lokalizacia - nejake info

Sekcia: Ostatné 08.12.2005 | 15:23
NasaK   Návštevník
Zdravim vsetkych.. Chcel by som sa spytat, ci na stranke, kde sa preklada Ubuntu su nejake informacie ohladom toho, ci bude preklad zaradeny priamo do aplikacie alebo len pre ubuntuovske binarky.. Pretoze lokalizacia je potrebna a je to jediny pre mna \"pohodlny\" sposob prekladania.. ALE nepouzivam Ubuntu a tak by som to vlastne robil zbytocne.. Cize ak mate nejake info o tom tak mi prosim poradte alebo sa rovno zapojte do prekladania..! ;)
    • Re: lokalizacia - nejake info 07.12.2005 | 18:45
      NasaK   Návštevník
      Uuuuf.. Znetvorilo mi to uvodzovky.. Takze link este raz: preklad ;)
    • Re: lokalizacia - nejake info 07.12.2005 | 21:32
      Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
      Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
      • Re: Re: lokalizacia - nejake info 08.12.2005 | 14:44
        NasaK   Návštevník
        To som uz pozeral, ale nie je tam odpoved.. :/
        • Re: Re: Re: lokalizacia - nejake info 08.12.2005 | 15:23
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          prekladaju sa PO subory, takze je to nezavisle na distribucii
    • Re: lokalizacia - nejake info 14.01.2007 | 15:45
      Avatar jose1711 Archlinux  Používateľ
      nebude. neexistuje ziadne prepojenie medzi launchpad.net (ubuntu tool) a vyvojarmi aplikacii.

      -- jose, http://l10n.kde.org/team-infos.php?teamcode=sk
    • Re: lokalizacia - nejake info 26.01.2007 | 21:30
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      ak by si chcel prekladat tak mas v podstate dve moznosti:



      zapojit sa do nejakeho projektu ci uz KDE alebo GNOME alebo pripadne Ubuntu



      alebo



      ist na stranku konkretneho open-source programu a vyhladat si sablonu (*.POT subor) to je subor ktory budes prekladat a vznikne ti (*.PO subor ktory mozes poslat adminom programu-programatorom alebo si rovno vytvorit MO subor ktory skopirujes do urciteho priecinku a program bude mat tvoj preklad-mozes si tak vyskusat svoj preklad v akcii) ale predtym nez zacnes prekladat tak nezabudni prehodit meil dva z aktualnym sk-prekladatelom
    • Re: lokalizacia - nejake info 30.01.2007 | 15:38
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Doporucujem si najprv precitat cele vlakno diskusie na tuto temu v mailingliste SK lokalizacneho timu.
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.