prekonanie Chella:)

Sekcia: Ostatné 21.05.2006 | 19:01
Diabloo   Návštevník
Nazdarek vsetci. Chcel by som sa poradit. Chcel by som Chello extrem 6144 kb/s. To je lahko splnitelna poziadavka, avsak ma jeden hacik. Potrebujem na to zapojit 4 PC a oni tam maju obmedzenie a to maximalne 1 PC. Da sa to v pohode spravit, ze z jedneho PC spravim router a cez druhu sietovku vyvediem do switchu pripojenie pre ostatne 3 PC. Moja otazka vsak znie či na to chello nemoze nejako prist, ze tam mam pripojene dalsie 3 pc? PS: podla mna je to totalna hovadina obmedzovat tak rychle pripojenie na jeden PC...... Dik za odpoved :)
    • Re: prekonanie Chella:) 25.11.2005 | 16:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      nerob si zbytocne router z jedneho z pocitacov... staci urobit len zopar rozdvojek :) teda myslim a pokial ide o to ci ti na to pridu... ak budu mat inu ipo adresu a tak dalej tak na to prist mozu, ale ze by to znamenalo nejake porusenie zmluvy? to tazko myslim ze skor dostanes jeden modem (alebo nieco podobne)
    • Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 16:23
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Ak je to v zmluve, ze vyslovene nesmies pripojit viac nez jeden pocitac, tak je to od nich nepekne. Skor by mali dat do zmluvy, ze nesmies poskytovat pripojenie do internetu cez nich tretim stranam. Inak by som ti poradil dat si tam obycajny switch. Skus s nimi vyjednat ine zmluvne podmienky. )Ale asi na Slovensku nepochodis;( A k teme. Nastuduj si nieco o "IP masquarade".
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 16:29
        Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
        mladez je to tak v zmluve s chello je napisane ze nesmies na to jejich pripojenie pouzit viac ako jedno PC v jeden cas ....... zakazdym ked pripojis iny komp musis zaregistrovat sietovku pretoze oni prideluju IP na zaklade MAC adresy ..... a podobne.... ale tak isto viem ze kamoska ma chello natiahnute od susedov a akoby to nestacilo tak mam kamosa co pracuje priamo pre chello tak ak vydrzis tak zistim co a ako ;-)))))))))))))))))))))))))))))))))))
        • Re: Re: Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 16:37
          Avatar zeropoint pozri info o mne  Používateľ
          nie IP adresu prideluje na zaklade MAC boze sak trepem blbosti ;-))))) ide o to ze mozes vzdy zaregistrovat iba jednu adresu takze ja doporucujem zohnat router s vlastnou IP chalani z chello pridu daju ti modem a ty ten cabel z modemu strcis do routra a z routra ti pojde mrte dalsich RJ45kovych kablov do ostatnych kompov a v chello budu vidiet iba IPcku s routra prtoze router s vlastnou ipeckou na jednej strane a na strane druhej s plno pozapajanimy kompami ... PAMATAJ NA JEDNU VEC.....ked chello bude chciet na teba prist tak na teba pridu...... vsetko sa da... takze neni jednoduchsie im povedat narovinu ze mas jeden komp v pracovni jeden mas v obivacke jeden v kupelni a dva vspalni....?????? ale ako vravim zistim podrobnosti od kamosa co robi pre chello ;-))))
          • Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 17:16
            Diabloo   Návštevník
            To by bolo super keby si zistil co a ako? a ci uz aj maly taky pripad. No ja to ted mam spravene tak, ze mam zaregistrov MAC adresu jedneho PC-servra a z neho pomocou druhej sietovky taham do switchu a z neho ostatne PC. Slapem na MDK 10,2 a pocul som uz aj take ze ked bezis na Linuxe tak na to sice mozu prist ale tazsie. Tak neviem. A taktiez som chcel usetrit za router, naco ho kupovat ked to ide aj takto..... Daj vediet co povedal kamos :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 20:08
              Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
              home-router-howto, funguje pod SuSE a Gentoo (aj na inych distrach, ale netestoval som).
              Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
            • Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 27.11.2005 | 15:19
              tajny som akoze....   Návštevník
              toto je co citujem znameho no popravde da sa to zistit cez IP, ale ak si das nejaky router a budes mat internu siet , tak nezistime nic
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 27.11.2005 | 15:23
                Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
                NAT nie je problem zistit.... aj ked budes nastavovat TTL tak pozera podla OS fingerprintu a podla timestampu....
                So let it be written, so let it be done....
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 21.05.2006 | 01:38
                Ali   Návštevník
                A co tak analyza paketov Ak by chceli mohli by sledovat vsektu komunikaciu a ak zaznamenaju napr. 5x prilogovani na ICQ sucasne, vedia ze je tam min. 5 pc (ICQ sa neda postit na 1 pc viacejkrat - neviem o ziadnom plugine co by to umoznoval) toto by sa mohlo dat aplikovat na viacej programov (skype, msn, ... ) P.S. ak podla zmluvy moze pripojit iba 1 pc (zariadenie) ako si ma pripojit napr. IPtelefon (nie usb, ale RJ45), DVD ( videl som DVD s LAN a moznostou Video on demand ), alebo skvosty techniky ako chladnicka s internetom (bolo to v svet v obrazoch)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 21.05.2006 | 02:10
                  zz   Návštevník
                  no mozno nejde spustit ICQlite alebo nejake ine 'original' ICQ viackrat (a ani neumoznuje nalogovat viacerych uzivatelov), ale akykolvek iny klient umoznuje mat nalogovanych viacero icq uctov naraz.. takze takato metoda fungovat nebude (a btw. je to dost zla metoda)
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 21.05.2006 | 02:12
                  m0d0r   Návštevník
                  takze mi chces povedat ze si na jednom kompe nemozem naraz pustit kopete (1 user) mICQ (2 user) licq (3 user) gaim (4 user) centericq(5 user) ?:) ?:) to sa mi dako nezda ;DDD
                  • Re - 8x: poklopanie na celo 21.05.2006 | 18:38
                    Ali   Návštevník
                    Zaujimava moznost, ale ake by to malo vyuzitie ??? Len ak by si niekto chcel robit "dobry den" na ukor spravcov siete v chello, a aj to by musel vediet ze prave takto hladaju nejakych neposlusnych userov.
                    • Re: Re - 8x: poklopanie na celo 21.05.2006 | 18:54
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      ved je to cele hlupost. a preco to tak komplikovat, ked sa da detekovat NAT?
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: Re: Re - 8x: poklopanie na celo 21.05.2006 | 18:56
                        Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
                        aj tak sa to da velmi lahko obist a neporusujes zmluvu... Spustis jeden PC, a z druheho sa pripojis cez X -query IPcka a net mas na 2 "pc" (ale pracujes na jednom ;)).
                        Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
                        • Re: Re: Re: Re - 8x: poklopanie na celo 21.05.2006 | 19:01
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          netovat sa da jednoducho cez remote login (ci uz textovy alebo graficky) a zistit sa to neda
                          Debian. apt-get into it…
          • Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 21:22
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            riesenie je jednoduche: router so spustenym nat-om (na jednej strane privatne ipcky, tie sa von nedostanu, na druhej strane verejna pridelena upc)
          • Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 26.11.2005 | 18:02
            Avatar fixinko Slackware,Gentoo,Solaris  Používateľ
            mysilm ze keby mal vytvoreny IPsec tunel tak chello pride len na to ze tam idu nejake pakety ale ake to bude problem zistit:)))) NAT v dnesnej dobe nie je problem odhalit http://elceef.itsec.pl/natdet/ a proxy tiez... cize jedina moznost je pouzit IPsec alebo nieco podobne co sifruje kompletne pakety, nie len datovu cast paketu...
            So let it be written, so let it be done....
        • Re: Re: Re: poklopanie na celo 25.11.2005 | 22:27
          pzad   Návštevník
          Podla mna ta klauzula je blbost, vsak pomaly ma sietovku i chladnicka. Myslim, ze zachvilu budne normalne ze niektore rodiny budu mat napr. desktop, rodicia firemny notebook, nejaky satelit so sietovkou a pre deticky xbox alebo ps3 - vsetko so sietovkov a vsetko to budu chciet mat pripojene na intenet a na to im nebudu stacit ani tie 3 pocitace v zmluve.
          • Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 26.11.2005 | 01:13
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            nad tvojou predpovedou buducnosti ohladom vybavenia domacnosti som sa normalne pobavil? to rozpravas o hornych 10000??? btw staci do siete pripojit iba jeden pocitac a to router, a kedze router ludovo povedane spaja siete a nie pocitace, ziadny bod sa neporusuje, do siete upc bude pripojeny iba router, a do kolkych sieti je pripojeny navyse to uz upc zaujimat nemusi
            • Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 26.11.2005 | 10:43
              Diabloo   Návštevník
              No to je sice pravda a aj by to tak malo byt, ale problem je v otazke ci ich to zaujimat bude a nie ze ich to zaujimat nemusi :)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 26.11.2005 | 10:50
                peter golis   Návštevník
                pokial je zmluva v sulade so zakonom, tak plati zmluva. takze zaujimat ich to bude. otazne je ako velmi budu tie zvysne pocitace pretazovat linku. teda ci sa chellu oplati patrat po tom. ale toto je z predmetu otazky jasne.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 26.11.2005 | 11:17
                  Avatar puňťa Mandriva 2007.1 Gentoo 64bit  Používateľ
                  Mám doma několik počítačů pripojených na HW router edimax BR- 6104 . Směrem ven se to tváří jako sítovka s MAC které má moje sitová karta a ještě navíc to obsahuje firewal takže kamarádům co mají windows přes to nelezou viry do kompů. Dost lidí v mém okolí má 2 a více počítačů a všichni nakonec po pokusech se sdílením a pod. vyměkli a dali na mou radu. Stojí to v čechách kolem 800kč , nastaví se jenom jednou a už rok to funguje bez problému.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 27.11.2005 | 21:36
                    tajneeee   Návštevník
                    toto je co citujem znameho z chello no popravde da sa to zistit cez IP, ale ak si das nejaky router a budes mat internu siet , tak nezistime nic
                    • 7 MB 27.11.2005 | 22:39
                      Attila   Návštevník
                      Ak máš štastie, že žiješ v oblastiv kde je postavene fwa, tak vyskušaj wimax od Amtelu. Pokrytie nájdeš na ich stránke : www.1059.sk alebo www.amtel.sk
                      • Re: 7 MB 28.11.2005 | 09:26
                        uplne tajny   Návštevník
                        to je nic maju tam len sluzby data to sa so sietich kompov nedoplati ..... to radsej nech chello si da....
            • Re: Re: Re: Re: Re: poklopanie na celo 21.05.2006 | 16:01
              Pepo   Návštevník
              Preco myslis 10000? My sme stvorclenna rodina a predstav si ze mi tu funguju 4x komp, firemny notebook, IP telefon a hocico co prinesiem na opravu. Nemyslim ze som jeden z 10000 a sledovat to co prave pripajam do mojej siete je mi ukradnute. Poskytovatelov je dost, trh to vyriesi.
    • Re: prekonanie Chella:) 09.12.2005 | 13:16
      p.Puškáš   Návštevník
      Mám pre Vás novinku !! Chello extreme od 3.12.2005. môžete pripojiť legálne na 3 PC !!!viac na http.//www.chello-upc.sk
      • Re: Re: prekonanie Chella:) 13.12.2005 | 17:10
        diabloo   Návštevník
        ja viem, uz mam extrem na 3PC :)) tesim sa tesim
    • Re: prekonanie Chella:) 16.05.2006 | 00:55
      dobre rady na www.kablovka.net   Návštevník
      Pozrite si na www.kablovka.net cast guestbook... najdete tam celkom dobre rady