Linux Ubuntu sa zasekne pri spúšťaní

Sekcia: Ostatné 28.08 | 17:22
Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

Takže mám podivný problém. Klasicky som aktualizoval balíčky:

$ sudo apt update
$ sudo apt upgrade

A potom som aktualizoval aj tie balíčky, ktoré sa automaticky neaktualizovali:

$ sudo apt list --upgradable
$ sudo apt install balik1 balik2 ...

No a po reštarte sa už dialo len to, čo je na obrázku.

Skúšal som odinštalovať tie balíky (cez recovery mode), ktoré som nainštaloval ručne, ale nepomohlo. Skúšal som riešanie, ktoré mi ponúkol chatgpt - preinštalovať niečo (už neviem čo), no ani to nepomohlo.

Prosím vás ak vám niečo napadá, sem s tým. Nechcem kvôli tomu preinštalovať celý OS, lebo sa mi fakt nechce nastavovať všetky programy...

    • RE: Linux Ubuntu sa zasekne pri spúšťaní 28.08 | 17:26
      Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

      Ešte som zabudol spomenúť, že verzia Ubuntu je 24.04 a je na notebooku, ktorý má AMD CPU s integrovanou grafikou (možno to v niečom poradí)

    • RE: Linux Ubuntu sa zasekne pri spúšťaní 28.08 | 17:41
      Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

      Tie balíky som nie odinštaloval ale preinštaloval. Trošku som si pomýlil slovíčka 😁

    • RE: Linux Ubuntu sa zasekne pri spúšťaní 28.08 | 18:36
      Avatar menom   Používateľ

      Čo vyskúšať spustiť systém so starším jadrom, výberom v GRUBe pri štarte...

      • RE: Linux Ubuntu sa zasekne pri spúšťaní 28.08 | 18:56
        Avatar Donsonsoft Ubuntu  Používateľ

        Skúsil som a nič. Ale akurát som išiel písať, že sa mi to podarilo. Z tej obrazovky sa mi dalo skočiť pomocou Ctrl + Alt + F2 do terminálu a skúsil som spustiť grafické prostredie pomocou "$ startx". To síce nešlo, ale došiel som k tomu, že som preinštaloval gnome-shell a ubuntu-gnome-desktop a problém vyriešený. Keby ani to nezabralo, tak by ma asi porazilo.