mysql nastavenie pristupovych prav

Sekcia: Konfigurácia 18.01.2006 | 10:29
Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
Ahoj. Ako nastavit pristupove prava v MySQL tak aby som sa mohol pripajat z ineho pocitaca na MySQL server? (granty???) Mam: klient = 1.1.1.7 (dvh) server = 1.1.1.4 (stary) - MySQL 3.23.41, protokol 10 Pri pripojeni klient hlasi: "Host 'dvh' is not allowed to connect to this MySQL server" Skusil som na servri lokalne toto: mysqlaccess 1.1.1.4 dvh pokusdb --commit mysqladmin reload Ale vysledok je taky isty. V /etc/my.conf sa toho vela nastavit neda. Skusil som aj klienta pridat do /etc/host ale nic. Je to lokalna siet s pevne nastavenymi IP adresami bez DNS. Len 2 pocitace prepojene koaxom. dvh
    • Re: mysql nastavenie pristupovych prav 17.01.2006 | 13:33
      puco   Návštevník
      Diskusia nema nahradit citanie manualu. Link na manual http://dev.mysql.com/doc/refman/4.1/en/index.html a pozret sekcie 5.6 a 5.7
    • Re: mysql nastavenie pristupovych prav 17.01.2006 | 13:46
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      grant ALL on *.* to 'user@%' identified by 'heslo';
      • Re: Re: mysql nastavenie pristupovych prav 17.01.2006 | 14:17
        WlaSaTy   Návštevník
        grant ALL? na testovanie ano ;-) ale clovek si tak vytvori noveho spravcu DB.
        • Re: Re: Re: mysql nastavenie pristupovych prav 17.01.2006 | 18:32
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          nechcelo sa mi vypisovat jednotlive privilegia ;) to je jasne ze na ostry server by som to nedal
          • Re: Re: Re: Re: mysql nastavenie pristupovych prav 17.01.2006 | 20:21
            azurIt   Návštevník
            nejde ani tak velmi o privilegia ako o to, ze si mu to grantol na vsetky databazi ;) zjavne sa vyznas teda..
            • Re: Re: Re: Re: Re: mysql nastavenie pristupovych 17.01.2006 | 20:28
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              nuz toto nie je plateny support, tak pri tak nepremyslam ;)
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: mysql nastavenie pristupov 17.01.2006 | 20:32
                azurIt   Návštevník
                ked nepremyslas pri radeni, tak radsej nerad lebo viac uskodis ako pomozes.
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: mysql nastavenie prist 17.01.2006 | 20:34
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  dik za radu ;)
    • Re: mysql nastavenie pristupovych prav 17.01.2006 | 15:26
      azurIt   Návštevník
      yo a okrem ineho treba mysql nastavit tak, aby prijimal aj nelokalne spojenia. v distribuciach to byva standardne vypnute.
    • Re: mysql nastavenie pristupovych prav 18.01.2006 | 09:13
      Avatar Frantisek Klabzuba Debian  Používateľ
      Vdaka vsetkym. Nakoniec som si predsa len precital manual a po prvych 150 stranach som to pochopil. Tu to je: shell> mysql mysql> grant all on test.* to root@dvh; mysql> update mysql.user set Password = PASSWORD('jablko') where User='root' and Db='test'; mysql> flush privileges; Kde: dvh je vzdialeny klient, jablko je jeho heslo do databazy test dvh
      • Re: Re: mysql nastavenie pristupovych prav 18.01.2006 | 10:29
        puco   Návštevník
        Z hladiska bezpecnosti nie je vhodne sa prihlasovat ako root, ked to nepotrebujete. Takze je lepsie si vytvorit navyk, napr. 1 uzivatel pre jednu db a tomu konkretne nastavit prava a to co najrestriktnejsie. Napr. nemusi vediet dropnut databazu. Ked to raz budete chciet urobit, tak nie je problem sa prihlasit ako root. Ked ste si precitali ten manual, tak myslim ze uz nebude problem sa tychto odporucani drzat. btw to je lepsie na tom, ked si precitate manual ako ked dostanete len presnu odpoved na vasu otazku.