Mandriva+ovladac ATI

Sekcia: Hardware a Drivery 11.02.2006 | 17:16
memo   Návštevník
Dobry den. Mam tento problem (alebo neprijemnost): po preinstalovani ovladaca ku grafickej karte priamo od ATI=ATI Proprietary Linux x86 Display Drivers for XFREE86 / X. Org Version 8.21.7 a nastaveni pomocou aticonfig mi ide vsetko bez najmensieho problemu (vratane 3D akceleracie) az na to ze ked dam restartovat alebo vypnut PC z grafického prostredia (KDE 3.4.2) tak mi nezobrazuje vypisy. Namiesto toho mam ciernu obrazovku. Ak napr. hram nejaku 3D hru a potom dam restartovat alebo vypnut tak PC zamrzne. Ak si ale otvorim terminal a napisem reboot alebo halt tak sa restartuje alebo vypne pekne aj s vypisom (a mohol som kludne hrat aj ppracer). Mam mandrivu 2006. Zostava AthlonXP2500 512MB ram graficka karta ATI Radeon 9200SE. Presiel som viacero diskusnych for a aj som nasiel nejake podobne pripady ale ich riesenia (vypnut framebuf. atd.) mi nepomohli. Som uplny zaciatocnik. Ak bude potrebne dat vypis z nejakeho konfigu alebo logu tak to tu samozrejme prilepim lenze zatial v linuxe neviem co a ako tak prosim berte ohlad. Dakujem
    • Re: Mandriva ovladac ATI 08.02.2006 | 15:47
      Attila   Návštevník
      ahoj ja som mal takyto istý problem, a vo fore je názov : čudný spôsob vypinania grafiky :) No vyskušal som ovladač 8.18 no problem, ten nerobí žiadny problem ale 8.21 kde je už opngl 2, a teda vyrazny narast vykonu karty, tak tam mi to stále robí. Je to pravdepodobne neduh tej podpory opengl 2, radím vydržať alebo zmeniť si ovladač na staršiu verziu.
      • Re: Re: Mandriva ovladac ATI 10.02.2006 | 14:11
        memo   Návštevník
        Nove ovladace nepomohli. Problem bude asi niekde inde. Mozno medzi stolickou a klavesnicou :).
        • Re: Re: Re: Mandriva ovladac ATI 10.02.2006 | 15:56
          Attila   Návštevník
          Ahoj Memo, pozri si článok vo fóre ˇcudný spôsob vypinania grafiky. Včera /9.2.2006/ vyšiel uplne najnovší ovladač, ten vyskušaj. www.ati.com
          • Re: Re: Re: Re: Mandriva ovladac ATI 10.02.2006 | 15:59
            Attila   Návštevník
            Kedže máš mandrivu 2006, tam sa ti pri nefree verzií inštaluje ovladač pre ati kartu, najprv ten ovladač odinštaluj a potom hned nainštaluj ten nový binárny. P.S.: každé nie ťa posúva k Áno :)
            • Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva ovladac ATI 10.02.2006 | 16:53
              memo   Návštevník
              Odinstaloval som povodny a nainstaloval ten najnovsi co vysiel vcera. Zial nepomohlo mi to. Ale skusam dalej.
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva ovladac ATI 10.02.2006 | 17:59
                Attila   Návštevník
                Predtým než nainštaluješ twen ovladač, vypni službu, ktorá sa spušta pri štarte, teda ju uplne vypni, volá sa cca.: dkms alebo nejak tak Potom reštartuj nainštaluj ovladač spusti aticonfig reštartni malo by to isť
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Mandriva ovladac ATI 11.02.2006 | 10:19
                  memo   Návštevník
                  Ahoj Attila v prvom rade dik ze mi pomahas ;) skusil som uz aj vypnut dkms dokonca som to aj uplne odinstaloval ale vysledok mam rovnaky. Cierna obrazovka pri vypinani alebo restarte.
                  • Mandriva ovladac ATI 11.02.2006 | 17:16
                    Attila   Návštevník
                    no bohvie čo mu je, problém je s framebuferom, ale ten asi my dvaja neopravíme. Ja som rád, že mi aspon hry idú :) ved môžeš tam mať tie otvorene ovladače, ale s nimi si vôbec svoju graficku neužiješ Vydržať, vydržať, vydržať