Linux v Poprade 2024

Sekcia: Komunita 29.07 | 19:33
Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

Ahojte. Po vzore Nitrianskych spolubojovníkov vyhlasujem otvorenie nového frontu bojovníkov za slobodný softvér v Poprade.

Najbližšie stretnutie sa bude konať v utorok 6.8 o 16:00 v minipivovare TATRAS.

Ako obyčajne si so sebou odporúčam priniesť dobrú náladu a akékoľvek gadgety, počítače, elektronické, elektrónkové, či mechanické (Abakus 1.0 a vyššie).

    • RE: Linux v Poprade 2024 02.08 | 07:17
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Ehm, uvidíme, aká bude účasť.

      Ja prinesiem tlačenú verziu zborníka z nedávnej konferencie a ukážem, ako som robil prezentácie bez *Officu alebo Beamera.

      • RE: Linux v Poprade 2024 04.08 | 19:41
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

        Super, ja donesiem .. no momentálne len seba :)

    • RE: Linux v Poprade 2024 07.08 | 09:21
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor

      Stretne sa inžinier výrobných a baliacich liniek, učiteľ a minister pastafariánskej cirkvi a moja maličkosť v mini pivovare pri domácej limonáde a preberajú ako získať vládu nad svetom. Alebo aspoň nad svojimi dátami. Aj takto vyzerajú Linuxové stretnutia v Porpade.

      Boli sme tam od 16:00 do mrazivých nočných hodín. Diskusia bola živá a vážne o všeličom.

      Dátum ďalšieho stretnutia vo výplatnom termeni júnovom, či júlovom za kalendárny mesiac mája ešte špecifikujeme.

      Linuxu zdar.

      • RE: Linux v Poprade 2024 07.08 | 13:11
        Avatar distefano wattOS, Xubuntu minimal,  Používateľ

        Mirec, parada. Celkom fajn sa rozbiehate, ked ste traja, tak mozete uz aj hlasovat, ako to hlasa nas trogar2. Naviac abstinenti , za ucasti alternativneho veriaceho - v tom minipivovare nakoniec budu zaujimave stretnutia a debaty, z casti aj o Linuxe.

        Vela zdaru.

    • RE: Linux v Poprade 2024 07.08 | 16:28
      Avatar Richard Antix  Používateľ

      Inak aj burger bol dobrý. Aj pivný čaj - čo bola kombinácia horúcej vody a hnedej hustej emulzie.

      Tém bolo skutočne tak veľa, že sa nedali do hĺbky veľmi rozviesť - okrem backgroundu a rozdielu medzi nftables a iptables, kde som sa stratil, ale napriek tomu pozorne počúval 😉.

      Večer bol taký popradský - chladný, tak verím, že si nikto neprivodil nejakú zdravotnú potiaž. Predsa len, nikoho z nás už nehrejú teenagerské hormóny.