Q4OS nevidí externú zvukovku

Sekcia: Hardware a Drivery 09.08 | 21:24
Avatar Pavel Q4OS, DistroWatch  Administrátor

Ahojte, z nejakého dôvodu nevidím v ovládacom paneni zvukovku pripojenú cez USB a ani ju neviem prepínať cez systray. Konkrétne sa jedná o Sound Blaster Play! 3, cez lsusb ju vidím. V predošlej verzii Q4OS som ju prepínal v systray bez problémov, mám k nej pripojené slúchadlá. Ďakujem za tipy.

Bus 002 Device 010: ID 041e:324d Creative Technology, Ltd Sound Blaster Play! 3
    • RE: Q4OS nevidí externú zvukovku 09.08 | 21:47
      Avatar Pavel Q4OS, DistroWatch  Administrátor

      Tak nakoniec som to vyriešil, nahodil pavucontrol-qt a v nastaveniach zmenil profil pre zvukovku a už ju vidím, predvolene ju Q4OS videl len ako vstup pre mikrofón.

      • RE: Q4OS nevidí externú zvukovku 10.08 | 09:06
        Avatar Livan Manjaro s XFCE  Používateľ

        Som rád, že sa ti to podarilo vyriešiť. Ked tak o tom premýšľam, mám taký pocit, že Q4OS má trošku problém s defaultnými nastaveniami, pretože aj ja som musel na svojom miniPC Ninkear T9 Plus ručne prestavovať výstup, aby mi zvuk fungoval. Zdá sa, že toto je slabina distribúcie Q4OS.

        • RE: Q4OS nevidí externú zvukovku 10.08 | 09:48
          Avatar Pavel Q4OS, DistroWatch  Administrátor

          Noo niečo na tom bude, najhoršie je keď máš programový výber a chceš ho použiť pre novšiu verziu a zistíš, že niektoré balíky nie sú v repozitároch. A s niečim podobným som sa už stretol že bolo nastavenie rozdielne v defaulte od verzie, ale už si nespomínam čo to bolo. Na druhej strane mám slabosť pre Q4OS a keby som ho nepoužíval, asi by som nahodil po rokoch Debian s KDE.