scriptik potrebuji radu

Sekcia: Programovanie 04.01.2006 | 20:01
maro   Návštevník
Dobry den, potrebuji radu jde o bash skript na spravne nahrani modulu tv karty.. ne vzdy po restartu nebo zapnuti pc se mi spravne nahraji moduly tv karty a to vetsinou pro tvaudio, tak jsem si ty prikazy napsal do skriptu a potreboval bych tam jen dostat kod aby se skontrolovali , jestli jsou spravne nahrany a pokud ne aby se skript sam spoustel tak dlouho az se proste spravne nahrajou.
zatim to vypada takto:
#!/bin/bash
modprobe -r bttv
modprobe -r tuner
modprobe -r tvaudio
modprobe bttv
modprobe tuner
modprobe tvaudio
echo Hotovo ..

snad jen doplnim , ze pouzivam slackware a tv kartu pv951
    • Re: scriptik potrebuji radu 04.01.2006 | 13:09
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      v rychlosti: #!/bin/bash modprobe -r bttv while [ $? -ne 0 ]; do modprobe -r bttv done (to opakovat pre kazdy prikaz modprobe) aj ked si myslim ze miesto while, by bolo lepsie pouzit if podmienku, a pripade neuspechu vypisat nejaku error hlasku, lebo ked sa nepodari zaviest modul na prvykrat tak sa mozete dostat do nekonecnej slucky, prip. cyklus while osetrit tak aby sa opakoval len niekolkokrat, pripadne pouzit for cyklus
    • Re: scriptik potrebuji radu 04.01.2006 | 14:35
      WlaSaTy   Návštevník
      pisem z pameti, ale mohlo by to byt asi takto, ak teda modprobe a rmmod vracaju chybu ak nenacitaju modul: #!/bin/sh MODULES="bttv tuner tvaudio" for MODULE in $MODULES do echo "Unloading module " ${MODULE} /sbin/rmmod ${MODULE} || echo Unloading of module ${MODULE} failed done for MODULE in $MODULES do echo "Loading module " ${MODULE} /sbin/modprobe ${MODULE} || echo Loading of module ${MODULE} failed done echo "Hotovo..."
      • Re: Re: scriptik potrebuji radu 04.01.2006 | 18:01
        maro   Návštevník
        Chlapi diky, ukazali jste mi cestu, nasel jsem si jeste na webu nejake zaklady skriptovani, musim se na to kouknout _ WlaSaTeho skript byl uspesny druhym spustenim. mejte se
        • Re: Re: Re: scriptik potrebuji radu 04.01.2006 | 20:01
          WlaSaTy   Návštevník
          nz, ale otestuj si ho s nespravnym menom modulu, ci vypise chybu. testovat sa mi to nechcelo. naco.