java velkost pamäte

Sekcia: Konfigurácia 12.10.2021 | 15:31
Avatar Balin50 Debian  Používateľ

ahojte narazil som na problém nastavenia pamäte SW na výrobu máp má nastavenie self.JAVAMEM = '-Xmx4g' keď to tak nechám tak sa program zastaví a hlási chybu pri Xmx2g je zase málo pamäte a väčšie štáty nevygenerujem Pri tom mám 16GM ram Dá sa to dá v Debiane 10 nastaviť? ďakujem

    • RE: java velkost pamäte 12.10.2021 | 20:08
      Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

      Xmx je nastavenie maximalnej velkosti heapu. Neviem aku hlasku ti to hlasi pri tych 4g. Neskusal si nastavit este viacej pamate? A na konkretne na akej jave to bezi ?

    • RE: java velkost pamäte 13.10.2021 | 08:51
      Avatar Balin50 Debian  Používateľ

      openjdk version "11.0.12" 2021-07-20 OpenJDK Runtime Environment (build 11.0.12+7-post-Debian-2deb10u1)

      inštalované príkazom sudo apt install default-jre -y

      program je od autora nastavený na: self.JAVAMEM = '-Xmx4g' # Maximalni velikost RAM, kterou lze pouzit

      chyba: [ERROR] java -Xmx4g -jar ./mkgmap-r4807/mkgmap.jar -c ./garmin-style/mkgmap-settings.conf --bounds=bounds/ --precomp-sea=sea/sea/ --dem=hgt/VIEW3/ --max-jobs=2 --mapname="72150001" --overview-mapnumber="72150000" --family-id="7215" --description="Slovensko_OSM" --family-name="Slovensko_OSM" --series-name="Slovensko_OSM" --area-name="Slovensko_OSM" --country-name="Slovensko_OSM" --country-abbr="SK" --region-name="Slovensko_OSM" --region-abbr="SK" --product-version=101 --output-dir=maps/SK_OSM --dem-poly=polygons/SK.poly --license-file=temp/license.txt --code-page=1250 pbf/SK-SPLITTED/*.osm.pbf pbf/SK-SPLITTED-SRTM/*.osm.pbf ./garmin-style/style.txt vratil 1 (ocekavana 0)

      skúšal som aj Xmx6g a viac ale je to rovnaké. pri nastavení na Xmx2g program funguje al=e iba pri malých územných celkoch.Väčšinu štátov urobím ale pri veľkých ako je Nemecko a Francúzsko je už problém.

      Francúzsko mám zaznamenané. Mapy z geofabrik.de sa stiahnú, tak isto polygony a výškové údaje. Následne sa vytvorí . Následne ich program spojí a vytvorí 165 súborov o veľkosti 1.2GB čo som vysledoval tak sapri každom kroku vytvorí VM o veľkosti 2GB, pi niektorých krokoch je to na tesno a ostáva voľných do 20MB Zaťaženosť procesora sa pohybuje okolo 85%

      Následne sa spúšťa posledný krok: [RUN] java -Xmx2g -jar ./mkgmap-r4807/mkgmap.jar -c ./garmin-style/mkgmap-settings.conf --bounds=bounds/ --precomp-sea=sea/sea/ --dem=hgt/VIEW3/ --max-jobs=4 --mapname="70800001" --overview-mapnumber="70800000" --family-id="7080" --description="Francie_OSM" --family-name="Francie_OSM" --series-name="Francie_OSM" --area-name="Francie_OSM" --country-name="Francie_OSM" --country-abbr="FR" --region-name="Francie_OSM" --region-abbr="FR" --product-version=101 --output-dir=maps/FR_OSM --dem-poly=polygons/FR.poly --license-file=temp/license.txt --code-page=1250 pbf/FR-SPLITTED/*.osm.pbf pbf/FR-SPLITTED-SRTM/*.osm.pbf ./garmin-style/style.txt Found one style in ./garmin-style/ finished check-styles

      tu sa celý proces zastaví bez akejkoľvek hlášky. Zaťaženosť proceru klesne na 5%. Malo by vytvoriť inštalačku pre basecamp vo win a následne jeden mapový súbor o veľkosti 3,5GB.

      Čo ma mätie je rozdiel medzi amd64 a i386 mám staré PC cca 15 rokov. debian 10 amd64 tu sa celý proces spustí pri Xmx4g ale iba pri malých oblastiach (mesto). Vytvorí VM ale pre nedostatok pamäte zhavaruje.

      Nechápem preto prečo by to nemalo fungovať na výkonnom PC

      • RE: java velkost pamäte 13.10.2021 | 09:25
        Avatar martin-zeleny Linux Mint Mate  Používateľ

        otazka je preco to funguje pri 2G pamate a nefunguje pri 4G. z toho, ze to vrati 1 namiesto 0 sa vela nedozvieme. Mozno pozriet nejaky logy, ak to nejake produkuje, pripadne sa obratit na autora programu. Mozno je to nejaky bug.

        ta vytazenost CPU pri 2G je pochopitelna. Kedze VM dochadza pamat, snazit sa precistovat/realokovat/odstranovat z pamate co sa da, to stoji vela vypoctoveho vykonu. Na tom 15 rocnom PC je tiez java 11? Je ten program pisany pre javu 11 ?

        A este taky maly detail. V slovenskej skladbe vety ma ciarka svoje nezastupitelne miesto. Rozhodne by som nou nesetril. Dramaticky by to zvysilo citatelnost textu.

    • RE: java velkost pamäte 13.10.2021 | 10:47
      Avatar Balin50 Debian  Používateľ

      jediný rozdiel medzi novým a starým je amd34 a i386 program je v pythone a nerobí žiaden log. program je na: https://github.com/VasaMM/OSM-Garmin-Maps-by-VasaM

      autora som samozrejme kontaktoval. Občas odpovie, občas nie. Niekedy mu to trvá dosť dlho.

      • RE: java velkost pamäte 13.10.2021 | 10:52
        Avatar Balin50 Debian  Používateľ

        naposledy poradil aby som to nechal spustené dlhšie nakoľko to musí spracovať veľké množstvo údajov. Nechal som to 3 dni bez výsledku.