OpenSUSE a ACPI

Sekcia: Hardware a Drivery 08.12.2005 | 08:29
petulik   Návštevník
Musel som naistalovat na notebook ASUS A6R opensuse 10.0 BEZ ACPI, teda s parametrom acpi=off, lebo inak to neslo. No teraz ked ho nemam pripojeny k sieti, tak nezobrazuje stav baterie, stale pise ze je pripojeny k sieti. Myslim ze sa ma zaviest nejaky acpi modul do jadra vsak? Neviete mi poradit ako presne to urobit. Ak mozte budte prosim konkretnejsi, v tomto sa velmi nevyznam. Vdaka
    • Re: OpenSUSE a ACPI 30.11.2005 | 16:46
      peter golis   Návštevník
      ak mas vypnutu podporu acpi, tak mozes skusit podporu apm.
      • Re: Re: OpenSUSE a ACPI 02.12.2005 | 00:08
        petulik   Návštevník
        ale ako?? ako to spustit, alebo kde? hladam, nemozem najst..
    • Re: OpenSUSE a ACPI 02.12.2005 | 02:16
      Avatar martin Fedora 13  Používateľ
      no ja mam asus m6ne a tato rada mala dost dlho nejaku chybu v biose, kvoli ktorej mi stav baterky nezobrazovalo. potom vysla nova verzia biosu kde bola tato chyba odstranena...takze mozes skusit upgrade biosu alebo vyskusajako root spustit modprobe battery pouzivam gentoo, ktore aj s nainstalovanou acpi podporou bateriu nezobrazovalo, az do pridania dtohto modulu. tak to skus a daj vediet:)
      • Re: Re: OpenSUSE a ACPI 02.12.2005 | 02:42
        petulik   Návštevník
        no skusil som to . tu je vysledok FATAL: Error inserting battery (/lib/modules/2.6.13-15-default/kernel/drivers/acpi/battery.ko): No such device hmm??
        • Re: Re: Re: OpenSUSE a ACPI 08.12.2005 | 08:29
          Brano2   Návštevník
          to preto lebo modul battery je sucastou acpi, ktore mas vypnute (viz cesta...acpi/battery) ak ti vyhadzuje modprobe acpi chybu tak racsej skus apm. Mal by si to povolit niekde v sluzbach, nemam SuSE neviem povedat.. prehladaj YAST. V kazdom pripade potom skontroluj parametre jadra (/etc/lilo.conf ? ak nemas grub) ci tam mas acpi=off apm=on na konci riadku s linuxom. (nezabudni lilo po zmene obnovit jeho spustenim) Po reboote prikaz apm --help, da sa cez nejaky parameter zistovat stav baterie atd.. urcite existuje potom k tomu aj nejaka graf. utilitka co to zobrazuje ;)