Registrátor domén

Sekcia: Ostatné 26.08.2021 | 11:58
Avatar jkic   Používateľ

Ahoj, chcem si kúpiť doménu. V jednej diskusii som si všimol, že niekto kritizoval slovenských poskytovateľov domén za to, že nemajú nejaké oprávnenia alebo niečo podobné. Bol to asi nejaký článok ktorý už neviem nájsť. Doménu chcem hostovať na vlastnom raspberri pi cez yunohost. Akého poskytovateľa si mám vybrať?

    • RE: Registrátor domén 26.08.2021 | 12:35
      Avatar Branislav Poldauf Manjaro, Debian stable  Používateľ

      toto neber ako radu ale len ako môj názor - za mňa si vyber najlacnejšieho

      osobne mám WEDOS lebo predávali .eu domenu za 10€ na 10 rokov

      ich webrozhranie pre manažment je neprehľadné a komplikované ale nastavoval som ho raz

      ak sú všetci rovnako na tom cenovo vybral by som si niekoho veľkého kvôli prípadnej potrebe podpory (a je aj menšia šanca že zanikne/skrachuje)

      Linux: the operating system with a CLUE... Command Line User Environment
    • RE: Registrátor domén 26.08.2021 | 17:51
      Avatar lime Debian 3, Red Hat 6, Fedora Core 3  Používateľ

      Ja by som si vybral takeho, ktory maj aj DNS parking, primar mas u seba a sekundar u registratora a cez AXFR robis transfer.

      Prejdite z modrej obrazovky k linuxu :))
    • RE: Registrátor domén 26.08.2021 | 22:54
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor

      Ja používam GoDaddy. Mám aj jednu slovenskú doménu, ale slovenská TLD bola podvodom ukradnutá, čím sa radíme medzi krajiny tretieho sveta.

      Dnes už by som podvodníkov nepodporoval, mno mám ju už roky, tak si ju držím.

      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • RE: Registrátor domén 30.08.2021 | 07:03
      Avatar TcK   Používateľ

      Ja mam tiež už asi 6 rokov wedos možno aj viac. spokojnosť... ale maš plno možností aj websuport alebo endora je ich kopec...

      Tešilo ma. Zbohom
    • RE: Registrátor domén 30.08.2021 | 11:29
      Avatar jkic   Používateľ

      Už mám účet na endore tak ostanem tam. Ďakujem za odpovede.