Instal Ubuntu

Sekcia: Ostatné 14.01.2006 | 02:06
BeginnER   Návštevník
Chcem prejst z WinXp na Linux, zohnal som si distribuciu Ubuntu5.04 ,zmenil particie primarna Ext3, logicka Fat32 (potrebujem mat tam Fatku). Instal celkom v pohode az na to ked sa to malo rozbehnut. Vypisalo nejaku hlasku ze sa neda spustit windowX (nieco v tom zmysle) a ostal som vysiet na prikazovom riadku. Mooc by sa mi ako beginnerovi na Linuxe zislo graficke rozhranie. Je chyba v driveroch hardwaru (850 Duron, 32MBTNT, 128SDram, 10GBHD) alebo v nespravnom vybere distribucie, prip. ine? Diki moc.
    • Re: Instal Ubuntu 12.01.2006 | 21:41
      ---   Návštevník
      otazka: instaloval si to v slovencine/cestine? Ak ano tak to preinstaluj a nechaj ako vychodzi jazyk instalacie anglictinu. Ubuntu 5.04 ma chybu v SK/CZ instalatore. Ak mas moznost radsej si zozen najnovsie ubuntu 5.10.
      • Re: Re: Instal Ubuntu 12.01.2006 | 22:56
        BeginnER   Návštevník
        V angline. O chybe som vedel. Vsetko je defaultne nastavene, okrem particii som nic nemenil. Prikazovy riadok ide ale nejde GUI rozhranie, mozno este aj nieco ine, neviem, ale zatial absenciu nicoho ineho nepocitujem. Live verzia z CD isla v pohode.
    • Re: Instal Ubuntu 12.01.2006 | 23:03
      WlaSaTy   Návštevník
      :Vypisalo nejaku hlasku ze sa neda spustit windowX (nieco v tom zmysle) a ostal som vysiet na prikazovom riadku. spusti rucne startx a pozri sa co to povedalo. popripade si nastav XWindows. ak by si chcel plnohodnotnu 3d akceleraciu, tak si musis nainstalovat ovladace od vyrobcu, ale zasa nie najnovsie pretoze nvidia zrusila podporu pre tvoju kartu. to som ti pomohol, co? ale toto sa tu uz omielalo X-Krat. skus pohladat. staci zacat vpravo hore ;-)
      • Re: Re: Instal Ubuntu 12.01.2006 | 23:43
        BeginnER   Návštevník
        Povedalo to po startx: Xauth> Creating new authority file/home/.atd... Xauth> Creating new authority file/home/.atd... GIVING UP XINIT: Connection refused (errno 111): Unable to connect to X server XNIT: No such process (errno 3): server error. Staci mi ak mi pojde desktop.
        • Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 00:12
          WlaSaTy   Návštevník
          desktop znamena pracovna stanica, alebo pocitac. ten ti ide. ty chces graficke rozhranie, ale nemas nakonfigurovane XWindows, takze sa ti xinit nespusti. skus si ho nakonfigurovat.
          • Re: Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 00:39
            BeginnER   Návštevník
            OK. Je sanca ze by si mi mohol napisat link, kde by som nasiel rozobratu konfiguraciu. Hladal som v googli ale pravdepodobne so nenasiel presne to co potrebujem. Dik.
            • Re: Re: Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 00:46
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              1. Xorg -configure to ti vytovri xorg.conf.new, ten si uprav a spusti: 2. Xorg -config xorg.conf.new ak ti nabehnu X-ka v poriadku, skopiruj konfig. subor do /etc/X11 3. cp ./xorgconf.new /etc/xorg.conf
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 20:48
                BeginnER   Návštevník
                Xorg-configure: command not found Len pri Xorg - vypise Fatal server error. cannot open log file "/var/log/Xorg.0.log: Zohnal so knihu Pouzivame Linux 2. vydanie, o prikaze Xorg nie je nic napisane.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 20:51
                  WlaSaTy   Návštevník
                  pred pomlckou je medzera
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 21:56
                    BeginnER   Návštevník
                    Ok. (- Krok 1 ide -). Vypise: .. Failed to load module "bitmap" (module does not exist, 0") Failed to load module "pcidata" (module does not exist, 0") Fatal server error> Unable to load required base modules, Exiting.. .. (- Krok2 -) Error spravy rovnake ako v kroku 1 + navyse .. Unable to locate/open config file: "xorg.conf.new" .. Unable to load reqired base modules, Exiting ..
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 21:38
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  v tej knihe sa mozno pouziva XFree86
    • Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 07:51
      Denis   Návštevník
      V prvom rade si daj skontrolovat CD,volba pri instalacii,alebo md5sum na iso,to byva prave chyba,ked sa nenainstaluje vsetko a potom nejde GUI.
      • Re: Re: Instal Ubuntu 13.01.2006 | 22:04
        BeginnER   Návštevník
        Ak myslis ako fyzicky poskodene tak som skusal kopirovat vo WinXP - ziadna cyklicka chyba nadbyt. udajov. Navyse skusal instalovat z 2 inych orig. CD - ta ista verzia a stale to iste.
    • Re: Instal Ubuntu 14.01.2006 | 02:06
      BeginnER   Návštevník
      OK. Prave ma to prestalo bavit a snad rozbeham verziu 5.10 ktoru budem tahat pri mojej linke cca 2dni.Diki moc za zaujem a rady.