Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit

Sekcia: Hardware a Drivery 12.02.2006 | 20:45
LuKKaS   Návštevník
Ahojte, Kto mi pomoze rozbehnut tento modem na 64bit Mandrive 2006 s jadrom 2.6.12-12mdksmp prosiiim pomozte a ak by mi niekto mohol skompilovat presne tie subory Dik. LuKKaS lukkasster@gmail.com ICQ 266098272
    • Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit 03.02.2006 | 21:23
      Attila   Návštevník
      stiahni si Mandriva2006RC2.kit nasleduj pokyny, ktore su v subore howto. prepiš modprobe.conf a mal by byť asi takto : remove snd-via82xx /sbin/modprobe -r snd-pcm-oss; /sbin/modprobe --first-time -r --ignore-remove snd-via82xx install snd-via82xx /sbin/modprobe --first-time --ignore-install snd-via82xx && { /sbin/modprobe snd-pcm-oss; /bin/true; } alias eth0 3c59x alias sound-slot-0 snd-via82xx install usb-interface /sbin/modprobe uhci-hcd; /bin/true # ltmodem configuration alias char-major-62 ltserial alias /dev/ttyLTM0 ltserial alias /dev/modem ltserial potom prepíš modprobe.preload a mal by vyzerať asi takto : # /etc/modprobe.preload: kernel modules to load at boot time. # # This file should contain the names of kernel modules that are # to be loaded at boot time, one per line. Comments begin with # a `#', and everything on the line after them are ignored. # this file is for module-init-tools (kernel 2.5 and above) ONLY # for old kernel use /etc/modules via-agp # ltmodem configuration ltserial do rules.dev prekopiruj ltmodem.rules /toto urob, aj ked nieje uvedené v howto, a prave preto ti to nejde :) / a možeš ho prekopirovať aj do adresara udev.rules, ktorý sám vytvoríš. Pochopíš toto všetko, ked sa kukneš do toho howto, nieje to nič ťažké, len ti to ťažko môžem vysvetliť, lebo momentalne som mimo linux :(
      • Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit 03.02.2006 | 21:29
        Attila   Návštevník
        dodavam, že by si mal mať nainštalovaný source-kernel, ak mač powerpack+ cz mdk 2006, tak ho máš nainštalovaný, ak len free mdk 2006, doinštaluj :)
        • Microcom 04.02.2006 | 01:01
          LuKKaS   Návštevník
          Skusim to potom sa ozvem
      • Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit 04.02.2006 | 15:42
        LuKKaS   Návštevník
        a vies isto ci to pojde na jadro 2.6.12-12mdksmp x86_64 co ja mam 64bit Mandrivu tak vies
        • Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit 04.02.2006 | 19:06
          atila   Návštevník
          je to jedno ,lebo všetky vychadzaju z tých istých zdrojakov :) teda kernel-source 2.6.12-12mdk
          • Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bi 04.02.2006 | 22:14
            LuKKaS   Návštevník
            Ale mne kamarat povedal ze to nepojde Skompilovat ze neni Cisty zdrojak ci ako to povedal uz si nepametam tak isto to pojde ?
      • Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit 04.02.2006 | 22:20
        LuKKaS   Návštevník
        alias sound-slot-0 snd-via82xx Tuto co si napisal nemam napisat nic ? namiesto toho xx??? a je to vo viacerych co to znamena ked tam je to xx
        • Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bit 04.02.2006 | 22:22
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          to znamena, ze sa jedna o modul pre chipsety z rady Via82XX, cize funguje pre vsetky modely via82xx. Ziadne cislo nemusis doplnat, ide o univerzalny modul.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 64bi 05.02.2006 | 00:28
            LuKKaS   Návštevník
            Ale problem je v tom ze ja Via cipset nemam :-D ja mam Intel cipset a ktomu este 955 tak neviem kto mi pomoze :-(
            • Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L na 05.02.2006 | 11:24
              Attila   Návštevník
              nevšimaj si všetko. Len si dopln odstavce, ja som ti to skopiroval celé aby si vedel, že ako asi /podotýkam asi/ by to malo vyzerať. Čiže doplníš iba: # ltmodem configuration alias char-major-62 ltserial alias /dev/ttyLTM0 ltserial alias /dev/modem ltserial a podobne aj v druhom subore :) p.s.: mimochodom ide o zvukovku, čo si mi napísal o tej via module
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 05.02.2006 | 14:18
                LuKKaS   Návštevník
                No vies ja mam Linux len par dni a neviem este vsetko a naco mi bude ta Zvukovka napises mi na moj mail lukkasster@gmail.com a tam napises presny postup aj stym suborom ? Dik
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k I/L 05.02.2006 | 23:47
                LuKKaS   Návštevník
                Ono to na 64bit nejde rozbehat skusal som to a nic ani to netuklo tak asi to nejde rozbehat a ani skompilovat tak je to nanic ale aj tak dik za ochotu
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 56k 05.02.2006 | 23:54
                  Attila   Návštevník
                  no to je čudné ale nič tam nemáš skomilovať, len akurát tam spustiť ako root príkazi : modprobe ltserial service udev start a už to ide :) nastaviť modem v programe kppp na adresu /dev/modem a daj automaticku konfifuraciu, ešte pomôže aj pustenie harddrake, teda rozpoznavanie hardweru, po spojazdnení modemu, teda po spustení horeuvedených prikazov.
                  • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskporte 06.02.2006 | 19:05
                    LuKKaS   Návštevník
                    modprobe ltserial na toto mi napisalo ze nepozna ltserial.ko a ltmodem.ko ze je neznamy formaz a na toto service udev start mi nic nenapisalo tak neviem a stale nejde :-(
                    • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom Deskp 06.02.2006 | 21:42
                      Attila   Návštevník
                      a kam si nakopiroval ltserial.ko ? Ešte raz prečítaj a postupuj podla howto, čo máš k ovladaču. Prekopiruj subory ako ltserial.ko do toho suboru, ktorý máš uvedený v howto potom spusti príkaz : depmod -a Prekopiruj na spravne /nejaké udev/ misto subor ltmodem.rules a spusti ho ! potom tie prikazi spuť modprobe ltserial service udev start ak nevypiše nič tak je všetko o.k. zdôraznujem to howto - proste pozorne čitaj a postupuj
                      • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Microcom D 07.02.2006 | 19:04
                        LuKKaS   Návštevník
                        OK skusim ale neviem dobre po Anglicky ale Skusim to OK a ty si vravil ze tam nieco chyba
                        • Microcom D 08.02.2006 | 18:39
                          Attila   Návštevník
                          ano, treba skopirovať ltserial.rules aj do adresara udev aj do podadresara udev.rules a spusti na obidvoch miestach :) mne ta len vtedy nabehlo
                          • Re: Microcom D 08.02.2006 | 20:01
                            Attila   Návštevník
                            keby som mal čas tak sa na to pozriem, no mám teraz samé uradovačky a zajtra aj test na ministertstve vnutra, takže sa venujem študiu, ale určite sa do toho pozriem ti, čau P.S.: A dík, že si sa ma zastal v tom fore, no čo už linux je dobrý ale má vela neduhov ako aj tento s modemom :(
                            • Koniec tvojho trápenia :) 08.02.2006 | 20:16
                              Attila   Návštevník
                              1. kopiruj adresar ltmodem.ko a ltserial.ko do adresara /lib/modules/2.6.12-12mdk/ 2. ako administrator spusti príkaz : depmod -a 3. prepíš subor v adresari /etc/modprobe.preload , tak že tam doplníš riadok ltserial / no tu podobu ako to má vyzerať som ti nakopiroval nedavno, pozri si, výššie/ 4.kopiruj subor ltmodem.rules do adresara /etc/udev/udev.rules/ //ten adresar musíš vytvoriť ak si dobre pamätám// a tiež do /etc/udev/ moja rada :) a aj spusti v obidvoch pripadoch subor ltmodem.rules , výpis nemusí byť žiadny, len aby tam error nebol 5. hned potom spusti príkazi : modprobe ltserial service udev start môžeš reštartovať počítač, ale v službách by si mal mať zapnutý harddrake, pre detekciu :) V kde spustíš program kppp a v nom nakonfiguruješ svijho providera ako manualne nastavenie, nastavíš modem tak, že mu dáš meno /napr. modem :)/ a nastaviš parametre ako máš vo win :) /dev/modem - by mal byť bod v ktorom je modem zdetekovaný, ale niekdy to zvykne byť aj /dev/ttyslt0 - ale ten bol myslím v starších mandrakoch a prajem veľa surfovania a nadavania na slovak telekom :) - v podstate ti sieť občas bude padať, kedže maš internet cez dial - up. P.S.: napíš ako to dopadlo, čau
                              • Re: Koniec tvojho trápenia :) 08.02.2006 | 20:39
                                LuKKaS   Návštevník
                                No tak to trosku lepsie dopadlo ale stale to nejde :-(( a spravil som presne tak ako si vravil ale stale napise ze Invalid Format ltserial.ko a ltmodem.ko ze to nepozna a to ma trapi to je pre mna utrpenie a ma to hrozne stve kedze moj foto ma WIN a zdiela mi sem net a stale mu pada $hit Win tak mam uplne na trt net a to je nanic tak neviem ako
                                • Re: Re: Koniec tvojho trĂĄpenia :) 09.02.2006 | 19:50
                                  Attila   Návštevník
                                  aj mne to dakedy robilo, ale myslým, že zmena modprobe.conf to zmenila, ako som to ti raz okopiroval : # ltmodem configuration alias char-major-62 ltserial alias /dev/ttyLTM0 ltserial alias /dev/modem ltserial Sú s tým modemom trapenia pri kerneloch 2.6. Ja som ho vedel tak najprv použiť pod kernelom 2.6, že som nainštaloval kernel 2.4 a pre nu existujuci ovladač, ten mi pekne prepisal, len tie subory modprobe.conf, modprobe.preload a doteraz ich požívam ako maketa. Ale s tou chybou čo spomínaš som sa aj ja stretol, takže to nebude tým určite že máš 64 bit, len si neviem spomenúť , čo som urobil :( aby to šlo. Ale ked si spomeniem určite ti napíšem
                                  • Re: Re: Re: Koniec tvojho trĂĄpenia :) 12.02.2006 | 20:45
                                    Avatar LuKKaS OpenSuSe 10.0-64Bit  Používateľ
                                    Aj tak mi to nejde :-(