torrent

Sekcia: Ostatné 12.01.2006 | 13:23
Jan   Návštevník
Potreboval by som poradit mam v sieti jeden comp ktory taha cez torrent je mozne aby rozhodil cely internet ostatnym a aj v tedy ked on trdi ze nema pusteny torrent ako sa to da zablokovat povedzme len ja jednu IP zakazat torrent vdaka
    • Re: torrent 11.01.2006 | 18:50
      WlaSaTy   Návštevník
      sice nepouzivas bodky, ciarky a otazniky ale odpovede su: ano, je mozne aby jeden pocitac kompletne pretazil linku. to, co tvrdi sa nemusi zhodovat zo skutocnostou. ak aj nestahuje, moze posielat. stahovanie z torrentu sa da obmedzit, staci pre danu IP vyhradit mensi prietok a obmedzit mu tak linku napr. na 32KBps a zvysok si moze dynamicky brat s najnizsou priioritou. a samozrejme zvysit prioritu paketom co su mensie ;-) ale konkretne riesenie zavisi od topologie.
      • Re: Re: torrent 12.01.2006 | 00:42
        Jan   Návštevník
        dik cosi si mi naznacil. Mam na teba este jednu otazku co by si mi odporucil aby som nainstaloval mame 1Mbit linku a je nas 9, potrebujem ju delit a k tomu este aj firewall, aku distribuciu pouzit a aby boli aj niekde navody na jej konfiguraciu som tzv. zaciatocnik
        • Re: Re: Re: torrent 12.01.2006 | 13:23
          WlaSaTy   Návštevník
          ja? s takym niecim nemam skusenosti. ten znamy produkt 1Mbps down 128Mbps up zdielam sam zo sebou a az takou formou schizofrenie netrpim aby som to potreboval riesit. i ked najjednoduchsiu formu konfiguracie poskytuje vyrobca Routeru s NAT a da sa nahradit niecim vykonnejsim (napriklad openwrt). ale ci to bude vyhovovat z pohladu ceny je vo hviezdach. najm ked clovek berie do uvahy cenu za elektrinu pre PC schovane niekde v kute. routery maju nizsiu spotrebu a mozno sa oplati aj zainvestovat do routeru. ako bonus bude mat clovek menej hluku ;-) ale najlepsie by poradili ludia ktory maju podobne agresivne riesenie od chirmy fello.
    • Re: torrent 11.01.2006 | 18:54
      Avatar nardew debian  Používateľ
      INTERPUNKCIA !!!! mozno som hlupy, ale ja sa z tej poslednej vety neviem vyznat ani za boha