Suse a mikrovlnka

Sekcia: Hardware a Drivery 13.02.2006 | 20:31
Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
Zdravim. Mam linux Suse 10, a mam problem s mikrovlnnym internetom, poradi niekdo ako to rozbehat. thnx
    • Re: Suse a mikrovlnka 09.02.2006 | 23:20
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      "mam problem" bez presnejsieho definovania je siroky pojem...
      • Re: Re: Suse a mikrovlnka 09.02.2006 | 23:40
        Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
        tam neni co definovat sak mam linux a net cez mikro.. ale nejde mi a potrebujem to dako rozbehat
    • Re: Suse a mikrovlnka 09.02.2006 | 23:43
      Avatar hurfo Ubuntu 6.10  Používateľ
      Som sa zlakol ze chces narvat do mikrovlnej truby SuSE :-D Napis konkretne co ti nejde co si spravil resp. nespravil pre to aby ti to (ne)slo
      • Re: Re: Suse a mikrovlnka 10.02.2006 | 10:57
        Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
        neboj nebudem to pchat do mikrovlnky :) ale ke veci no ja mam linux zhruba 18 hodin a dokopy som v nom bol asi hodinu takze som toho moc nespravil, som si ho len prezeral co je tam a tak, ale s netom som nist nerobil normalne som ho nasitaloval len mi net nejde.
        • Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 10.02.2006 | 11:44
          meno   Návštevník
          no ty si vtipalek, si mal rovno povedat ze si ani nic nerobil. Takze v prvom rade by si ako root mohol skusit spustit yast2. sa ti vyhodi take menu a tam medzi network alebo nejak tak najdes taky priecinok( aspon myslim ) ze wireless alebo nejak tak neco a skus sa s tym pohrat a potom napis...
          • Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 10.02.2006 | 23:42
            Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
            no ja mam slovensky linux mohol bi si mi napisat ako sa to vola po slovensky??
            • Re: Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 11.02.2006 | 09:56
              meno   Návštevník
              po slovensky sa to tusim vola yast2, je to ovladacie centrum ci ako sa tomu hovori pre suse, keby som mal suse by som ti mozno aj viac prelozil ale nemam :-P takze si to spusti a myslim ze si to ostatne dosmyslis aj sam( su k tomu aj obrazky ;) ) urcite tam bude niekde take ze siet alebo tak, a myslim ze bezdrat to isti, nie som teraz uplne isty bo nepamatam ale viem ze pripojenie sa nastavovalo najlepsie pre suse v yaste takze treba spustit a poskusat, idealne je si stiahnut aj manual k suse a tam si to nalistovat ;-P
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 11.02.2006 | 18:11
                Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
                netusim kde ten manual najst som hladal ale nanesiel
    • Re: Suse a mikrovlnka 11.02.2006 | 18:46
      henry   Návštevník
      Ja pouzivam SUSE 10 a tiez mikrovlnku a umna to funguje podla tohto: Spust YAST/sietove zariadenia/siet.karta. Ak ti naslo siet. kartu zadaj dole "upravit". Prepni na staticke nastav. adresy. IP adresa: tu zadaj ip adresu tvojho PC Siet masku:ja mam 255.255.255.0 Stlac: Nazov hostitela a naz. serv. Hostitel:linux Domena:site Nazv. server:zadaj IP adresu tvojho providera Prehlad. domena:site ok Smerovanie: Standart. brana:znova IP adresa tvojho providera Stac expert. nastav. Ciel:Tvoja IP adresa PC Brana:IP adresa providera Maska ta ista 255....... A to je vsetko.Malo by ti to fungovat.Maj sa.
      • Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 12:57
        Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
        dako mi to nece ist ako zistim IP adresu v linuxe??
        • Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 13:12
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ifconfig -a
          • Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 13:49
            Poligon   Návštevník
            ´ten prikaz nefunguje
            • Re: Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 13:57
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              musis by root
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 17:15
                Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
                a to budem ako?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 17:31
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  do konzoly zadat: su - a heslo
      • Re: Re: Suse a mikrovlnka 12.02.2006 | 22:02
        Avatar PoligoN SUSE 10  Používateľ
        dako to nefunguje nezabudol si na nieco??
        • Re: Re: Re: Suse a mikrovlnka 13.02.2006 | 00:09
          meno   Návštevník
          nie nezabudol, ty si sa predpokladam zle pytal a chces vediet aku mas pridelenu ip adresu, no neviem, asi nikto z nas, ale opytaj sa providera, alebo sa ti prideluje cez dhcp, ak sa nemylim, nie som momentalne z tych najtriezvejsich ak mi dobre rozumies( nerozumies! ), aspon tak som ja pochopil tvoju otazku. spomen si co si zadaval ked si to riesil vo windowse, nieco podobne by si mal zadat aj teraz, a mozno nie, mozno... kto vie
    • Re: Suse a mikrovlnka 13.02.2006 | 20:31
      henry   Návštevník
      IP adresu ti pridelil provider,tak ako mne.Ja som si to zapisal ked mi instalovali mikrovlnu.DHCP to nepodporuje.