Aky linux na NB?

Sekcia: Hardware a Drivery 06.12.2005 | 19:16
SW1st   Návštevník
Dobry den, chcel by som sa spytat aku distribuciu by ste mi odporucili na notebook Acer TravelMate 4402LMi.Hladal som uzna internete, ale k nicomu konkretnemu som sa nedostal :(. Jedna sa mio co najvacsiu podporu jednotlivych komponentov.
    • Re: Aky linux na NB? 06.12.2005 | 17:59
      tt   Návštevník
      http://www.linux-on-laptops.com/acer.html nie je tam presny model ,ale rada 4xxx tam je
    • konfiguracia 06.12.2005 | 18:02
      SW1st   Návštevník
      a este konfiguracia: CPU: AMD Turion ML30 VGA: ATI X700 64 MB HDD: 80 GB HDD 56K ITU V.92 modem (with international PTT certification), Wake-on-Ring ready 10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet; Wake-on-LAN ready Integrated wireless network connection (dual-mode 802.11b/g) Wi-Fi CERTIFIED™ Acer SignalUp wireless technology support a zvukovka AC'97
      • Re: konfiguracia 06.12.2005 | 18:39
        d   Návštevník
        daj tam suse 10.0
        • Re: Re: konfiguracia 06.12.2005 | 19:16
          Samuel Cengel   Návštevník
          Na taky notebook si mozes dat hadam, co len chces, si myslim, ze asi vsetko pojde rozbehat. Skor by som sa zamyslal nad tym, ze co ocakavam od toho linuxu, na co ma byt orientovany a taketo veci a aky si uzivatel. Ak mas rad distra, ktore su jednoduchsie a kde sa da vela veci naklikat a nie si az tak zbehly v linuxe, pouvazuje nad Suse, Fedorou, Mandrivou alebo nejake (K)Ubuntu Ak chces skor prehladne distro, kde treba konfigurovat editovanim konfigurakov a si zbehlejsi alebo sa chces ucit, tak Archlinux (velmi dobre distro, sam ho pouzivam a mam ho aj na starom IBM thinkpade, optimalizovane na i686, svizne, rychle, binarne distro, netreba kompilovat), Debian, Gentoo (treba vsetko kompilovat, rychle a velmi dobre distro), Slackware (tiez skvele distro, prehladne, ma balicky) alebo www.distrowatch.com Pripadne byt tebou by som aj pouvazoval, ze s ktorym distrom bude moznost aj sa niekde opytat na pripadne trable, ci chces slovencinu, ci ti nevadi anglictina a taketo veci