojit suborovy system a nahrat ho. jadro sa da podobne, len ho treba najst na tom cd a moduly tiez. a to staci potom nahrat do /boot a do /lib/modules.